Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 92-152

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 152: denim 65 cm, podszewka 45 cm, ściągacz 220cm

Dodatki krawieckie: Nici, piękna metka. Guziki lub napy.

Luz: 10 cm w obwodzie na wysokości biustu. Katana nie jest szczególnie obszerna.

Denim i falbanki

Falbanek jest dużo. Bardzo dużo. Dlatego trzeba na nie zakupić sporo ściągacza. A dlaczego ściągacz będzie najlepszy? Zapewni swobodę ruchów w dopasowanych ściągaczowych rękawach. ułatwi wykończenie dekoltu oraz pięknie będzie prezentował się pod postacią sztywnych falban. A my otrzymamy model uszyty tylko z dwóch materiałów, a czym mniej kombinowania tym lepiej.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć    Kliknij aby powiększyć

Wszystkie szwy zostały ozdobnie ostębnowane. Tak jak to tradycyjnie widujemy w jeansowej odzieży. Falbanki mają szew na środku tyłu oraz na boku.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Ramię zostało przesunięte do przodu tworząc karczek przechodzący od niego aż do tyłu. Cała wiosenna kurteczka została wyposażona w obłożenia oraz błyszczącą podszewkę. Zazwyczaj nie widujemy podszewki w odzieży jeansowej, ale nasza katana jest szczególna i wyjątkowa. Ma wyglądać pięknie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-5 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 9-11 tył 1 raz ze złożonego materiału
 • 12 tył 1 raz układając na złożeniu materiału

Kroimy następujące części ze ściągacza:

 • 8 kołnierz 1 raz z pojedynczej materiału
 • 15 rękaw 1 raz ze złożonego materiału
 • 7 i 14 baskinka 3 razy z pojedynczego materiału, pamiętaj jednak, że tnąc drugi raz skracamy ją do pierwszego wyznaczonego miejsce. Tnąc trzecią, najkrótszą falbanę, szablon skracamy do drugiej wyznaczonej linii.

Kroimy następujące części z podszewki:

 • 6 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 13 tył 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny, podszewki oraz denimu.
 2. Zszyj elementy przodu.
 3. Zszyj ze sobą elementy tyłu.
 4. Zszyj ramiona oraz boki.
 5. Zszyj ze sobą elementy podszewki.
 6. Wszyj obłożenia tyłu, połącz z obłożeniami przodu, wszyj kołnierzyk.
 7. Połącz podszewkę z wierzchem z denimu.
 8. Wszyj rękawy.
 9. Doszyj falbanki.
 10. Doszyj guziki, wykonaj dziurki.