Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w 84 rozmiarach od 86 XXS do  152 XXL

Materiał: szerokość 150cm, długość dla poszczególnych wzrostów:

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: Sukienka jest luźna i krótka.

Piękne plecy

Na ostatnie dni lata proponujemy ubrać Wasze piękne małe modelki w tą oto piękną sukienkę. Dużo falbanek i naprawdę piękne plecy. A wszystko proste w wykonaniu i niezbyt czasochłonne. Idealne dla cierpliwych początkujących krawcowych.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Falbany zostały naszyte na prostą sukienkę. Jeśli tylko znudzą się małej modelce można je usunąć. Jeśli sukienka stanie się za krótka, zawsze można doszyć na dole kolejne piękne falbanki.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

W uszyciu tego modelu pomocne okazały się nici Amanda Arena 120. Ramiączka można wykonać z jednej z przepięknych rurek dostępnych u nas. A paszki obszyte gumą łamaną, czyli elastyczną lamówką, będą łatwe w wykonaniu oraz estetycznie wyglądające.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0650.jpg

Piękna sukienka na pożegnanie wakacji. Urocze falbanki i pięknie wykonane plecy.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 przód i tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału.
  • prostokąty na falbanki. Czym więcej tym piękniej. Do naszego modelu w rozmiarze 134-m wszyte zostały trzy falbany każda o długości 150cm.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
  2. Wykończ paszki lamówką ze skosu.
  3. Obrzuć zapasy na szwy na środku tyłu.
  4. Zszyj środek tyłu.
  5. Obrzuć zapasy na dole i górze sukienki.
  6. Zagnij i przyszyj górne krawędzie sukienki tworząc tunel z przodu oraz z tyłu.
  7. Wciągnij ramiączka. Ramiączka możesz wykonać z tego samego materiału co sukienka lub wykorzystać gotowy sznurek. Odpowiedni sznurek lub gumo-sznurek na ramiączka znajdziesz na naszych aukcjach.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#8 papavero 2017-07-02 15:44
Cytuję Dorotkas:
Śliczna,ale szkoda źe nie ma wykroju na 162,źal mi ,ado tego 158 moźna powiększyć czy raczej za duźa róźnica w wzroście,czekam z niecierpliwością na odp :-)

Wydłuż sukienkę do przymiarki. Dodaj sporo do długości, na sylwetce zadecydujesz, jak długa ma być. Sukienka jest szeroka, spokojnie wykorzystasz 152 z odpowiednim rozmiarem według obwodów.
Dorotkas
#7 Dorotkas 2017-07-02 15:37
Śliczna,ale szkoda źe nie ma wykroju na 162,źal mi ,ado tego 158 moźna powiększyć czy raczej za duźa róźnica w wzroście,czekam z niecierpliwością na odp :-)
papavero
#6 papavero 2017-06-02 13:56
Cytuję Joanna205:
Cytuję izabela.sienko:
a jaka jest szerokość prostokątów na falbanki?

W/g uznania )))

Ja kroiłam 12 cm. Ale co komu w duszy gra :-) Można węższe, można szersze.
Joanna205
#5 Joanna205 2017-06-02 13:53
Cytuję izabela.sienko:
a jaka jest szerokość prostokątów na falbanki?

W/g uznania )))
-1
izabela.sienko
#4 izabela.sienko 2017-06-02 13:49
a jaka jest szerokość prostokątów na falbanki?
kawaiichibi
#3 kawaiichibi 2016-09-17 05:20
:-x :eek: :sad: :cry: :o :-? ;-)
oroboro
#2 oroboro 2016-08-23 22:25
Piękna kiecka, zaiste! W następnym wcieleniu poproszę moją przyszłą matkę, żeby mi taką uszyła :)
Joanna205
#1 Joanna205 2016-08-23 16:56
OCHHH jaka śliczna :-)