Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w 84 rozmiarach 86 XXS - 152 XXL

Materiał: szerokość 150cm, długość dla poszczególnych wzrostów:

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy, guzik.

Luz: 11 cm w obwodzie na wysokości klatki piersiowej.

Na dni gorące i ciepłe

Lato jeszcze trwa, a na nową sukienkę zawsze jest dobra pora. Tak samo na dwie nowe sukienki. Oto nasza propozycja dla pięknych młodych dam. Pamiętaj, aby przy krojeniu materiału wybrać odpowiednie plecy. Obie wersje znajdują się na szablonie. Dół w tej sukience jest wykonany bez kontrafałd.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A teraz sukienka w zygzaki. Modelka zabrała sukienkę w kwiatki, podobno była najładniejsza. Ale ja jestem zakochana w tej wersji. Jak widać zdania są podzielona, a która Wam podoba się bardziej?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

Do uszycia sukienki wykorzystaj dwa rodzaje nici. Poniżej widzisz niebieskie nici, które założysz na igły. Zarówno na owerloku jak i renderce czy domowej maszynie do szycia. Są to nici Amanda Arena 120. Kliknij na obrazek poniżej, obejrzysz więcej kolorów dostępnych w naszej ofercie. Różowe nici to przedstawicielki Amandy Ateny 160. Poliester teksturowany, który ma fantastyczną cechę, jest nieco elastyczny. I to zapewnia nam, że nasze szwy będą bardziej rozciągliwe i miękkie. A przecież w dziecięcej odzieży mięciutkie szwy to zaleta. Dodatkowo wkład odzieżowy do wzmocnienia obłożeń i piękny guzik do zapięcia na plecach.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Piękne dziewczęce sukienki z subtelnie odkrytymi pleckami.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
86 1 pobranie
92 1 pobranie
98 1 pobranie
104 1 pobranie
110 1 pobranie
116 1 pobranie
122 1 pobranie
128 1 pobranie
134 1 pobranie
140 1 pobranie
146 1 pobranie
152 1 pobranie

Opcje zaawansowane

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

 

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-2 przód 1 raz układając na złożeniu materiału lub 2 razy z pojedynczej warstwy materiału.
 • 3-5 tył 1 raz ze złożonego materiału lub 2 razy z pojedynczej warstwy materiału.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału.
 2. Obłożenia oklej wkładem odzieżowym.
 3. Zszyj ramiona i boki bluzki. Zarówno w obłożeniach jak i wierzchniej warstwie.
 4. Zszyj obłożenia z sukienką.
 5. Zszyj boki spódnicy.
 6. Wszyj zamek na środku tyłu.
 7. Przyszyj obłożenia do tyłu spódnicy.
 8. Zszyj spódnicę z górą sukienki.
 9. Podwiń dół sukienki.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (1 głos)
7669 wyświetleń

Komentarze

papavero
#4 papavero 2017-05-15 16:14
I gotowe.
papavero
#3 papavero 2017-05-15 15:52
W tej sukience uzupełniam właśnie od dół bez kontrafałd i zamieniam moduł na nowy do pobierania. Przez chwilę nie można jej pobrać, za chwilę to się zmieni :-)
flower
#2 flower 2016-08-17 09:45
bardzo ladne te zygzaczki, fajny efekt wizualny tworza.
papavero
#1 papavero 2016-08-16 18:53
Moi drodzy, pozostałe rozmiary, czyli s, m i l jeszcze się produkują dzielnie. WIększe i mniejsze już do pobrania czekają.