Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 150 cm.

Dodatki krawieckie: Nici,  fizelina (wkład odzieżowy), zamek kryty dł. 55cm.

Luz: 5 cm na wysokości biustu.

Mała woda

Można by nawet rzec, że to nie woda a kilka kropel. W tej wersji tak zostanie. Taką też można lubić. Rękawki zostały dopasowane do moich ramion, pamiętajcie, aby zająć się nimi na przymiarce. Na wszelki wypadek można sobie nieco rękawki górą poszerzyć przy krojeniu, aby potem nie sprawiały problemów. Gdyby się okazało, że macie inne łapki niż standard przewiduje.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Z tyłu niespodzianek nie ma. Zaszewki i szew środkowy. Ja pominęłam zamek, włożę głowę na styk. Sprawdźcie jednak, czy też dacie radę. Moje leniwe rękawki zostały wykończone czarną gumką z ozdobnym brzegiem, widoczną z prawej strony.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0576.jpg

Szara sukienka z małą wodą

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz układając na złożeniu materiału
 • 2 tył 1 razy ze złożonego materiału
 • lamówkę ze skosu do wykończenia dekoltu tyłu oraz paszek

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym (przyklej fizelinę)  miejsce wszycia zamka oraz rozporek.
 3. Zszyj środek tyłu i wykończ dekolt lamówką ze skosu. W tym miejscu, w razie potrzeby, wszyj zamek na środku tyłu.
 4. Wykonaj rozporek na dole tylnego szwu.
 5. Obrzuć wodę z przodu.
 6. Zszyj ramiona sukienki mocując jednocześnie zapas wody na ramieniu.
 7. Zszyj boki sukienki.
 8. Wykończ paszki. Lamówka ze skosu, ozdobną lamówką itp.
 9. Podwiń dół sukienki.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy