Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w 84 rozmiarach 86 XXS - 152 XXL

Materiał: szerokość 150cm, długość dla poszczególnych wzrostów uwzględniająca falbanki:

 869298104110116122128134140146152
XXS 45 45 50 55 60 65 70 70 75 75 80 85
XS 45 45 60 60 65 65 70 70 75 75 80 85
S 50 50 60 60 65 65 70 75 75 75 80 90
M 50 50 60 60 65 70 70 75 75 75 80 95
L 50 55 60 60 70 70 75 75 75 75 80 95
XL 50 55 60 70 70 70 75 85 85 85 90 100
XXL 55 55 65 70 70 75 75 85 85 85 95 100

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy, dwa duże guziki lub dwie żabki do szelek.

Luz: Sukienka jest  luźna.

Lniane kwiatuszki

Pierwsza lniana sukienka kojarzy mi się z kwiatuszkami rysowanymi przez dzieci. Wszystko przez te okrągłe falbaniast kieszonki. Falbanki na szelkach nie są obowiązkowe, jednak bardzo urocze i żal ich tutaj byłoby nie przyszyć. Sukienka zapinana jest na dwa duże guziki. I jest znacznie za szeroka na naszą Saszę. Sasza musi zostać utuczona.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Sukienka jest bardzo wygodna i idealna na nadchodzące upały. Można pod nią ubrać podkoszulek, ale tak fajna naturalna tkanina będzie miło współgrać z dziecięcą skórą. Na szablonie nie znajdziecie jedynie falbanek przyszytych dookoła kieszonek, są to po prostu przymarszczone prostokąty, które wyczarujecie samodzielnie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A teraz wracamy do opowieści o skrawkach. Od nich zaczęła się przygoda z tą sukienką. Został mi naprawdę niewielki kawałek tego granatowo-białego lnu. Zachomikowałam go z myślą, że kiedyś się pogodzę z tym, że jest za mały na cokolwiek i wyrzucę. Ale lato, piękna pogoda i szablony dla Was sprawiły, że kawałek ten został uratowany. I malutka modelka o wzroście 98 mogłaby dziś w niej kibicować naszej piłkarskiej drużynie. Stąd ten piłkarski akcent, widzicie go?

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Sukienka różni się od poprzedniej nie tylko brakiem falbanek i kieszonek. Ma nieco inne szelki z tyłu. Każa z Was będzie mogła wybrać jedną znich, gdyż obie znajdują się na arkuszach z szablonami. Ciekawa jestem, które Wam się bardziej spodobają. Te z rogami, czy te ładnie zaokrąglone.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Dzisiejsze sukienki zostały uszyte z naszego polskiego dobrego jakościowo lnu. Len pochodzi z fabryki produkujacej go w Kamiennej Górze. Nie raz opowiadałam Wam o niej i mam nadzieję, że chociaż jedną osobę zaraziłam miłością do tych materiałów. Naprawdę warto poszperać w ich ofercie. Tkanina biało-granatowa jest zwarta, mocna i nieco sztywna. Tkanina jednobarwna pięknie się układa ale jest nieco mniej wytrzymała. Przy jej szyciu warto (okleić) wzmocnić wszystkie szwy wkładem odzieżowy naklejając wzdłuż wszystkich krawędzi paski o szerokości 1,5cm. Warto, bo tkanina jest naprawdę miła i pięknie się układa. No to komu, tak jak mi, podoba się oferta Świata Lnu?

Przejdźmy do pozostałych niezbędnych drobiazgów użytych do wykonania lnianych sukieneczek. Nici i wkład odzieżowy. Znów wracamy do mojego ulubionego wkładu odzieżowego dzianego elastycznego. Tym razem w kolorze białym do biało granatowej sukienki i cielistym do jasnej sukienki. Kto jeszcze nie wierzy, że te wkłady wykorzystać można z sukcesem w wielu miejscach?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

wd_ska_16_15.jpg

Dwie słodkie lniane sukieneczki dla dziewczynek

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

W tabeli przedstawiona została ilość materiału potrzebna do wykrojenia poszczególnych rozmiarów modelu. Wszystkie dane zostały podane w cm. Sprawdź ile materiału potrzebujesz na nowy strój dziecięcy

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz układając na złożeniu materiału. Na koniec wytnij obłożenie góry sukienki. Przygotuj je na podstawie elementu numer 1.
 • 2 kieszeń 1 raz ze złożonego materiału materiału plus raz z pojedynczej warstwy
 • 3 tył 1 raz ze złożonego materiału, część pomiędzy szelkami a sukienką z tyłu.
 • 4a lub 4b 2 razy ze złożonego materiału. Wybierz szelki, które bardziej Ci się podobają.
 • 5 falbana 1 raz ze złożonego materiału. Falbana pasuje do obu modeli. Dwa nacinki zostały naniesione z tyłu na szelkę i na falbanę.  Z przodu falbana nie dochodzi do samego końca szelki.
 • Prostokąty na falbanki

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym szelki, obłożenie oraz element do którego przyszyte są szelki.
 3. Naszyj kieszenie na sukienkę. Na szablonie widoczne są miejsca, w których naszyte zostały nasze kieszonki. Zarówno tej na śroku jak i tych po bokach. 
 4. Zszyj środek tyłu. 
 5. Przygotuj szelki lub szelki z falbaną. 
 6. Przyszyj szelki do elementu numer 3. A następnie całość doszyj do sukienki.
 7. Przyszyj obłożenie sukienki.
 8. Podwiń sukienkę.
 9. Przyszyj guziki i zrób dziurki. Możesz również zamocować na szelkach ozdobne żabki.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

elethe
#20 elethe 2017-08-22 14:17
W sumie to już wiem o co chodzi. Błąd jest na wykroju, bo na obrazku przedstawiającym jak się układają elementy na wydruku nacinki są we właściwym miejscu. Mi po prostu się trafił wykrój z błędem. Tak więc wykrój XS na wzrost 110 ma drobny feler. Mam nadzieję, że papavero to poprawi by inne nieświadome blondynki nie musiały się głowić jak ja :)
elethe
#19 elethe 2017-08-22 14:12
Cytuję Joanna205:

1. Ustal co jest przodem a co tyłem falbany potem stronę wszycia i str zew. która musisz wykończyć czyli np. obrzuciĆ i podszyc wąsko brzegiem lub podwinac 2razy. Potem falbanę układasz między 2 warstwy szelki i zszywasz. 2. Oblozenie przygotowujesz na podstawie szablonu nr1

Wiem co jest przodem, tyłem, gdzie ma być wszyta i gdzie obrzucić falbanę. Nie wiem tylko dlaczego mam ją zacząć wszywać od dołu szelki a nie od boku. Bo jeżeli ją wszyję do spodu szelki (a tak podwójne nacięcia wskazują) to mi się na początku szelek zrobi jakiś głupie grube pomieszanie z poplątaniem chyba. Albo po prostu jak już skroję materiał to dam po prostu falbankę tak jak mi się wydaje logiczne, a nie tak jak pokazuje wykrój.
I dziękuję za informację, że obłożenie to mam sobie sama przygotować.
Joanna205
#18 Joanna205 2017-08-22 13:26
Cytuję elethe:
Mam już wybrany przez córcię materiał, wycięty wykrój i kilka pytań.
1. Te dwa nacięcia do falbany na szelkach są w sumie tam gdzie szelka ma być wszyta do "łącznika". Jakoś tego nie rozumiem i puki co nie widzę w mojej głowie jak ta falbanka ma być wszyta.
2. W przepisie szycia jest by wzmocnić wkładem odzieżowym obłożenie i by w punkcie 7 przyszyć obłożenie. To chodzi o to by podwinąć brzeg materiału i wykończyć tak górę? Czy po prostu z braku doświadczenia i nieznajomości terminologii coś mieszam? Czy może chodzi o jakiś dodatkowy element, którego nie ma na wykroju?

1. Ustal co jest przodem a co tyłem falbany potem stronę wszycia i str zew. która musisz wykończyć czyli np. obrzuciĆ i podszyc wąsko brzegiem lub podwinac 2razy. Potem falbanę układasz między 2 warstwy szelki i zszywasz. 2. Oblozenie przygotowujesz na podstawie szablonu nr1
elethe
#17 elethe 2017-08-22 12:23
Mam już wybrany przez córcię materiał, wycięty wykrój i kilka pytań.
1. Te dwa nacięcia do falbany na szelkach są w sumie tam gdzie szelka ma być wszyta do "łącznika". Jakoś tego nie rozumiem i puki co nie widzę w mojej głowie jak ta falbanka ma być wszyta.
2. W przepisie szycia jest by wzmocnić wkładem odzieżowym obłożenie i by w punkcie 7 przyszyć obłożenie. To chodzi o to by podwinąć brzeg materiału i wykończyć tak górę? Czy po prostu z braku doświadczenia i nieznajomości terminologii coś mieszam? Czy może chodzi o jakiś dodatkowy element, którego nie ma na wykroju?
FF
#16 FF 2016-07-04 20:56
Granatowa jest przeurocza, uszyłabym, gdybym miała dla kogo :-)
Joanna205
#15 Joanna205 2016-07-01 20:16
Sukienka jest prześliczna ale po uszyciu stwierdziłam,ze za szeroka i zrobiłam zakładki po bokach. Jeśli ktoś zechce ją w tym miejscu dopasować to proponuje zrobić zaszewkę już na szablonie.
admin
#14 admin 2016-07-01 16:45
Cytuję Joanna205:
Wydrukowałam płatny rozmiar i na każdej kartce mam całą inf kto kupił nr konta itd itd tak powinno być moim zdaniem ...

No to fajnie, że pasuje. Niestety materiały cyfrowe, w szczególności pdf z możliwością druku musza być jakoś zabezpieczone, a taka metoda jest nieszkodliwa dla kupującego o ile nie ma się zamiaru dzielić zakupem w szerszym gronie.
femke
#13 femke 2016-07-01 14:11
Cytuję Aga:
Cytuję Joanna205:
Wydrukowałam płatny rozmiar i na każdej kartce mam całą inf kto kupił nr konta itd itd tak powinno być moim zdaniem to zbedne

Może przypadkiem a może żeby nie kusiło kogoś rozsyłać darmowo? Bo podałby swoje dane osobowe w świat?


Takie rzeczy też można usunąć. Niestety.
noaga
#12 noaga 2016-07-01 13:55
Ja już mam dwa pudła takich szmatek (i to dużo mniejszych niż na jakąkolwiek sukienkę) :lol:
1
Aga
#11 Aga 2016-07-01 13:34
Cytuję Joanna205:
Wydrukowałam płatny rozmiar i na każdej kartce mam całą inf kto kupił nr konta itd itd tak powinno być moim zdaniem to zbedne

Może przypadkiem a może żeby nie kusiło kogoś rozsyłać darmowo? Bo podałby swoje dane osobowe w świat?