Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach 156-32 do 180-52. Łącznie 55 rozmiarów.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla poszczególnych rozmiarów podano w cm w tabeli poniżej.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek dł 22 cm, wkład odzieżowy

Luz: 0 cm luzu na wysokości linii bioder. To jest naprawdę dopasowana spódnica.

Krótki sportowy model

Czy widać w nim kieszenie? Teraz to już każdy musi je zauważyć. A jeśli nie, to zerkamy od razu na ostatnie zdjęcie po prawej. I już widać, gdzie chowa się ołówek.

  Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Stębnówki nadają sportowego charakteru. Uwidaczniają też cięcia. Widać, że karczek spódnicy został wykonany w całości. A listwa tyłu przechodzi trochę do przodu. Ot taki zawijasek.

 Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

Na naszych aukcjach kupisz dużo fajnych krawieckich dodatków. Również nici do ozdobnych stębnówek. Oto rude Amandy Areny 30 idealne do takich zadań. Do nich dobierz nici idealnie pasujące do szycia, czyli Amandy Areny 120, które w naszym przypadku były po prostu brązowe. Zamek, może być kryty o długości 22cm. Do obłożeń przyprasuj wkład odzieżowy. W tym przypadku wykorzystaliśmy czarny dziany elastyczny wkład.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Sportowa spódnica z dużą ilością ozdobnych stębnowań oraz fikuśnym karczkiem.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-2 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz układając na złożeniu tkaniny.
 • 3a kieszeń 4 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 2 raz ze złożonej tkaniny. Element 3a przygotuj na podstawie elementu nr 3.
 • 4-5 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz ze złożonej tkaniny.
 • 6 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz układając na złożeniu tkaniny.

 Kroimy następujące części z podszewki:

 • 3 kieszeń 2 razy z pojedynczej warstwy materiału lub 1 raz ze złożonej tkaniny.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny i podszewki.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym (naprasuj żelazkiem fizelinę) obłożenie przodu oraz tyłu, rozporek, miejsce wszycia zamka.
 3. Przy zszywaniu kolejnych kroków pamiętaj o wykonaniu ozdobnych stębnówek.
 4. Na worek kieszeniowy naszyj na górze, do zaznaczonej linii, materiał zasadniczy. Przyszyj worek kieszeniowy do przodu spódnicy.
 5. Zszyj zaszewkę do worka kieszeniowego.
 6. Zszyj zaszewki na tyłach.
 7. Zszyj boki.
 8. Przyszyj karczek do spódnicy.
 9. Wszyj zamek na środku tyłu, zszyj szew poniżej zamka.
 10. Przyszyj dolną listwę do tyłu oraz przodu.
 11. Zszyj obłożenia na bokach.
 12. Przyszyj obłożenia do spódnicy.
 13. Podwiń spódnicę.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (3 głosy)
7740 wyświetleń

Komentarze

papavero
#41 papavero 2017-09-15 08:31
Cytuję isaura.zaleska@gmail.com:
Uszyłam. W końcu... 5 dni pracy po 5-8 h... Wykrój nie jest najlepiej przygotowany - ale najbardziej boli brak szczegółowej instrukcji wykonania. Zdawkowe podsumowanie w 13 baaardzo ogólnikowych punktach przy tej skali trudności - ciut mało i zbyt ogólnie. Nie polecam wykroju - kłopoty są z kieszeniami - zaszewki z wykroju się wybrzuszają, brak fotografii jak wygląda spódnica z tylu wprowadza zamieszanie ze zbyt krótkimi paskami głównej części wykroju przodu. Zamieszanie nie warte jednej spódnicy. Ale ładna - tak na oko.

#2 #4 i #5 pokazują tył i bok, na których widać jak przód łączy się z tyłem oraz sam tył. Opis szycia zawsze jest taki skrócony. Niektóre moje szablony posiadają dokładną instrukcję szycia, i właśnie te polecane są dla osób początkujących. A w razie problemów warto zadać pytanie pod konkretnym modelem zamiast męczyć się 40 godzin bez wsparcia. Tutaj jest mnóstwo fantastycznych dziewczyn. I jeśli ja się spóźnię z podpowiedzią, to zawsze któraś z nich pomoże.
A jeśli na szablonie jakiś pasek jest za krótki, to proszę o info który i w którym rozmiarze, Błędy zdarzają się każdemu, i jeśli ktoś znajdzie mój to jestem wdzięczna za jego wytknięcie. To pozwala nanieść poprawki na szablon.
isaura.zaleska@gmail.com
#40 isaura.zaleska@gmail.com 2017-09-14 22:31
Uszyłam. W końcu... 5 dni pracy po 5-8 h... Wykrój nie jest najlepiej przygotowany - ale najbardziej boli brak szczegółowej instrukcji wykonania. Zdawkowe podsumowanie w 13 baaardzo ogólnikowych punktach przy tej skali trudności - ciut mało i zbyt ogólnie. Nie polecam wykroju - kłopoty są z kieszeniami - zaszewki z wykroju się wybrzuszają, brak fotografii jak wygląda spódnica z tylu wprowadza zamieszanie ze zbyt krótkimi paskami głównej części wykroju przodu. Zamieszanie nie warte jednej spódnicy. Ale ładna - tak na oko.
ania_w
#39 ania_w 2016-12-11 21:32
A ja poległam na kieszonkach :sad: Przydałaby się dokładniejsza instrukcja...
kaha2012
#38 kaha2012 2016-08-29 10:10
Rysunek z rozmieszczeniem wykroju na wydruku jest chyba z lnianej spódniczki........
Makta
#37 Makta 2016-08-18 10:37
Cytuję papavero:
Jest krótka, ale inaczej nie byłaby sportowa. W końcu jakoś w niej biegać trzeba... lub grać w tenisa.

albo na rowerku jechać :)
papavero
#36 papavero 2016-08-18 10:27
Jest krótka, ale inaczej nie byłaby sportowa. W końcu jakoś w niej biegać trzeba... lub grać w tenisa.
Makta
#35 Makta 2016-08-18 10:25
Cytuję papavero:
Cytuję Makta:
@papavero przyznaję się wszem i wobec, że poległam. Spódniczka mi nie wyszła, nie leży ładnie. Ewidentnie musze się jeszcze duuużo nauczyć :) Na razie nie mam zdjęcia. Nie wiem, czy się odważę :) Dziewczyny, przy większych różnicach rozmiarów bierzcie pliki premium! :)

@Makta, wyślij mi zdjęcie na e-mail.

@papavero miałam kryzys szyciowy i złapałam grypę :) Przymierzyłam spódniczkę raz jeszcze. Wystarczy, że pogłębię zaszewki z przodu i staranniej wszyję zamek i karczek, bo wszycie tuż przy jednej kieszonce wyszło mi krzywo i będzie super :D
Spódniczka faktycznie jest krótka, ale po zrobieniu wykroju łatwo można sprawdzić jej długość i ew. skorygować.
AnghaKuch
#34 AnghaKuch 2016-08-17 08:20
Cytuję Aga:
Kiedyś było info o długości spódnic.

No właśnie, nie znalazłam
Aga
#33 Aga 2016-08-16 20:35
Kiedyś było info o długości spódnic.
katkos123
#32 katkos123 2016-08-16 20:16
Cytuję AnghaKuch:
hej
Właśnie siedzę nad tym modelem, mam 170, mam w tyłku 120 więc wzięłam rozmiar 52 i wysokość 180, co by była dłuższa i niestety muszę stwierdzić, ze jest bardzo krótka po uszyciu, jakieś 52cm ;/ Zważywszy,że nosze spódnice za kolano to to jest niezła mini dla mnie. Poza tym nie wiem czy wy tez ale zauważyłam że okropnie odstaje z tyłu na dole, jest za szeroka, przydał by jej się szlif w stronę ołówkowej. Ale nie szkodzi, się zwęzi. Już nie podłużę za bardzo niestety , chyba że z odłożenia dołem pokombinuję. Polecam jak chcecie dłuższą dobrze pomierzyć i wziąśc poprawkę na tył, Ja w szale cięcia nie wzielam pod uwagę że to mini i że szeroka na dole.

Uszyłam taką spódnicę z resztek materiału i zgadzam się, że jest bardzo krótka. Właściwą sobie wydłużę na dole. Brałam swój rozmiar (na 0 luzu w biodrach) i wrost i spódnica leży bardzo ładnie, ale jest rzeczywiście dopasowana (ją akurat lubię). Należy brać jednak swój wzrost i pociągnąć dłużej dołem a nie prawie o 2 rozmiary "wyższą" bo taki wyprofilowany model tego nie wybaczy - będą biodra i ich linia wypadać niezgodnie z sylwetką. Wiem, bo to empirycznie sprawdziłam 8) . Trzeba brać więc swój wzrost i rozmiar raczej większy niż mniejszy (jak dylemat :o ) i pamiętać, że na gotowe to ona ma +/- 50cm. @papavero warto takie info o długości dodać przy szablonach.