Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 120 cm.

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: na wysokości  biustu 6 cm.

Odlotowe motylki

Jakiś czas temu odkupiłam od jednej z Was kawałek tego pięknego jedwabiu w motyle. Chciałam z niego uszyć zupełnie inną bluzkę, ale nijak nie mieściła się na tkaninie. Było tak o kilka centymetrów za mało. I przez ten fakt, że kupon był ograniczonej długości, musiałam uszyć sobie coś zupełnie innego. I tak powstała ta oto bluzeczka. Jeszcze w niej nie chodziłam, jest za zimno. Ale na wiosnę będzie idealnym elementem pod lekki żakiet. Już nie mogę się doczekać.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Na szablonie znajdują się wielkie zaszewki. Proszę ich nie zszywać. Mają Wam posłużyć do poskładania zakładek. Celowo zostawiłam je na szablonie, aby ułatwić Wam modyfikacje tego szablonu. Wystarczy je rozszerzyć lub zmniejszyć, aby otrzymać mniej lub bardziej obfite marszczenia.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0578.jpg

Odlotowa bluzka z motylkami i sprytnymi zakładkami ułożonymi w kokardę

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 przód 1 raz układając na złożeniu materiału,
  • 2 tył 1 raz ze złożonego materiału,
  • 3 rękaw 1 raz ze złożonego materiału,
  • pliska ze skosu  do wykończenia dekoltu,
  • prostokąt  na szlufkę z przodu dekoltu.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
  2. Ułóż i zablokuj ozdobne zakładki z przodu.
  3. Wykonaj ozdobną szlufkę. Przyszyj ją układając na lewej stronie bluzki. Po przyszyciu lamówki, wywiniesz ją na prawą stronę, podwiniesz pod ozdobne zakładki i przymocujesz.
  4. Na środku tył wszyj zamek kryty. Zszyj szew poniżej zamka.
  5. Zszyj ramiona i boki bluzki.
  6. Przymierz bluzkę.
  7. Przód dekoltu wykończ lamówką ze skosu. Tył dekoltu wykończ lamówką lub obłożeniem. W przypadku zamka lepiej będzie wyglądało obłożenie. W przypadku, gdy zrezygnujesz z zamka, miejsce to wykończ lamówką ze skosu.
  8. Wszyj rękawy.
  9. Podwiń bluzkę i rękawy.
  10. Przymocuj szlufkę pod kokardą ułożoną z plis.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (8 głosów)
112338 wyświetleń