Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 86-152

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 152: 85 cm

Dodatki krawieckie: Nici, piękna metka. Guzik.

Luz: Sukienka jest  luźna. 9 cm luzu w obwodzie na wysokości klatki piersiowej. Jeśli pragniesz uszyć dopasowaną sukienkę, wybierz mniejszy rozmiar i wydłuż stan oraz dół sukienki.

Bardzo krótka ta kiecka

Sukienka jest naprawdę krótka. Sasza się zastanawiała przez chwilę, czy to jeszcze sukienka, czy już tunika. A ozdoby? Jedna kontrafałda wystarczy. Ale za to kokardki są aż trzy. I marszczenia na rękawach. Dużo tych ozdóbek, ale mała dziewczynka zasługuje na ogrom ślicznych detali.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Dekolt został wykończony lamówką z tej samej dzianiny. Również kokardka została z niej przygotowana. I tak powstał ten oto jednolity grzeczny model.

Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć

Lewa strona. Wszystko widoczne jak na dłoni. Mam nadzieję, że ten widok ułatwi Wam szycie. A ja muszę przyznać, że ten widok jest taki nieco kosmiczny za każdym razem. Ale jakoś się do tego przyzwyczaję, że oglądacie wszystko od podszewki. Poniżej widać, że ten szeroki zapas na rękawie został odcięty. A w szew została wkomponowana guma. A Wy wybierzecie, który sposób przymarszczenia wolicie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Do uszycia tej sukienki użyłam beżowej, nieco grubszej dzianiny ściągaczowej. Do wykonania pętelki można wykorzystać kawałeczek sznurka widocznego obok. Zgrany duet, nieprawdaż?

Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz układając na złożeniu materiału
 • 2 rękaw przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 3 tył 1 raz ze złożonego materiału
 • 4 rękaw tył 1 raz ze złożonego materiału
 • prostokąt do wykończenia dekoltu oraz na kokardki

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Ułóż i zablokuj kontrafałdę z przodu.
 3. Zszyj szew na środku tyłu, od góry zostaw pęknięcie ułatwiające włożenie sukienki przez głowę.
 4. Wykończ pęknięcie lamówką.
 5. Zszyj ramiona sukienki.
 6. Wykończ dekolt lamówką. Z tyłu wykonaj pętelkę do zapięcia guzika.
 7. Zszyj wierzchni szew rękawa. Ten z szerokim zapasem na szew. Przymarszcz ten odcinek. Nasz został przymarszczony za pomocą przyszytej na lewej stronie gumki. Zapasy na szwy są jednak na tyle szerokie, że spokojnie można wykonać z nich tuneliki, wciągnąć sznurek i zawiązać ozdobną kokardkę na prawej stronie. Oczywiście jeśli nabijemy oczka lub wykonamy dziurki obszywane, do przeciągnięcia tego sznurka na prawą stronę.
 8. Przyszyj rękawy do sukienki.
 9. Zszyj boki i rękawy za jednym zamachem.
 10. Podwiń dół sukienki i dół rękawów.
 11. Przyszyj ozdobne kokardki.