Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52. Bardzo proszę spokojnie wykorzystać model do jednego wzrostu mniej lub więcej, bluza nie jest dopasowana, nie sprawi większych kłopotów. Jedynie na większy wzrost warto od razu wydłużyć kilka centymetrów.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 180 dzianiny. Moja to dzianina ściągaczowa, ale spokojnie można uszyć z dresówki.

Dodatki krawieckie: Nici,  zamek.

Luz: na wysokości  biustu 10 cm.

Bluza z kołnierzem szalowym

A niby dlaczego nie mielibyśmy kołnierza szalowego wykorzystać w zwykłej damskiej bluzie. No kto nam krawcowym zabroni? Aby tak tym szalowym nie razić po oczach, zasłonimy go nieco ozdobnymi marszczeniami. Moja bluza nie ma kieszeni, ale powiem Wam szczerze, brakuje ich tutaj. Została też uszyte z dzianiny ściągaczowej, przez co jest nieco za obszerna. Ale spokojnie, idę na obiad, dorzucę coś do moich obwodów.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

A na koniec zagadka. Na co liczy, na co czeka i o czym marzy mistrz drugiego planu. Chociaż może w tym przypadku pierwszego planu. Każdy zwierz ma jakąś sztuczkę, jeden przynosi smycz, inny buty... mojego nauczyłam patrzeć prosto w oczy, gdy chce wymusić spacer. I teraz Wy będziecie szyć a ja idę do parku.

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1-3 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału,
  • 4 przód 3 razy z pojedynczej warstwy materiału,
  • 5 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
  • 6 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

    1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.