Dostępne rozmiary:  Ten model został przygotowany  w uniwersalnym rozmiarze. Torba jest duża.

Materiał: szerokość 150 cm, długość 45cm jeansu, 70 cm imitacji skóry, resztka podszewki na kieszeń wewnętrzną, wystarczy prostokąt 40x36cm.

Dodatki krawieckie: Nici,  fizelina (wkład odzieżowy, szerokość 90cm, dł. 80cm).

Słodka kokarda

Wielka słodka kokarda jest jedyną ozdobą tej torby. Taki element naprawdę wystarczy, niczego więcej na wierzch nie naszywajcie. Kokarda jest przymocowana do szerokiego paska, który utrzymuje się na swoim miejscu dzięki dwóm wielkim szlufkom przyszytym do boków torby.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Wewnętrzne kieszenie są trzy. Albo dwie, zależy jak kto liczy. Jedna jest zamykana na zamek. Jest ogromna i pomieści wszystkie kobiece skarby. Druga, przedzielona na pół, utrzyma na miejscu telefon, klucze lub inne ważne drobiazgi.

Kliknij aby powiększyć

Uchwyty zostały naszyte na torbę od wewnętrznej strony. Wszystko po to, aby nie gryzły się z kokardą i pięknie się z nią komponowały.

Kliknij aby powiększyć

Wewnętrzna kieszeń zapinana jest na zamek. Wystarczy zamek cięty z metra. W naszym przypadku potrzebujemy taki egzemplarz o długości 40 cm.

Moja torba miała być z założenia sztywna. Denim, chociaż bardzo gruby, nie zaspokoił moich oczekiwań. Dlatego został dodatkowo wzmocniony wkładem koszulowym. Grubym i bardzo sztywnym. O dokładnie takim białym cudem. Oklejony został cały wierzch torby, jej obłożenie z denimu widoczne wyżej oraz ozdobne paski na wierzchu torby. Wkład ten cięty jest z beli o szerokości 90cm, dlatego potrzebujemy 0,8 mb. 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału wierzchniego:

 • 1 torba  1 raz układając na złożeniu materiału
 • 1 bok 1 raz ze złożonego materiału
 • 5 szlufka 1 raz ze złożonego materiału
 • 7-8 obłożenie torby 1 raz ze złożonego materiału

Kroimy następujące części z materiału:

 • 9 podszewka torby  1 raz z pojedynczej warstwy materiału
 • 10 boki podszewki 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 11 kieszeń 1 raz z pojedynczej warstwy materiału
 • 3 kokarda 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 4 pasek 8 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 6 uchwyty 4 razy z pojedynczej warstwy materiału

Kroimy następujące części z podszewki:

 • 12 kieszeń   1 raz z pojedynczej warstwy podszewki

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny, tkaniny na podszewkę.
 2. Oklej fizeliną wierzchnią warstwę torby. Wybierz bardzo sztywną fizelinę. Oklej też obłożenie torby, ozdobny pasek oraz uchwyty.
 3. Przygotuj naszywana kieszeń. Zaprasuj zapasy na szwy pod spód.
 4. Naszyj kieszeń na wewnątrzną stronę torby.
 5. Wykonaj kieszeń zamykaną na zamek. Przyszyj zamek do obłożeń i worka kieszeniowego. Zszyj pionowe brzegi worka. Zamocuj górę worka.
 6. Przyszyj obłożenia do boków i góry podszewki od strony naszywanej kieszeni.
 7. Zszyj ze sobą wewnętrzne elementy torby zostawiając dziurę na przeciągnięcie torby na prawą stronę.
 8. Przyszyj szlufki do boków torby.
 9. Zszyj wierzchnie warstwy torby.
 10. Wykonaj ozdobny pasek. Pamiętaj, że musisz go połączyć w kółko przeciągniętego już przez szlufki.
 11. Wykonaj ozdobną kokardę, naszyj ją na pasek.
 12. Zszyj dziurę w podszewce i gotowe.