Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach 156-32 do 180-52. Łącznie 55 rozmiarów.

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy, duży guzik lub zatrzask. Materiał o szerokości 150cm. Podszewka.

Luz: 8 cm na wysokości klatki piersiowej.

Czerwona bawełna

Lubię naturalne tkaniny. Ta bawełna jest jedną z takich tkanin, których używałabym chętnie częściej. Widzieliście już ją w postaci czerwonej sukienki. Tym razem występuje w roli żakietu. I nie ukrywam, że będzie to jeden z moich ulubionych żakietów na nadchodzącą jesień. Jest czerwony i bardzo sztywny za sprawą tkaniny.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Baskinka jest poszerzana naprawdę odrobinę. Z tyłu mają zaszewki, które muszą zbiec się z zaszewkami w części górnej. Żakiet przygotowany jest tak, aby zapinał się na jeden guzik.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kołnierz jest naprawdę wysoki. To jest największa ozdoba tego modelu. Polecam skusić się na taki element garderoby. Proszę przyjrzeć się zaszewce modelującej kołnierz. Na ostatnim zdjęciu podsunięty do góry kołnierz odkrywa ją niemal całą.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

Cielisty wkład odzieżowy, znów mój ulubiony dziany elastyczny. W połączeniu ze zwartą bawełną tworzy komplet idealny. Ale gdyby komuś śnił sie taki żakiet z wełny lub wełnopodobnych tkanin, polecam wybrać poniższy wkład w czarnym kolorze. Guziki z logo papavero dla tych, którzy kochają szycie tak jak my. Nici jak zwykle polecamy te wyprodukowane w Polsce przez Amandę, cały żakiet został uszyty z pomocą nitek Areny 120.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Wkład barkowy, który został wszyty do tego modelu wymaga kilku słów wyjaśnienia. Wybrałam ten oto szary wkład. Nie jest to przypadek, wybrałam go świadomie. Takiego wyboru dokonuje się na podstawie dwóch podstawowych czynników. Po pierwsze kształt ramienia, który chcemy uzyskać. W przypadku czerwonego żakietu ramię nie jest profilowane. Jest proste i takiego kształtu oczekuję od poduszki - i to jest właśnie moje oczekiwanie co do kształtu wkładu barkowego i kształtu ramienia gotowej odzieży. Drugi czynnik to tkanina. Ta jest sztywna, ciężka i nie podda się tak łatwo delikatnym poduszkom i ich delikatnym zapędom co do ukształtowania ramienia i/lub główki rękawa. Nie zamierzam z nią walczyć tylko wesprzeć ją w taki sposób, na jaki zasługuje. Cały żakiet jest dość ciężki, dlatego ważne jest też wypełnienie poduszki. Tutaj mamy wypełnienie poliestrowo - bawełniane. Taka mieszanka nadaje stabilności, czyli podtrzyma grubszą tkaninę a jednocześnie jest dość miękka. A raczej plastyczna. Nie utworzy nam, tak jak zwykłe poduszki ze sztywnej gąbki, nienaturalnego okrągłego kształtu. Delikatnie podda się kształtowi ramienia tworząc zgrabną formę.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0660.jpg

Prosty i elegancki żakiet. Klasyczna forma i szlachetna tkanina to zestawienie idealne.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 2 razy ze złożonej tkaniny.
 • 2 przód 1 raz ze złożonej tkaniny.
 • 3 tył 1 raz ze złożonej tkaniny oraz 1 raz górę tego elementu na obłożenie tyłu. Obłożenie kroimy z całości układając na złożeniu tkaniny.
 • 4 baskinka na przód i tył 2 razy ze złożonej tkaniny. Potrzebujemy 2 elementy na wierzch i 2 na lewą stronę żakietu.
 • 5-6 rękaw 1 raz ze złożonej tkaniny.

Kliknij aby powiększyć

Kroimy następujące części z podszewki:

 • 2 przód 1 raz ze złożonej tkaniny.
 • 3 tył 1 raz ze złożonej tkaniny układając na złożeniu tkaniny. Pamiętaj o dodaniu na środku tyłu kontrafałdy, która doda swobody ruchu.
 • 5-6 rękaw 1 raz ze złożonej tkaniny.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym przody oraz obłożenia.
 3. Zszyj zaszewki na tyle oraz pod kołnierzem.
 4. Zszyj ze sobą elementy przodu.
 5. Zszyj szew na środku tyłu oraz boki i ramiona.
 6. Przyszyj kołnierz do podkroju tyłu.
 7. Zszyj elementy obłożenia oraz podszewki. Pamiętaj, aby zostawić dziurę w rękawie, przez którą wywrócisz żakiet na prawą stronę.
 8. Zszyj wierzchnią stronę żakietu z podszewką i obłożeniami. Przyszyj wkłady barkowe (poduszki).
 9. Wykonaj dziurki, przyszyj guzik.

Dodatkowe przody ułatwią zmianę fasonu

Druga wersja powyższego żakietu otrzymała na szablonie numer 660-2. W każdym z dodatkowych przodów zmienia się jedynie element numer 1 i jego obłożenie. Pozostałe części należy wydrukować z czerwonego żakietu. Żakiet numer 2 ma kanciaste klapy przechodzące do stójki z tyłu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kolejna modyfikacja otrzymała numer porządkowy 660-3. Tutaj widzimy stójkę krojoną z całości z przodem.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A na koniec czas na model 660-4. W tej wersji mamy kołnierz z tradycyjnymi klapami. To wersja dla tych, któzy cenią sobie klasyczne kształty.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Na szablonie znajdziesz trzy różne kołnierze do modelu 0660. Polecamy wybrać ten, który podoba się najbardziej.

model-0660-234.jpg

Trzy zupełnie inne kołnierze do modelu 0660.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

 

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Zobacz artykuły powiązane z bieżącym

Komentarze

Frania
#72 Frania 2021-01-20 20:44
Cytuję Bastet:
Czy pobranie kolnierza liczy sie jako oddzielny zakup czy nalezy dopobrania zakietu ?
Pobranie dodatkowych kołnierzy nie wymaga posiadania subskrypcji.
Bastet
#71 Bastet 2021-01-20 19:36
Czy pobranie kolnierza liczy sie jako oddzielny zakup czy nalezy dopobrania zakietu ?
Bastet
#70 Bastet 2021-01-20 19:31
Cytuję papavero:
Cytuję Bastet:
Mam ochote na tan zakiet, podobaja mi sie ciecia.
Ale... czy mi sie wydaje czy na wszystkich zdjeciach plecy na wysokosci ramion sa za szerokie ???
Nawet na pani Agnieszce to wyglada troche jakby tam bylo za duzo "objetosci"

Awansowałam na Panią Agnieszkę? No w sumie ten wredny pesel robi swoje ;-) @Bastet Te plecy są szerokie. Już mi to przeszło, ale miałam taką tendencję do robienia nieco szerszej góry. Wychodziłam z założenia, że można sobie ściąć i zawęzić deklikatnie cięciem. A poszerzyć, jak się wytnie i jest za wąsko dla nieco szerszych ramion to raczej trudno ;-) Ale że nikt nie zawężał i nie sprawdzał na przymiarce, to mi przeszło, i teraz już tak nie robię. W starszych szablonach może się tak jeszcze trafić. Przy poprawianiu i uzupełnianiu usuwam takie rzeczy, a przynajmniej sie staram.

Zasadniczo tu gdzie mieszkam do wszystkich sie mowi po imieniu, ale po polsku to troche czasami glupio, ale nic moge wrocic do Agnieszki (albo Papavero)
Dziekuje za wytlumaczenie, jakby co to pokombinuje przy tych plecach
pozdrawiam
papavero
#69 papavero 2021-01-20 18:17
Cytuję Bastet:
Mam ochote na tan zakiet, podobaja mi sie ciecia.
Ale... czy mi sie wydaje czy na wszystkich zdjeciach plecy na wysokosci ramion sa za szerokie ???
Nawet na pani Agnieszce to wyglada troche jakby tam bylo za duzo "objetosci"

Awansowałam na Panią Agnieszkę? No w sumie ten wredny pesel robi swoje ;-) @Bastet Te plecy są szerokie. Już mi to przeszło, ale miałam taką tendencję do robienia nieco szerszej góry. Wychodziłam z założenia, że można sobie ściąć i zawęzić deklikatnie cięciem. A poszerzyć, jak się wytnie i jest za wąsko dla nieco szerszych ramion to raczej trudno ;-) Ale że nikt nie zawężał i nie sprawdzał na przymiarce, to mi przeszło, i teraz już tak nie robię. W starszych szablonach może się tak jeszcze trafić. Przy poprawianiu i uzupełnianiu usuwam takie rzeczy, a przynajmniej sie staram.
Bastet
#68 Bastet 2021-01-20 14:43
Mam ochote na tan zakiet, podobaja mi sie ciecia.
Ale... czy mi sie wydaje czy na wszystkich zdjeciach plecy na wysokosci ramion sa za szerokie ???
Nawet na pani Agnieszce to wyglada troche jakby tam bylo za duzo "objetosci"
Kororki
#67 Kororki 2020-06-10 15:28
To rekaw dwuczesciowy, szew nie jest na srodku pod pacha tylko troche z tylu, patrz fokha #38
oki, dziękuję
KamilaKasz
#66 KamilaKasz 2020-06-10 13:57
Cytuję Kororki:
Podkrój rękawa porównuj z podkrojem pachy. Tak złożone nacinki #44 przód część 2 i kawałkiem rękawa część 5 wyglądają dziwnie, ale porównać trzeba całość podkrojów i ich nacinki.
Jeśli chodzi o #43 to sprawa dla Konstruktora @papavero Ale, jeśli długości się zgadzają, to nacinek można samodzielnie nanieść, dla ułatwienia przy szyciu.

Wychodzi mi że #43 to pomyłka a #44 jak złożyłam wszystkie nacinki to mi wychodzi że po prostu zszycie pod pachą nie ma się schodzić ze szwem rękawa - czy to możliwe? Wtedy reszta jest ok.
To rekaw dwuczesciowy, szew nie jest na srodku pod pacha tylko troche z tylu, patrz fokha #38
Kororki
#65 Kororki 2020-06-10 13:30
Podkrój rękawa porównuj z podkrojem pachy. Tak złożone nacinki #44 przód część 2 i kawałkiem rękawa część 5 wyglądają dziwnie, ale porównać trzeba całość podkrojów i ich nacinki.
Jeśli chodzi o #43 to sprawa dla Konstruktora @papavero Ale, jeśli długości się zgadzają, to nacinek można samodzielnie nanieść, dla ułatwienia przy szyciu.
Wychodzi mi że #43 to pomyłka a #44 jak złożyłam wszystkie nacinki to mi wychodzi że po prostu zszycie pod pachą nie ma się schodzić ze szwem rękawa - czy to możliwe? Wtedy reszta jest ok.
Frania
#64 Frania 2020-06-09 22:30
Cytuję Kororki:
Cytuję Kororki:
[quote name="Frania"]Tak się wypisałam, a to chodziło o szalowy?! Szalowy! Ok :))) @Kokorki , proszę o uchylenie rąbka tajemnicy i napisanie, który szalowy kołnierz będzie szyty :)

Całkiem niestety zaplątałam się z tymi kołnierzami :eek: , ten szałowy jest w wykroju podstawowym i jest krojony w całości z elementem nr 1 który w sumie ma być skrojony 4 razy? I to jest ten szalowy, a element nazwany 0660-3 wychodzi jako stójka bez kołnierza? I też trzeba to w tej wersji ze stójką skroić 4 części? Wtedy przodem jest elementem nr 2 i 0660-3 ?

Tutaj jest kołnierz szalowy. Stójka połączona jest z przodem i razem z nim krojona.
Nie wiem, co nazywasz kołnierzem, może chodzi Ci o wyłogi - inaczej klapy, one powstaną poprzez załamanie, zagięcie części przodu, najwyraźniej widać je w modelu 660-4. A w wersji szalowej, co jest dla Ciebie kołnierzem?
Ile razy ma być wykrojony przód ze stójką (0660-3)? Ma być wykrojony 4 razy = przód 2x i obłożenie przodu 2x - to ta sama część w dwóch rolach.
Słusznie napisałaś, że przodem żakietu są elementy 0660-3 i nr 2.

Cytuję Kororki:
No i jeszcze pytanie o nacinki na częściach rękawa i na części 2 z 5 to jest jakiś błąd że się nie schodzą? Rozumiem że trzeba wdać rękaw przyszywając do części żakietu ale chyba nie na odwrót? Mam wydrukowany rozmiar 52-162 i jeśli miały by się zgadzać to musiałabym przymarszczyć pachę, to tak chyba się nie robi??

Podkrój rękawa porównuj z podkrojem pachy. Tak złożone nacinki #44 przód część 2 i kawałkiem rękawa część 5 wyglądają dziwnie, ale porównać trzeba całość podkrojów i ich nacinki.
Jeśli chodzi o #43 to sprawa dla Konstruktora @papavero Ale, jeśli długości się zgadzają, to nacinek można samodzielnie nanieść, dla ułatwienia przy szyciu.
Kororki
#63 Kororki 2020-06-09 20:27
No i jeszcze pytanie o nacinki na częściach rękawa i na części 2 z 5 to jest jakiś błąd że się nie schodzą? Rozumiem że trzeba wdać rękaw przyszywając do części żakietu ale chyba nie na odwrót? Mam wydrukowany rozmiar 52-162 i jeśli miały by się zgadzać to musiałabym przymarszczyć pachę, to tak chyba się nie robi??