Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach GN-4 do GN+4

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru GN+4: 120 cm na rękawy i górę bluzy, 80 cm na dół bluzy i naszywaną kieszeń.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina. Zamek rozdzielny dł. 65cm do rozmiaru GN, powyżej zamek 70cm do niewielkiego skrócenia.

Luz: 10 cm w obwodzie na wysokości klatki piersiowej. 

Asymetria pełną parą

Nie tylko cięcie dzieli bluzę na dwie asymetryczne części.  Zauważcie proszę, że z jednej strony kieszeń jest zupełnie inna do drugiej. Pierwsza jest naszywana a druga wpuszczana w szew. A wszystko po to, aby elementy pięknie ze sobą współgrały.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Nasz model ma na sobie rozmiar mniejszy, niż standardowo nosi. Wszystko przez to, że do zdjęć, dawno temu, ubrał bluzę przeznaczoną dla innego szczęściarza. Nie sądziłam, że będziecie chcieli jeszcze tutaj męskie bluzy, ale ostatni postulat o bluzę na dzień mężczyzn właśnie został rozstrzygnięty. Bluzą, którą mój brat dostał pod choinkę, Admin gratis bez okazji w zestawieniu granatowo-szarym, a pewien emeryt dostanie niebawem na urodziny żółto-szarą.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Admin w swojej bluzie ma wszyty swój ulubiony zamek szybkiego otwierania. Wystarczy kliknąć na poniższy obrazek, aby dokładnie takie zamki obejrzeć. Mój emeryt, świeżo upieczony zresztą, otrzyma bluzę z szarym zamkiem, który do jego modelu został skrócony. Do granatowo-żółtej bluzy brat wybrał sobie zamek, o którym nie będę opowiadać, bo to specyficzny reklamowy gadżet.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Jest też coś, czym te bluzy się nie różnią. Wszystkie mają przyklejony ten sam wkład odzieżowy. Najbardziej uniwersalny, stosowany do bardzo szerokiej gamy materiałów wkład odzieżowy dziany elastyczny. Wybór nie jest przypadkowy, elastyczny wkład do dzianiny to dobra decyzja. W tej bluzie wkład został naprasowany na całą stójkę oraz na wloty kieszeni. W kieszeniach będzie dzielnie zapobiegał rozciąganiu się ich przy ciągłym wkładaniu i wyciąganiu rąk. Na ostatnim rysunku zostało dokładnie zaznaczone, gdzie należy przykleić odpowiedni wkład odzieżowy.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć
 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-5 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału,
 • 6-7 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
 • 8 stójka 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 • Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 • Przyklej wkład odzieżowy na obszarach zaznaczonych poniżej szarym kolorem. Wloty kieszeni oraz cała stójka.

Kliknij aby powiększyć

 • Zaprasuj wloty kieszeń. W naszywanej kieszeni wykonaj ozdobny ścieg wzdług wlotu kieszeni.
 • Naszyj kieszeń na lewą stronę bluzy.
 • Zszyj ze sobą elementy numer 1 i 2 zostawiając otwór na kieszeń. Następnie naszyj kieszeń leżącą od spodu. Widocznym ściegiem na prawej stronie.
 • Zszyj elementy numer 3 i 4.
 • Zszyj karczek tyłu z tyłem.
 • Zszyj ramiona bluzy.
 • Przyszyj rękawy, zszyj boki bluzy.
 • Wszyj zamek, przymierz bluzę.
 • Wszyj stójkę.
 • Na dole rękawów, w widocznej bluzie, rękawy zostały jedynie podwinięte. W dwóch pozostałych bluzach rękawy otrzymały dodatkowy pasek materiału. W jednej z nich jest to ściągacz, w drugiej ta sama dzianina, z  której wycięto rękaw. Zadecyduj, co będzie najwłaściwsze w Twojej bluzie i w zależności od tego podwiń bluzę lub doszyj mankiet.
 • Podwiń dół bluzy.