Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach 156-32 do 180-52. Łącznie 55 rozmiarów.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla poszczególnych rozmiarów podano w cm w tabeli poniżej.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek dł 22 cm, wkład odzieżowy, podszewka

Luz: 0 cm luzu na wysokości linii bioder. To jest naprawdę dopasowana spódnica.

Granatowo biały ołówek

Model A. Ołówkowa dopasowana spódnica sięgająca talii. Z małym trójkątnym wycięciem na środku przodu. I z kieszeniami. Z kieszeniami, które przez chwilkę pozostaną zagadką. Ale tylko przez chwileczkę, poczekam, aż zgadniecie w komentarzach gdzie schowały się kieszenie. A potem wrzucę zdjęcie dla tych mniej spostrzegawczych. To jak, wyzwanie podjęte?

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. Model B to tak naprawdę ta sama spónica. Różnica jest tylko jedna. Model B został przygotowany na sylwetkę z większym wcięciem w talii. Jeśli spojrzysz na tabelę rozmiarów, keiruj się biodrami. Model B posiada w talii o 8 cm mniej niż zakłada tabela. Jeśli więc posiadasz talię osy, pobierz model B. 

A tak wygląda dzisiejszy ołówek z lnianym cudem w postaci bluzki, którą już znacie. Wiem wiem, można dostać oczopląsu. Ale szalenie podoba mi się ten zestaw na mojej uśmiechniętej modelce. Z młodziutkiej naiwnej istoty zamienił ją w grzeczną dorosłą kobietę. Odzież naprawdę zmienia nas nie do poznania.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

Do uszycia tej spódnicy użyłam nici Amanda Arena 120, kolor nitek (numer 762) został dobrany specjalnie przez pracowników firmy Amanda i dostarczony do nas na okazję szycia tych dwóch modeli, spódnicy i bluzki. To była naprawdę fantastyczna współpraca. Również wkład odzieżowy został dobrany przez specjalistów. Nie musiałam się przejmować tym, który wkład będzie najlepiej pasował do tej tkaniny. Specjalne próby i dobór odpowiedniego wkładu został przeprowadzony przez pracowników firmy Camela. Dlatego, gdybyście mieli ochotę na ten len, to polecam Świat Lnu i jego lniane piękne produkty. Do tego poniższy wkład odzieżowy oraz polskie nici. Zamek również został wyprodukowany w naszym kraju, przez firmę Persyl. Mam nadzieję, że podoba Wam się ta patriotyczna spódniczka.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0643.jpg

Ołówkowa spódnica z poziomą zaszewką i małą kieszonką

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz układając na złożeniu tkaniny. Model A.
 • 2 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz ze złożonej tkaniny. Model A.
 • 3 kieszeń 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz ze złożonej tkaniny. Model A.
 • 4 obłożenie przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz układając na złożeniu tkaniny. Model A.
 • 5 obłożenie tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz ze złożonej tkaniny. Model A.
 • 8 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz układając na złożeniu tkaniny. Model B.
 • 9 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz ze złożonej tkaniny. Model B.
 • 10 kieszeń 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz ze złożonej tkaniny. Model B.
 • 11 obłożenie przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz układając na złożeniu tkaniny. Model B.
 • 12 obłożenie tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz ze złożonej tkaniny. Model B.

 Kroimy następujące części z podszewki:

 • 6 podszewka  przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz układając na złożeniu materiału. Model A.
 • 7 podszewka tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz ze złożonego materiału. Model A.
 • 13 podszewka  przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz układając na złożeniu materiału. Model B.
 • 14 podszewka tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz ze złożonego materiału. Model B.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny i podszewki.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym (naprasuj żelazkiem fizelinę) obłożenie przodu oraz tyłu, rozporek, miejsce wszycia zamka.
 3. Przyszyj worek kieszeniowy.
 4. Zszyj zaszewkę do worka kieszeniowego.
 5. Zszyj zaszewki.
 6. Zszyj boki.
 7. Wszyj zamek na środku tyłu, zszyj szew poniżej zamka i wykonaj rozporek.
 8. Zszyj obłożenia na bokach.
 9. Zszyj podszewkę na bokach.
 10. Przyszyj podszewkę do obłożeń.
 11. Przyszyj obłożenia do spódnicy.
 12. Podwiń spódnicę oraz podszewkę.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Agi.P
#24 Agi.P 2018-10-29 22:32
Cytuję renia_p59:
Dziękuje za szybką odpowiedź bo ja własnie bym może spróbowała ten wykrój ale bez kieszeni bo i tak bluzki noszę na góre spodnic


Ja podobnie - pominęłam również wycięcie na pępek - z tych samych powodów. Wykrój mogę polecić - jest prosty i przyjemny w obsłudze (to moja pierwsza spódnica, uszyta z maleńką pomocą mamy :lol:)
renia_p59
#23 renia_p59 2018-10-29 09:30
Dziękuje za szybką odpowiedź bo ja własnie bym może spróbowała ten wykrój ale bez kieszeni bo i tak bluzki noszę na góre spodnic
Agi.P
#22 Agi.P 2018-10-29 08:10
Cytuję renia_p59:
Mam pytanie czy ta ostatnia spodniczka ma kieszenie czy uszyłas ją bez

Witam. Uszyłam bez bo jest z dość grubego materiału - miejsce na kieszenie zeszyłam jak normalne zaszewki.
renia_p59
#21 renia_p59 2018-10-29 07:49
Mam pytanie czy ta ostatnia spodniczka ma kieszenie czy uszyłas ją bez
Agi.P
#20 Agi.P 2018-05-24 16:07
Mam pytanie - ile potrzeba materiału na spódnicę i podszewkę w rozmiarze 42 -model a - nie mogę znaleźć tabeli ze zużyciem materiału. Z góry dziękuję.
papavero
#19 papavero 2018-04-09 21:05
Tutaj moi drodzy zmieniła się rozmiarówka. Model A ma luzy 0 cm w talii oraz 0 w biodrach. Czyli jest super dopasowany raczej do tkanin nieco elastycznych. A model B jest dla takich kobietek, co to mają talię osy. I mają aż 8 cm mniej w talii niż przewiduje tabela.
Bastet
#18 Bastet 2017-02-20 00:52
Dziekuje, po pobracaniu we wszystkie mozliwe strony jakos mi sie udalo dopasowac.
magda57
#17 magda57 2017-02-19 21:31
Odnosnie kieszeni ,szablon kieszeni składasz na pół, i widzisz że ta zaokrąglona strona pasuje do linii bioder,to jest ten worek kieszeni który wszywasz w tą zaszewkę , zaszewkę składasz i masz kieszeń nie wiem czy zrozumiale napisałam ale tak to ma być
papavero
#16 papavero 2017-02-19 21:27
Cytuję Bastet:
Ja jeszcze o tej kieszeni. Jakos wykroj kieszeni mi nie pasuje do reszty. Nie wiem za groma jak go przyszyc. Na wykroju przodu narysowany jest kwadrat, no taki troche uciety, ktory , przypuszczam ma pozakywac polozenie kieszeni. Ale jakos wykroj kieszeni nie pasyje mi do tego kwadratu. Ktos mogly mi narysowac jak to ulozyc ?


Kieszeń na środku ma poziomą linię, według której należy ją zagiąć. Wtedy powinna wprost pasować do tego kształtu worka naszkicowanego na spódnicy. Zaszewkę trzeba naciąć aż prawie do rogu i tam wszyć kieszonkę w oba ramiona zaszewki. Jesli nie pasuje ten kształt, podaj mi rozmiar, tak mi łatwiej zerknąć niż sprawdzać po kolei wszystko.
Bastet
#15 Bastet 2017-02-19 20:59
Ja jeszcze o tej kieszeni. Jakos wykroj kieszeni mi nie pasuje do reszty. Nie wiem za groma jak go przyszyc. Na wykroju przodu narysowany jest kwadrat, no taki troche uciety, ktory , przypuszczam ma pozakywac polozenie kieszeni. Ale jakos wykroj kieszeni nie pasyje mi do tego kwadratu. Ktos mogly mi narysowac jak to ulozyc ?