Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 180 .

Dodatki krawieckie: Nici,  zamek, wkład odzieżowy, guziki.

Luz: Spodnie są bardzo obcisłe, proszę wybierać bardzo rozciągliwe tkaniny. Nie ma mowy o tym, aby użyć coś, co rozciąga się symbolicznie. To ma być elastyczne, bardzo!

Obcisłe i bezlitosne

I właśnie dlatego im się Wam nie pokażę. Bo wtedy musiałabym wyjawić wszystkie mankamenty mojej sylwetki. Proszę sobie wyobrazić, jak one wyglądają. Spodnie to spodnie, i już!

Kliknij aby powiększyć

Pokażę Wam jedynie szczegóły. Proszę zauważyć, że przód spodni jest znacznie niższy niż tył. Spodnie mają bardzo szeroki pasek, małe kieszenie z przodu i tradycyjnie dwie na tyle. Żadnych ekstrawagancji, ale taki model wykorzystamy najczęściej do szycia.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Oklejony został pasek oraz elemnty zasłaniające zamek, koniecznie użyj do tego wkładu odzieżowego dzianego. Jest elastyczny i będzie idealnie współpracował z elastyczną tkaniną. Do tego dwa guziki, zamek i tasiemka. A do czego tasiemka? Tasiemką w moim modelu zostały wzmocnione brzegi kieszeni, tak aby nigdy się nie rozwlekły brzydko.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Tregginsy dla dorosłych kobiet. Obcisłe i wygodne.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1-4 przód 1 raz z ze złożonego materiału,
  • 5 przód+tył 2 razy układając na złożeniu materiału,
  • 7-8 tył 1 raz z ze złożonego materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

    1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (5 głosów)
14194 wyświetlenia

Komentarze

SenseOfInfinity
#98 SenseOfInfinity 2018-04-14 21:10
Papavero, jaki jest luz na tych spodniach? Bo zastanawiam się czy wybrać rozmiar większe bo nie lubię takich strasznie obcisłych. Chcę dopasowane, ale nie bardzo bardzo opięte. Wydrukowałam już rozm. 40 i wycięłam szablon, ale materiału jeszcze nie.
SenseOfInfinity
#97 SenseOfInfinity 2018-04-14 21:09
Cytuję thedarksideoflight:
Pierwsze podejście za mną :) Zrobiłam sobie spodnie do ćwiczeń z jerseyu w kotki a teraz jak już wiem, że dobrze dobrałam rozmiar i wystarczy tylko lekko dopasować talię to mogę próbować z innymi materiałami :)

Cześć. Czy rozmiar wyszedł taki jak nosisz? Ja nie lubię bardzo obcisłych rzeczy. Wiadomo te spodnie powinny być dopasowane, ale nie chciałabym, aby były bardzo opięte.
Pozdrawiam
Magda
jola.boruc
#96 jola.boruc 2018-04-08 19:21
Witam, dlaczego do tego modelu nie ma przepisu szycia? Jest tylko jeden punkt:)
thedarksideoflight
#95 thedarksideoflight 2017-07-21 14:45
Pierwsze podejście za mną :) Zrobiłam sobie spodnie do ćwiczeń z jerseyu w kotki a teraz jak już wiem, że dobrze dobrałam rozmiar i wystarczy tylko lekko dopasować talię to mogę próbować z innymi materiałami :)
FF
#94 FF 2017-05-10 00:25
Mega są te spodnie. Wykrój kupiłam, ale nie wiem, czy podołam z uszyciem :lol:
Marta Szymańska
#93 Marta Szymańska 2017-03-30 21:00
Cytuję abarry12:
hola me gustaria hacer este patron pero con las restricciones que hay en mi pais Venezuela no puedo comprarlo pueden por favor ayudarme


Hola, en esta pagina hay patrones por pantalones muy similar, que son gratis, no necesitas a pagar. Por ejemplo estas: https://papavero.pl/article?id=1166
Ver articulos mayores para patrones gratis. Buena suerte
abarry12
#92 abarry12 2017-02-22 17:12
hola me gustaria hacer este patron pero con las restricciones que hay en mi pais Venezuela no puedo comprarlo pueden por favor ayudarme
zajaczek
#91 zajaczek 2016-12-23 18:27
Cytuję papavero:
Cytuję zajaczek:
chciałam pobrać rozmiar 180/42 i "wystąpił błąd" :(

@zajaczek już naprawione :-)

pięknie dziękuję :*
papavero
#90 papavero 2016-12-23 11:49
Cytuję zajaczek:
chciałam pobrać rozmiar 180/42 i "wystąpił błąd" :(

@zajaczek już naprawione :-)
zajaczek
#89 zajaczek 2016-12-23 11:46
chciałam pobrać rozmiar 180/42 i "wystąpił błąd" :(