Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 32 do 52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 100cm. 

Dodatki krawieckie: Nici, guziki.

Luz: na wysokości  biustu 2 cm.

Przewodnik szycia: polecam przewodnik wykonania zapięcia polo.

Bez guzików.

To będzie taki nasz folklor, będę Wam pokazywała rzeczy bez guzików. Ale naprawdę, nie zdążyłam nabyć granatowych. Oczywiście granatowych z logo papavero, a te się muszą dopiero wyprodukować. A inne mi tu po prostu nie pasują, nawet czarne gryzły zię z tą koszulką. Ale za to jaką fajną koszulką, nietypowe jak na polo zapięcie biegnące ukośnie. Polecam taką zabawę, bardzo fajnie wygląda a szyje się dokładnie tak samo, jak zwykłe polo.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Aby uszyć taką koszulkę, koniecznie musisz przygotować dzianinę. Moja koszulka zsotała uszyta ze zwykłej dzianiny, jaką widujemy w popularnych T-shirtach. Poniżej widoczna jest zupełnie inna dzianina, dokładnie taka, jaką standardowo używa się do uszycia polo. Polecam ją szczególnie, jest znacznie fajniejsza. Kołnierzyk musi być obowiązkowo. Do uszycia mojej koszulki zużyłam aż trzy sztuki, wszystko przez to, że zapragnęłam mieć takie same wykończenie rękawów. No i nici, o nich zapomnieć nie można. Najlepiej takie, które dadzą nam miękkie i delikatne szwy przy szyciu owerlokiem. Poliester teksturowany w roli głównej na ostatnim zdjęciu. Oczywiście uzupełnieniem całości będą guziki.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0602.jpg

Koszulka polo z fikuśnym ułożeniem zapięcia

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
150 1 pobranie
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie

Opcje zaawansowane

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na każdej stronie pole wydruku ograniczone jest marginesami. Przy marginesach zapisano długość pola robocczego. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 2 tył 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 3 rękaw, 1 raz ze złożonego materiału
 • 4 przód, plisa zapięcia 1 raz ze złożonego materiału
 • lamówkę do wykończenia dekoltu, pasek o szerokości 2 cm i dłgości równej podkrojowi dekoltu.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Wykonaj zapięcie polo na przodzie bluzki. 
 3. Zszyj ramiona. 
 4. Wszyj kołnierz. 
 5. Wszyj rękawy.
 6. Zszyj boki bluzki.
 7. Podwiń dół bluzki.
 8. Przyszyj ozdobne brzegi do dołu bluzki lub podwiń rękawy.
 9. Wyprasuj i gotowe.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (1 głos)
10956 wyświetleń