Zacznijmy od troszkę nudniejszej części: budowa włosa- czyli jak to się dzieje, że włos się skręca. Wokoło wewnętrznej części włosa- jego rdzenia, znajduje się warstwa o nazwie medulla, a w niej wiązania boczne. To te wiązania odpowiedzialne są za "kształt" naszych włosów. To ich budowa odpowiada za niesforne fale, lub prostsze jak sztylety włosy. Nakręcanie włosów z pomocą wałków, lokówek, papilotów i obróbka termiczna włosa powodują rozszczepianie wiązań- czyli skręcanie włosów (lub prostowanie jeśli użyjemy prostownicy). Jednocześnie z włosa, przy pomocy ciepła, paruje woda. Takie wysuszone i rozszczepione wiązania pozostawiają włos skręcony. Dlaczego więc często włosy same się prostują niszcząc naszą skrzętnie układaną burzę loków?

 Kiedy włosy zostaną ponownie nawilżone (umycie, wilgotne powietrze, deszcz...) wiązania ponownie łączą się ze sobą i wracają do swojej pierwotnej postaci. Tu ciekawostka- zbyt duża ilość lakieru do włosów moze zniszczyć loki! Lakiery, szczególnie te "sklepowe" zawierają bardzo dużo wody- polecam zaopatrzyć się w dobry lakier, pozbawiony wody. 

Część teoretyczna za Nami, czas przejść do praktyki.

    

alt

   

Lokówka nie lubi świeżo umytych włosów, lepiej by były takie "jedno dniowe". Kręcimy dokładnie rozczesane włosy. Staramy się 
kazde pasmo delikatnie spryskać DOBRYM! lakierem, poczym nakręcamy na lokówkę, ok 3 cm poniżej nasady, aż po sam koniec. Skręcone pasmo spinamy mini klipsem- loki powinny stygnąć spięte- to na dłużej zachowa skręt.

 

alt

 

W zależności od żądnego efektu, skręcamy albo bardzo małe pasemka- efekt baranka, albo bardzo grube pasma, co da nam efekt grubych, naturalnych skrętów. 

 

alt

 

Co więcej? rozpuszczamy spięte loki, delikatnie przeczesujemy dłońmi, odrobiona lakieru i nabłyszczacza- i parkiet jest Nasz. Pytania? Nie krępujcie się :)

 

Komentarze

sebastian-fox
#12 sebastian-fox 2009-12-08 13:16
Oczywiście znów polecę lakier Matrix Vavoom..pracuję na tej marce i jest dla mnie najlepiej wypróbowaną :-) Loreal Elnet też całkiem nieźle daje sobie radę. Matrixa dostaniecie tylko i wyłącznie w salonach fryzjerskich (nie ma go w hurtowniach, ani sklepach kosmetycznych). Elneta tego gorszego dostaniecie w każdym markecie, a tego profesjonalnego również w salonach fryzjerskich :-)
Irra
#11 Irra 2009-12-08 00:00
Ta pani na ostatnim zdjęciu ma genialny makijaż ^^' Jak taki zrobić by nie uwydatniał naturalnych zakoli pod oczkami?
carmen90
#10 carmen90 2009-12-07 22:56
w dobrym sklepie kosmetycznym. poprostu
rozowalala
#9 rozowalala 2009-12-07 22:54
Loki sa piekne:-) Ale jaki lakier to ten dobry lakier i gdzie moge taki dobry lakier dostac..?
Gorzatka
#8 Gorzatka 2009-12-07 22:30
Ja też ostatnio skróciłam włosy, i jeszcze zrobie je krótszymi, więc loki (niestety) nie dla mnie ;-) Ale, jeśli mają być kolejne porady to czekam z niecierpliwością :-)
Tanit
#7 Tanit 2009-12-07 22:13
taaaak!
ja miałam 'koka z loków' :D do dzisiaj mam gromadę wsówek :P
i tak, drugie zdjęcie jest świetne :D nie przeszkadza mi naga pierś ^^
edinka
#6 edinka 2009-12-07 22:07
Hegron jest najlepszy do tego typu rzeczy :D :D
mmarta
#5 mmarta 2009-12-07 22:03
Ta pani na ostatnim zdjęciu ma piękne loki :-o... No gdzieś za rok może też osiągnę taki efekt :D
carmen90
#4 carmen90 2009-12-07 22:02
a ja...miałam na studniówce loki. na moich długaśnych strąkach do pasa, cud że trzymały s8ię do samiuśkiego ranka...kręcone na żel beton hegron w sprayu i lokówkę....chcecie zobaczyć? ;P ;P ;P
Irra
#3 Irra 2009-12-07 21:52
No a ja niedawno mocno skróciłam włosy i loki to nie dla mnie, ale chętnie dowiem się jak króciutkie włosy zrobić na bóstwo ^^"