Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 86-152

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 152: 100 cm

Dodatki krawieckie: Nici, piękna metka. Sznurek do dekoltu tyłu.

Luz: Sukienka jest bardzo luźna. Jeśli masz ochotę na dopasowaną, wybierz mniejszy rozmiar.

Cudaczek dla ślicznotki

Fikuśny tył ale bardzo prosty do uszycia. Wystarczy zagiąć zapas i przyszyć tworząc tunelik na sznureczek. I gotowe, ozdobna dziura z przymarszczoną dzianinką już gotowa. A z przodu sukieneczka prosta jak T-shirt, tak dla zmylenia patrzących i wygody małej modelki.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Rzut oka  na ozdobną dziurę z tyłu. Na początek taka z zawiązaną kokardką. Potem rozwiązana, która ułatwia przełożenie sukienki przez głowę pięknej panny. A na koniec niespodzianka. Rzut okiem na lewą stronę sukienki. Wszystko po to, abyście dokładnie widzieli, jak została wykonana. Z taką prostą i efektowną sukieneczką poradzi sobie każda mamusia.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Do wykonania tej sukienki użyłam takiej dzianiny, jakiej używa się do szycia T-shirtów. Spokojnie poradzicie sobie z odnalezieniem takiej w sklepie. Dekolt zawiązany jest za pomocą gumo-sznurka. I tak, brakuje mu jeszcze zakończeń. Pojawią się czarne końcówki oraz ułatwiający bezpieczniejsze mocowanie marszczenia stoper do sznurka.  Stoper przeźroczysty, aby już nic więcej nie przyciągało uwagi z tyłu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód + tył 1 raz układając na złożeniu materiału
 • 2 rękaw 1 raz ze złożonego materiału
 • plisę ze skosu do wykończenia dekoltu

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj ramiona sukienki.
 3. Przyszy lamówkę do dekoltu.
 4. obrzuć szeroki zapas dookoła dziury na plecach. To ten dwucentymetrowy dodatek, bez trudności go znajdziesz.
 5. Zszyj szew na środku tyłu.
 6. Zaprasuj obrzucony brzeg i przyszy go na maszynie do szycia tworząc tunel.
 7. Wszyj rękawy.
 8. Podwiń rękawy i dół sukienki.
 9. Przeciągnij sznurek przez tunel. Załóż stoper a następnie końcówki do sznurka.
 10. I gotowe, można wyjść na letni spacer z pięknie ubraną modelką.