Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach od GN-5 do GN+5

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru GN+5: 230cm

Dodatki krawieckie: Nici, guziki, wkłady odzieżowe.

Luz: 10 cm w obwodzie na wysokości klatki piersiowej. 

Długo oczekiwana

To najbardziej zaległy szablon z HOT18. Męska koszula wygrała w notowaniu 19, czyli prawie pół roku temu. A dziś doczekała się swojej realizacji. Ona ma swoją premierę a ja pozbyłam się zaległości w tym temacie. Koniec opisu, resztę musicie dostrzec na szablonie i zdjęciach koszuli, która czeka na przymiarkę.

UWAGA: koszula jest stopniowana według obwodów i wzrostów. Czym większy rozmiar tym nieco dłuższa koszula. Przed krojeniem zmierz swojego modela i zastanów się, czy nie należy skorygować długości.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Z przodu oraz z tyłu widzimy zaszewki modelujące koszulę. Taliowana jest również bokami. A na środku tyłu poniżej karczka widzimy gustowną kontrafałdę. Prosty model. Ale na pewno przyda się niejednemu przystojnemu mężczyźnie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 2 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału
 • 3 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 4-5 kołnierz i stójka 4 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 6 karczek tyłu 4 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 7 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 8 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 9 mankiet 4 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 10-11 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Tabela rozmiarów

Wzrost 185 cm Rozmiar GN-4 Rozmiar GN-3 Rozmiar GN-2 Rozmiar GN-1 Rozmiar GN Rozmiar GN+1 Rozmiar GN+2 Rozmiar GN+3 Rozmiar GN+4
Obwód talii  78 84 90 96 102  108 114 120 126
Obwód bioder  88  92  96,5  100,5 105 109  113  117  122
Obwód klatki piersiowej  98  102  106  110 114  120 124 128 132
Obwód ramienia  35  36  37  38 39  40 41 42 43
                   

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Jeśli wykonasz kryte zapięcie z osobnego elementu, od koszuli odetnij w zaznaczonym miejscu nadmiar plisy na zapięcie. Pamiętaj, aby zrobić to z tej strony, z której będą wykonane dziurki na guziki.
 3. Wzmocnij wkładem odzieżowym (przyklej fizelinę) do kołnierza, stójki, mankietów i listwy zapięcia.
 4. Zaprasuj listwy zapięcia. Przyszyj kryte zapięcie do koszuli.
 5. Zszyj zaszewki z przodu oraz z tyłu.
 6. Przymocuj kontrafałdę na środku tyłu.
 7. Przyszyj kieszenie na przód.
 8. Doszyj karczek do koszuli.
 9. Wszyj rękawy z pięknie wykończonym pęknięciem.
 10. Przymierz koszulę.
 11. Przyszyj stójkę wraz z kołnierzem do koszuli.
 12. Doszyj mankiety.
 13. Podwiń koszulę.