Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 92-152

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 152: 60 cm granatowej dresówki, 80 cm żółtej dresówki,  ściągacz 25cm

Dodatki krawieckie: Nici, piękna metka, 3-4 guzi lub napy.

Luz: 9 cm na wysokości klatki piersiowej.

Bluza do brojenia

Przyznać się, kto z Was lubił coś przeskrobać w dzieciństwie? Ja miałam fajną bandę spotykającą się na wakacjach u babci. Jak byliśmy mali, to w takich bluzach broiliśmy wszędzie i zawsze. Strzelaliśmy z łuku, oczywiście do siebie... to była wojna. Kradliśmy sąsiadowi owoce a jesienią orzechy. Jeździliśmy dookoła domu rowerami, nie przejmując się rabatkami z kwiatami... za co dostawaliśmy w skórę. Chodziliśmy na pola oglądać pociągi, chociaż babcia nie pozwalała. Wujek nie pozwalał otwierać pewnej ogromnej beczki, wzbudzając w nas taką ciekawość, która doprowadziła do oblania się serwatką dla świnek. No bo przecież musieliśmy tam zajrzeć. Koty przed nami uciekały a pies chował się w budzie przed wrzaskiem. I właśnie ta bluza będzie idealna dla takich rozrabiaków małych. Niech im będzie ciepło podczas brojenia czegoś fajnego.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Bluza ma asymetryczne zapięcie polo. Przez co kaptur też musi być asymetryczny. Właśnie dlatego  na szablonie znajduje się osobno kaptur na lewą stronę głowy i osobno na prawą. Tylko nie pomylcie niczego, bo będzie pociechom zimno. A moja bluza czeka jeszcze na nabicie nap. Już za chwilę się za nie zabiorę i na pewno Wam pokażę.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Napy nabite, prace zakończone. Jak Wam się podoba bluza? Mam nadzieję, że chociaż troszeczkę tak. Oczywiście zdolne mamusie mogą do bluzy zawsze dodać coś od siebie. Może aplikacje, może wiązanie kaptura a może jeszcze coś innego, kto wie, Może rozpięcie aż do samego dołu, albo jego brak.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz układając na złożeniu materiału
 • 4 tył 1 raz, układając na złożeniu materiału

Kroimy następujące części z kontrastowego  materiału:

 • 2-3 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału
 • 6 rękaw 1 raz ze złożonego materiału
 • 7-8 kaptur 1 raz ze złożonego materiału

Kroimy następujące części ze ściągacza:

 • 5 rękaw - ściągacz 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 9 dół bluzy - ściągacz 1 raz z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Wykonaj zapięcie polo na przodzie bluzy. Zrób dziurki, przyszyj guziki. Lub nabij napy.
 3. Przyszyj rękawy do przodu i tyłu bluzy
 4. Zszyj boki i od razu szwy łączące rękawy.
 5. Przymierz bluzę. Nanieś ewentualne poprawki.
 6. Przyszyj ściągacze do dołu bluzy i do dołu rękawów. 
 7. Zszyj szwy łączące kaptur. Otrzymasz dwa osobne kaptury. 
 8. Zszyj ze sobą oba kaptury z przodu. Pamiętaj, że możesz w swoim wykonać tunel dookoła otworu kaptura, umożliwi to regulację w bluzie. W bluzie na zdjęciach takiej regulacji nie ma. 
 9. Przyszyj kaptur do bluzy.