Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 86-152

Materiał: szerokość 70 cm, długość dla rozmiaru 152: 300cm

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy.

Luz: Sukienka jest  luźna. 9 cm luzu w obwodzie na wysokości klatki piersiowej. SUkienka z założenia ma być ubrana na bluzeczkę, stąd dość nisko wycięte paszki. Możesz je zmniejszyć przed skrojeniem z materiału podnosząć o około 2 cm w górę.

Sukienka też śliczna

Ale modelka jeszcze ładniejsza. Poprosiłam, aby udawała, że płacze. Doskonale sprostała zadaniu. Poprosiłam, aby była zła i wnerwiona. Udało się bez błędów. A na koniec miała być poważna i nie zdradzać emocji. I kto zna modelkę, która lepiej zna się na rzeczy? A może Wy w domu macie takie śliczne modelki? W takim razie musicie uszyć sukienkę swojej pięknej modelce.

Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Moja modelka zazwyczaj jest uśmiechnięta. I chociaż, jak widać po bucikach, od sesji minęło kilka miesięcy, to modelka nadal lubi swoją pracę i wykonuje ją z uśmiechem na twarzy. Niebawem ją zobaczycie w kolejnych odsłonach. A dziś wracamy do sukienki. Karczek jest znacznie krótszy z przodu. Dół jest obficie przymarszczony. W takiej sukience będzie się przyjemnie biegać po podwórku i jeździć na rowerze. Albo bawić się w księżniczki, jeśli to nadal aktualne.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Sukienka pięknej modelki została uszyta z cienkiego sztruksu. Obłożenia zostały wzmocnione cienkim elastycznym wkładem odzieżowym. Nie było potrzeby usztywniania tej tkaniny na blachę, dlatego nawet nie wpadłam na pomysł, aby usztywnić go włókniną odzieżową. Tutaj musiało być wygodnie. Elastyczny wkład w kolorze cielistym nie rzuca się specjalnie w oczy, gdy zajrzymy pod spód.

Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-2 przód 1 raz układając na złożeniu materiału lub 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 3-4 tył 1 raz układając na złożeniu materiału lub 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 5 dół sukienki 1 raz układając na złożeniu materiału lub 2 razy z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym obłożenia. Elementy, które należy okleić wkładem odzieżowym to te z numerami 2 i 4.
 3. Zszyj ramiona w bluzce i obłożeniach.
 4. Przyszyj obłożenia do bluzki. Postępuj zgodnie z przewodnikiem.
 5. Zszyj boki.
 6. Przymarszcz górny brzeg spódnicy.
 7. Zszyj tył spódnicy.
 8. Wszyj spódnicę do góry sukienki.
 9. Podwiń dół sukienki.