Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach S i L.

Materiał: Do uszycia tego modelu wykorzystano len o szerokości 45cm oraz granatową tkaninę o szerokości 150 cm do wykonania wnętrza torby. W tabeli przedstawiona została ilość materiału potrzebna do wykrojenia poszczególnych rozmiarów modelu. W przypadku tkaniny wierzchniej, zarówno zużycie jak i układ kroju został przedstawiony dla tkaniny o szerokości 45 cm jak i 150 cm. Tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś zakochał się w zupełnie innej tkaninie na ten model zerknie na zużycie w nawiasach. Wszystkie dane zostały podane w cm. Sprawdź ile materiału oraz podszewki potrzebujesz na swoją nową torbę.

 rozmiar Srozmiar L
tkanina 70 (25) 110 (45)
podszewka 20 35

Dodatki krawieckie: Nici, taśma nośna

Torba w marynarskim stylu

Gdy zobaczyłam ten len, po prostu nie mogłam mu się oprzeć. Wiedziałam, że musi z niego powstać prosta torba. Wymyślne kroje nie są potrzebne, gdy mamy do czynienia z takim pięknym wzorem. I kto by się przejmował tym, że tkanina zwie się leżakową. Jest piękna, dość gruba i idealna na damską letnią torbę. Rozmiary torby są dwa. S i L. S przewrotnie dostał w swojej nazwie wzrost 134, abyście pamiętali, że można ją uszyć małej dziewczynce. Aczkolwiek sobie również, czasem przecież potrzebujemy tylko malutkiej torby na kilka drobiazgów.

    Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Tkanina ma piękne powtarzające się wzory. Warto przy takiej tkaninie zakupić nieco więcej, niż potrzebujemy. Zapewni nam to możliwość wyboru położenia wzoru na torbie. Kilkanaście centymetrów więcej a swoboda przy wyborze gwarantowana.

   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

W środku mamy dwie kieszenie. Aby móc posegregować drobiazgi i utrzymać chociaż przez chwilę względny porządek, kieszenie można podzielić na pół pionowym szwem.

   Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

A na deser porównanie dwóch rozmiarów. Torba w rozmiarze S może być małą damską wersją lub dużą dziecięca. A na ostatnim zdjęciu widać, że nasz rozmiar S z jednej strony jest cały czerwony.

   Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Kolor nici przy tak wzorzystym materiale wcale nie jest oczywisty. Ja wybrałam granatowy bo rączki są granatowe. Rączki zostały wykonane z taśmy nośnej z odblaskiem. W tym modelu odblask został wyciągnięty i w taki sprytny sposób rączki są bez dodatkowych zbędnych ozdób. Moja torba nie została usztywniona. Nie było takiej potrzeby. Podoba mi się taka nieco miękka, naturalna. Dla tych, którzy chcieliby ją usztywnić przygotowaliśmy super sztywny wkład odzieżowy tkany w kolorze białym. A len? Len jest piękny... i chociaż na stronie producenta nie ma dokładnie tego wzoru, to radzę zadzwonić i zapytać przesympatycznego pana Adama z firmowego sklepu, czy nie schował gdzieś tej konkretnej leżakowej tkaniny. 

  Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

w_tka_16_03.jpg

Piękna lniana torba na letnie spacery.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

 

Kliknij aby powiększyć

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 torba 2 razy pojedynczej warstwy materiału o szerokości 45cm, lub 1 raz ze złożonego materiału o standardowej szerokości. Używając góry elementu numer 1 skroić należy obłożenia oraz podszewkę torby.
  • 2 kieszenie 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Naszyj kieszenie na wnętrze torby.
 3. Przyszyj rączki do dołu obłożeń.
 4. Przyszyj podszewkę do obłożeń i zszyj obie strony wewnętrznej części torby. Pamiętaj o zotawieniu dziury w szwie podszewki, przez którą przeciągniemy torbę na prawą stronę.
 5. Zszyj wierzch torby.
 6. Połącz wierzch i wnętrze torby.
 7. Wywróć torbę na prawą strone, zaszyj dziurę w podszewce.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

lefcio
#23 lefcio 2016-07-05 21:11
Dziś weszłam do mojej pasmanterii, a tam identyczny materiał jak ten z papaverowej torby.
Vilian
#22 Vilian 2016-07-05 00:30
Melduję, że skończyłam, ale fotki będą dopiero jutro, hurtowo z innymi uszytkami z ostatniego czasu wojny z maszyną. Ale dumna jestem z siebie niesamowicie, tak właściwie to pierwsze co szyłam z podszewką :D
papavero
#21 papavero 2016-07-04 22:06
Cytuję lefcio:
http://allegro.pl/tkanina-len-bawelna-dekoracyjna-maki-i6304530899.html
Ta też mnie nie powaliła.

Taka obrusowa.
lefcio
#20 lefcio 2016-07-04 22:01
http://allegro.pl/tkanina-len-bawelna-dekoracyjna-maki-i6304530899.html
Ta też mnie nie powaliła.
papavero
#19 papavero 2016-07-04 21:58
Cytuję lefcio:
http://allegro.pl/bawelniana-tkanina-dekoracyjna-k-95-42-maki-i6302102862.html

Za każdym razem jak gdzieś jestem, to szukam tkaniny w maki. I jeszcze ani jedna nie wpadła mi w oko niestety. Ta też jakoś słabo.
papavero
#18 papavero 2016-07-04 21:57
Cytuję chomii:
No niestety ale w tym roku nie ma w sprzedaży ani tej ani tej niebieskiej tkaniny z innego postu. Fabryka nie wydrukowala

To widać się skończyła. Bo tą na torbę Pan Adam ucinał mi w tym roku. I było jej jeszcze sporo. Ale inne też były, nawet sporo wzorów. Ukrywają w sklepie firmowym ;-) Ta, z której Noaga szyła torbę jest nawet na stronie. Pewnie inne perełki chowają się pod ladą.
lefcio
#17 lefcio 2016-07-04 20:57
http://allegro.pl/bawelniana-tkanina-dekoracyjna-k-95-42-maki-i6302102862.html
Joanna205
#16 Joanna205 2016-07-04 20:52
Cytuję chomii:
No niestety ale w tym roku nie ma w sprzedaży ani tej ani tej niebieskiej tkaniny z innego postu. Fabryka nie wydrukowala

http://allegro.pl/tkanina-len-100-dekoracyjna-rozetki-k-31-nowosc-i6287892205.html
http://allegro.pl/tkanina-len-100-dekoracyjna-rozetki-k-31-nowosc-i6287892205.html
http://allegro.pl/juta-drukowana-kolorowa-36cm-1m-rozne-wzory-i6270140545.html
chomii
#15 chomii 2016-07-04 20:08
No niestety ale w tym roku nie ma w sprzedaży ani tej ani tej niebieskiej tkaniny z innego postu. Fabryka nie wydrukowala
Nataleczka
#14 Nataleczka 2016-07-04 19:42
ehh myślałam, że ten materiał będzie dostępny na gendo :)