Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w 70 rozmiarach 92 XXS - 152 XXL

Materiał: szerokość 180cm, długość dla poszczególnych wzrostów:

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy, 2 oczka szewskie.

Luz: Spodnie są luźne. Wybierz mniejszy rozmiar, jeżeli pragniesz uszyć bardziej dopasowany model.

Naszywane kieszenie

Spodnie mają naszyte duże kieszenie z przodu. Takie kieszenie są najłatwiejsze do wykonania, dlatego model gorąco polecamy poczatkującym krawcowym.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Spodnie w pasku mają przeciągnięty gumosznurek, zakończony łatwymi w montażu końcówkami. Tak na wypadek, gdyby dzieco nieco przytyło po obiedzie lub schudło w czasie zabawy.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

Do uszycia spodni dresowych wykorzystaj dwa rodzaje nici. Poniżej widzisz niebieskie nici, które założysz na igły. Zarówno na owerloku jak i renderce czy domowej maszynie do szycia. Są to nici Amanda Arena 120. Kliknij na obrazek poniżej, obejrzysz więcej kolorów dostępnych w naszej ofercie. Różowe nici to przedstawicielki Amandy Ateny 160. Poliester teksturowany, który ma fantastyczną cechę, jest nieco elastyczny. I to zapewnia nam, że nasze szwy będą bardziej rozciągliwe i miękkie. A przecież w dziecięcej odzieży mięciutkie szwy to zaleta. Dodatkowo wkład odzieżowy do wzmocnienia miejsca nabicia oczka szewskiego, wybierz dowolny wkład.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Dresowe spodnie dla dziewcząt i chłopców.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
98 1 pobranie
104 1 pobranie
110 1 pobranie
116 1 pobranie
122 1 pobranie
128 1 pobranie
134 1 pobranie
140 1 pobranie
146 1 pobranie
152 1 pobranie

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1-2 przód 1 raz ze złożonego materiału.
  • 6 tył 1 raz ze złożonego materiału.

Kroimy następujące części ze ściągacza:

  • 3 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału.
  • 4 pasek 1 raz z pojedynczej warstwy materiału.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
  2. Naszyj kieszenie.
  3. Zszyj nogawki.
  4. Wszyj pasek z wcześniej nabitymi oczkami szewskimi.
  5. Wciągnij gumosznurek.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (2 głosy)
29945 wyświetleń

Komentarze

FF
#14 FF 2018-07-15 17:17
Cytuję FF:
@papavero, można prosić o tabelę zużycia materiału? :-)

Ponawiam prośbę :D
FF
#13 FF 2017-12-06 21:47
@papavero, można prosić o tabelę zużycia materiału? :-)
papavero
#12 papavero 2017-11-02 12:45
Cytuję akasha88:
Uszyłam dla syna rozmiar 146 xxs, świetnie w nich wygląda. Dzięki, że robicie rozmiarówki na takie szczypiorki! Kupić mu spodnie w sklepie, które nie będą spadać - to jest prawdziwe wyzwanie :)

@akasha88 XXS to rzeczywiście szczypiorek, fajnie, że ma nowe spodenki :-)
akasha88
#11 akasha88 2017-11-02 12:26
Uszyłam dla syna rozmiar 146 xxs, świetnie w nich wygląda. Dzięki, że robicie rozmiarówki na takie szczypiorki! Kupić mu spodnie w sklepie, które nie będą spadać - to jest prawdziwe wyzwanie :)
Joanna205
#10 Joanna205 2016-12-08 18:57
Cytuję papavero:
Ależ tu dresiaków, coraz więcej ślicznych portasów :-) Różowe kieszenie rozumiem dziewczyńskie #18

A ten konkretnie niebieski jest ukochanym kolorem córki po różowym ma się rozumieć )))
papavero
#9 papavero 2016-12-08 18:51
Ależ tu dresiaków, coraz więcej ślicznych portasów :-) Różowe kieszenie rozumiem dziewczyńskie #18
Mamapoli
#8 Mamapoli 2016-09-19 22:06
Bardzo dziękuję :-)
Mamapoli
#7 Mamapoli 2016-09-19 22:06
Pobrałam jeszcze raz i teraz jest ok, jest rozmiar 98, czyli tak, jak powinno być. Nie pobierałam wcześniej większego rozmiaru. Nie wykupiłam abonamentu jeszcze,więc raczej rozmiar 116 powinien być poza moim zasięgiem, bo jest płatny. Pobierałam wykrój przez iphone, może to dlatego? I pobrał się PDF, który ma 6 stron czyli bez kieszeni i ściągacza. Taka niespodzianka :-)
papavero
#6 papavero 2016-09-19 21:20
@Mamapoli, a czy ten większy wzrost też pobierałaś? I jak Ci się to stało, że pobrało się coś innego, spróbuj może raz jeszcze.
papavero
#5 papavero 2016-09-19 21:18
Cytuję Mamapoli:
Może się czepiam, ale w rozmiarze 98 M pobieram wykrój na wzrost 116. Chciałabym uszyć gatki mojemu młodszemu gadowi, a wykrój mam dla starszej gadziny i cóż począć? Pomożesz drogie Papavero? :-)

Hmmm, u mnie działa i jest normalnie 98M, zaraz zgłoszę to adminowi, bo to dziwne jest.