Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 156-32 do 180-52. Łącznie 55 rozmiarów.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-52: 175  cm, podszewka 100cm.

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy, wypustka, zamek kryty dł. 55cm.

Luz: na wysokości biustu 5 cm

Wełniany szyk

Ta sukienka naprawdę robi wrażenie. W rzeczywistości jest jeszcze ładniejsza niż na zdjęciach. Dobra jakościowo tkanina, piękne wykonanie i wzorowe dopasowanie do sylwetki działają cuda. Wiem, że lato w pełni, kto nam jednak przeszkodzi w przygotowaniach do jesieni. Lub uszycia modelu z letnich tkanin.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć 

W jednym ze szwów kryje się kieszeń. Wykonana w całości z miłej w dotyku wełny. Proszę tam nie pchać wielu drobiazgów. Kieszenie w damskiej odzieży powinny wyglądać zawsze nienagannie.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Jestem zachwycona tą wełną. Mam nadzieję, że Wam również się podoba. Chciałam tylko dodać, że wełna jest jeszcze, w niewielkim kawałku, do kupienia. Tak samo jak wkład odzieżowy, który użyłam do jej wykończenia. Zauważcie proszę, że jest to znów cielisty wkład elastyczny, który uwielbiam. Sprawdza się w wielu miejscach, dlatego tak bardzo jest potrzebny w każdej pracowni. Nici są oczywistością przy szyciu, tak samo jak kryty zamek ułatwiający założenie sukienki.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

w_ska_16_15.jpg

Wełniana sukienka pięknie modelująca sylwetkę.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz układając na złożeniu materiału 
 • 2-5 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 6 przód 1 raz układając na złożeniu materiału
 • 7-8 tył 1 raz ze złożonego materiału
 • 9 rękaw 1 raz ze złożonego materiału

Kroimy następujące części z podszewki:

 • 10 przód 1 raz układając na złożeniu materiału
 • 11 tył 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym obłożenia oraz miejsce wszycia zamka krytego. W tym celu naprasuj wkład odzieżowy w wyznaczone miejsca.
 3. Zszyj ze sobą elementy boczku przodu. Elementy od 2 do 5. Złóż zgodnie z zaznaczoną linią tworząc kieszeń. Pomiędzy każdy szew możesz włożyć czarną wypustkę widoczną w naszym modelu.
 4. Przyszyj boczek do środka przodu.
 5. Zszyj zaszewki na tyle.
 6. Zszyj ramiona sukienki.
 7. Zszyj boki.
 8. Wszyj rękawy.
 9. Wszyj zamek i zszyj szew poniżej zamka aż do zaznaczonego nacinkiem pęknięcia.
 10. Przymierz sukienkę, nanieś ewentualne poprawki.
 11. Obrzuć brzegi podszewki i obłożeń.
 12. Zszyj zaszewki na  przodzie podszewki.
 13. Przyszyj obłożenia do podszewki.
 14. Zszyj ramiona obłożeń oraz boki podszewki.
 15. Wszyj podszewkę do sukienki.
 16. Przymocuj podszewkę na końcach ramion.
 17. Podwiń dół sukienki, zamocuj pęknięcie.
 18. Podwiń dół rękawów i gotowe.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Olga987
#94 Olga987 2017-08-26 08:59
@papavero 100 Lat
1
acweb
#93 acweb 2017-04-11 17:41
Thank you! Got what I wanted. Hope I will be able to get this done well :)
Aga
#92 Aga 2017-04-06 15:27
Cytuję acweb:
I'm interested in this pattern. Before I purchase downloads I wish to understand the jargons used. what is 152; 162;168 etc. I went through your sizing article which says these are "growth" I did not understand what that means. Could you please help in selecting the correct download. eg., if I'm looking for chest: 34, waist:33, Hip: 36 and second hip: 39 (all inches) what download should I use.

152, 162 is height in cm. You buy a pattern in one height and can download all sizes in this height.
acweb
#91 acweb 2017-04-06 15:21
I'm interested in this pattern. Before I purchase downloads I wish to understand the jargons used. what is 152; 162;168 etc. I went through your sizing article which says these are "growth" I did not understand what that means. Could you please help in selecting the correct download. eg., if I'm looking for chest: 34, waist:33, Hip: 36 and second hip: 39 (all inches) what download should I use.
KamilaKasz
#90 KamilaKasz 2016-11-11 20:23
Cytuję renia_p59:
Franiu rzeczywiscie glupio zapytalam sory chodzi mi o to czy te wypustki musza byc skrojone ze skosu czypo dlugosci bo mam malo materialu kontrastowego

lamowki tylko po skosie, a jak masz malo materialu to kup gotowa, lamowki sie nie ukladaja jak nie sa krojone po skosie, to taka tapicerska rada
Frania
#89 Frania 2016-11-11 20:19
Nie zaryzykuję doradzenia innego sposobu krojenia, niż po skosie. Nie próbowałam z taką krojoną prosto. Z małego kawałka można wykroić ze skosu całkiem długi pasek - tylko trzeba sztukować i łączyć paski na ukos sprawdzając gdzie zszycie wypadnie przykładając do sukienki taki pasek.
renia_p59
#88 renia_p59 2016-11-11 16:09
Franiu rzeczywiscie glupio zapytalam sory chodzi mi o to czy te wypustki musza byc skrojone ze skosu czypo dlugosci bo mam malo materialu kontrastowego
Frania
#87 Frania 2016-11-11 11:42
@renia_p59

Reniu, to mało precyzyjne pytanie.
1. Zadałaś pytanie o to, czy w tej sukience wypustki muszą być po skosie w tej części bocznej? Nie muszą - zobacz tutaj #20 - Można boczek wyciąć w całości. Można też wyciąć w kawałkach i zszyć bez dodawania wypustki. Lub wszyć wypustkę tylko przy kieszeni.
2. Czy tak ogólnie pytasz o wypustkę, jak ją zrobić?
renia_p59
#86 renia_p59 2016-11-11 07:17
Prosze o podpowiedz czy wypuski musza byc po skosie
papavero
#85 papavero 2016-11-07 23:28
Cytuję hana1971:
@papavero jeśli kupie pobranie tej sukienki to mam dostęp do jednego wzrostu i całej gamy rozmiaru ,czy jeden wzrost i jeden rozmiar?

Cały wzrost. Tak jak przy każdym innym szablonie płatnym :-) I jak pobierzesz dziś jeden rozmiar z wybranego wzrostu, to do kolejnych możesz wrócić "do końca świata"... ;-)