Przytoczę sens słów jednej z moich kursantek, która po kursie i kilku miesiącach ćwiczeń powiedziała, że umiejętności zdobyte na kursie otworzyły jej nową drogę i uwolniły od sterty czasopism w pracowni. Zbierała je skrupulatnie przez 20 lat swojej krawieckiej pracy. I przyszedł ten czas, kiedy przekonała się, że szukanie czegoś w stercie gotowych szablonów trwa dłużej, niż przygotowanie szablonu samodzielnie. Wyobraźcie sobie, jakie to wygodne. Siadacie przed kartką papieru i zamiast iść na kompromis i odrysowywać szablon na podobną sukienkę do tej wymarzonej, po prostu go rysujecie. Zamiast czekać aż coś pojawi się w jakimkolwiek czasopiśmie, zamiast głosować w HOT18 i liczyć na to, że ja zrealizuję pomysł tak, jak Wam się podoba, po prostu w kilka chwil rysujecie swój szablon, uwzględniający Wasze wady postawy.

Kilka chwil to nie jest przesada.  Narysowanie pierwszej siatki konstrukcyjnej zajmie nam cały dzień. Tak, cały dzień. Drugiej może z połowę tego czasu. A trzecią i czwartą narysujecie już bez pytań do mnie. I pójdzie szybko, obiecuję, że będzie to maksymalnie godzina. I zapewniam Was, że ten czas skróci się w miarę Waszych ćwiczeń w domu. Osoby, które to polubią, w godzinę przygotują szablon na swoją wymarzoną sukienkę przy okazji popijając kawkę. Nie będziecie pierwszą moją grupą, wiem z doświadczenia, jak to wygląda. A nasza cudowna tegoroczna grupa kursantek z Sokołowska jest tego idealnym przykładem.

Gorąco zapraszam na zajęcia jesienią we Wrocławiu. Poniżej wszelkie niezbędne informacje o zbliżającym się kursie. Do zobaczenia za niecały miesiąc we Wrocławiu. :-) Aby zapisać się na kurs wystarczy napisać do nas na papavero@papavero.pl lub wykupić szkolenie tutaj https://papavero.pl/auction/kurs-konstrukcji-odziezy-damskiej-wroclaw-2016-193.html

Kurs konstrukcji odzieży damskiej

Zapraszam na papverowy kurs konstrukcji odzieży damskiej, który odbędzie się jesienią we Wrocławiu. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących. Aby przystąpić do kursu, nie trzeba posiadać żadnych umiejętności w zakresie przygotowywania czy modelowania szablonów. Uczę od początku zaczynając od podstaw. Metody, których uczę pozwalają przyswoić konstrukcję nawet tym opornym na wiedzę. A wieloletnie doświadczenie w przekazywaniu tej wiedzy pozwala mi zapronować ten konkretny kurs, na którym zostanie przedstawiona bardzo fachowa wiedza w możliwie prosty i przyjemny sposób.

Relacja z poprzedniej edycji

Na papavero.pl widnieją relacje z wielu edycji naszych kursów. Polecam przejrzeć relację z ostatniego kursu, gdyż grafik najbliższych szkoleń oparty będzie na tamtej eksperymentalnej grupie. Grafik bardzo dobrze się sprawdził, jestem niesamowicie zadowolona z postępów uczestników kursu i dlatego taka forma przewidziana została na jesień 2016. Bardzo dużo nauki. Bardzo wąski zakres wiedzy, ale za to bardzo obszerny w szczegółową wiedzę, która pozwoli spokojnie konstruować różne modele na różne sylwetki. 

Grafik i szczegółowy opis zajęć

Zajęcia trwają osiem dni po 8 godzin zegarowych. Oczywiście z krótkimi przerwami na śniadanie i złapanie oddechu. Oto cztery weekendy, które spędzimy na intensywnym przyswajaniu wiedzy o szablonach krawieckich. Daty i godziny jesiennych spotkań we Wrocławiu.  Jeśli jesteś zainteresowana tylko częścią szkolenia, zapraszam do skontaktowania się z nami. Cena całego szkolenia to 1400zł brutto. Aby poznać ceny poszczególnych modułów kliknij tutaj.

LpData szkoleniaMiejsce szkoleniaZakres szkolenia
8  15-16.10.2016 weekend  Wrocław, 8:00 - 16:00 Moduł A1+A2
9  29-30.10.2016 weekend  Wrocław, 8:00 - 16:00 Moduł B1+B2
10  19-20.11.2016 weekend  Wrocław, 8:00 - 16:00 Moduł C1+C2
11  10-11.12.2016 weekend  Wrocław, 8:00 - 16:00 Moduł D1+D2

Moduł A1. Przygotowania i siatka.

Początek zajęć poświęcimy na ważne aspekty, które wpływają na jakość wykonywanych szablonów odzieżowych. Nauczymy się zdejmować miarę i korzystać z tabel rozmiarów standardowych. Zapoznamy się ze sposobami kwalifikacji naszych sylwetek do tych mniej lub bardziej typowych na podstawie pobranych wymiarów. Wszystko po to, aby w dalszej części kursu móc przygotować siatki na konkretne żywe sylwetki.

Dzień pierwszy to również pierwsza siatka konstrukcyjna. Aby ułatwić pracę, pierwsze siatki, w tym również ta, zostaną przygotowane na standardowe rozmiarówki. Pierwsza siatka konstrukcyjna będzie wstępem do odzieży bez zaszewki. Taka siatka będzie bardzo dobrą podstawą do przygotowania wszelkich dzianinowych modeli, które nie wymagają i nie zakładają umieszczenia na nich jakichkolwiek zaszewek. Będą to wszelkiego rodzaju T-shirty, damskie bluzki czy sukienki. Poniżej przykłady odzieży, które oparte są właśnie na takiej siatce konstrukcyjnej. To tylko przykłady. Na zajęciach przygotujemy klasyczny T-shirt. Oczywiście zajmiemy się również produkcją rękawka dzianinowego, a dokładniej przygotowaniem formy na taki element.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Moduł A2. Sukienka z zaszewkami.

Sukienka z zaszewką na pewno brzmi banalnie. Ale jest to bardzo ważna część naszych zajęć. W ten dzień rozpoczniemy pracę nad przyswojeniem ogromnej ilości wiedzy. Tak, siatka z zaszewką piersiową będzie nam towarzyszyć przez trzy dni. Nie ukrywam, że nauki przy niej jest naprawdę sporo. Ale zajęcia przygotowane zostały tak, abyśmy powtórzyli całość trzykrotnie, rysując od początku naszą siatkę trzy razy. Po raz pierwszy w ten właśnie dzień. Każdy kolejny rozpoczniemy od tej samej siatki z pewnymi modyfikacjami wynikającymi ze specyfiki kolejnej części materiału. Tyle razy powtórzona siatka, przy odrobinie zapału, nie może nie być zrozumiała lub zapamiętana.

Nauczymy się przygotowywania formy rękawów. Zapoznamy się ze sposobem na przygotowanie rękawa jednoczęściowego z zaszewką oraz sposobem pozbycia się jej z formy. Pozbycia się zaszewki oczywiście. Trudno jest mi przewidzieć, czy zdążymy ze wszystkimi rękawami w drugi dzień, gdyż im poświęcimy również sporo naszej uwagi. Jeśli nie w ten dzień to na pewno w ciągu kolejnych, zapoznamy się z konstrukcją rękawa dwuczęściowego do sukienki. To jednak nie koniec, omówimy sobie bardzo dokładnie główkę naszego rękawa. Rozliczymy wdanie do odpowiednich kawałków paszki w taki sposób, iż jego wszywanie będzie czystą przyjemnością. Wszystko po to, aby przygotować idealny rękaw do skonstruowanej sukienki. Doskonale wiem, jaką trudność sprawia to nie tylko hobbystom, stąd tak sporo czasu poświęconego tej kwestii.

Sukienki poniżej, pierwsza pokazana na modelce, druga jedynie w postaci schematu, pokazują to, czego się nauczymy w ten dzień. Oczywiście przygotujemy sobie sukienki z rękawami, tak jak ta czerwona, ale omówimy również to, czym różnią się od tych, bez rękawów.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Moduł B1. Sposób ujęcia wad postawy na siatce konstrukcyjnej

Poprzednie zajęcia oparte zostaną na standardowych rozmiarówkach. Trzeciego dnia przyjdzie czas na to, abyśmy zaczęli pracę z problemami żywego człowieka. Sporo kobiet odbiega od standardu. Omówimy te kwestie, które trafiają nam się w przyrodzie w przeważającej większości. W ten dzień przygotujemy siatki ujmujące takie problemy, jak np. sylwetka tęga (otyła), sporo większy biust niż przewiduje standard. Jeżeli ktokolwiek z Was szył coś dla osób, dla których standard objawia się za długim przodem lub tyłem w odzieży, (mam na myśli odcinek od szyi do talii), to dzień trzeci będzie odpowiedzią na to skąd bierze się taki problem i jak go uniknąć na szablonie. Oczywiście nie będziemy szukać rozwiązań krawieckich, mających na celu poprawę szablonów. Nauczymy się w jaki sposób należy zbudować siatkę konstrukcyjną i modele podstawowe na takie sylwetki, aby przygotowana na ich podstawie odzież  była skierowana do osób z tymi konkretnymi wadami postawy.

W ten dzień postaramy się przygotować różne siatki konstrukcyjne. Zadanie to przyswoi nam nie tylko wiedzę o nietypowych sylwetkach, ale również posłuży jako ćwiczenie utrwalające sposób przygotowania modeli podstawowych. Takie ćwiczenia utrwalające pozwolą przyswoić szerszy zakres materiału, co niewątpliwi ułatwi samodzielną pracę w domu.

Kliknij aby powiększyć

Moduł B2. Budowa siatki konstrukcyjnej na miarę własnych potrzeb

Tutaj będzie bardzo ciekawie. Każdy z uczestników kursu przygotuje siatkę konstrukcyjną (oraz oczywiście na jej podstawie sukienkę) na konkretną sylwetkę. Na siebie, na koleżankę lub na mnie. Do wyboru, do koloru. Najważniejszy aspekt tego zadania, to zmierzenie się z żywą materią. Rozgryzienie co boli konkretną sylwetkę, jakie zasady do niej zastosować i o czym pamiętać, aby przygotować sukienkę podstawową pasującą na ciało modelki. To będzie pracowity dzień, w którym wykorzystamy CAŁĄ wiedzę z poprzednich lekcji. A dodatkowo wesprę Was nowymi wskazówkami, tyczącymi się poszczególnych problemów. Bo konstrukcja miarowa jest znacznie trudniejsza, niż konstrukcja na standardowe wymiary. Dlatego ten dzień przyniesie naprawdę wiele nowych doświadczeń, odkryjemy sporo problemów i zobaczymy, jak radzić sobie z nimi na siatce konstrukcyjnej i formie.

To nie koniec atrakcji naukowych na ten dzień. Każdy z kursantów zmierzy się z innym modelem sukienki. Na bazie przygotowanej siatki konstrukcyjnej przygotujemy kilka modeli i wspólnie je omówimy. Będzie to ciekawe zadanie, które bardzo poszerzy spojrzenie na konstrukcję i możliwości, jakie ona daje. 

Na tym etapie zakończymy pracę z sukienką. Wiadomości te, chociaż omawiać będą sukienki, wykorzystać będzie można również do damskich bluzek. Dlatego, chociaż damskich koszul teoretycznie nie ma w grafiku, poradzicie sobie z nimi samodzielnie. Materiały do stworzenia kołnierzyków czy mankietów, w razie problemów, pomogę zebrać do samodzielnej pracy.

Kliknij aby powiększyć

Moduł C1. Siatka konstrukcyjna żakietu.

Żakietu nie przygotowujemy na tej samej siatce konstrukcyjnej, która służy do budowy formy sukienki. Dlatego te zajęcia poświęcimy na przygotowanie pierwszej siatki konstrukcyjnej do żakietu oraz pierwszej formy prostego żakietu. Informacji będzie dużo, jednak uzbrojeni w wiedzę z poprzednich dni będziemy w stanie nauczyć się sztuki przygotowania szablonu na tę część damskiej garderoby.

W pierwszym żakiecie wykreślimy klasyczny kołnierz. Żakiet z takimi klapami to uniwersalna forma. Prosta i piękna, ale naprawdę pracochłonna. Nauka zajmie nam cały piąty dzień. I nie będzie to cały żakiet. Jego ostatniej części poświęcimy cały kolejny dzień. A naprawdę będzie o czym opowiadać.

Kliknij aby powiększyć

Moduł C2. Rękawy do żakietu.

Tak, poświęcę im cały dzień. Przygotowanie rękawów do żakietu jest dość proste, ale omówimy sobie szereg aspektów, które mogą przytrafić się podczas ich przygotowania. Na początek stworzymy sobie rękaw jednoczęściowy. Następnie dwuczęściowy. Dokładnie omówimy to, gdzie powinien zostać wdany, ile tego wdania być powinno i gdzie dokładnie. Przeanalizujemy możliwości jego korekty, zarówno pod względem redukcji luzu w główce jak i manipulacji szerokością rękawa. Dzięki takim informacjom będziecie mogli poradzić sobie z konstrukcją tego łatwego w przygotowaniu aczkolwiek bardzo problematycznego w idealnym dopasowaniu elementu. Przemyślana konstrukcja sprawi, że Wasze rękawy w żakietach będą nie tylko pięknie leżeć, ale będą również wygodne i ładne.

Kliknij aby powiększyć

Moduł D1. Żakiet trzypanelowy.

Po pierwsze przećwiczymy raz jeszcze żakiet. Po drugie, nauczymy się przygotowania bardzo popularnego fasonu żakietu. Jest to model, który widzicie poniżej. A dokładnie rzecz biorąc, nauczymy się jak przygotować model, który nie posiada szwu z boku, zamiast tego na boku posiada trzeci (dodatkowy) panel. Wystarczy kliknąć na poniższy schemat, aby obejrzeć cały szablon do pobrania  z takim rozwiązaniem.

Sukienka jest elementem stroju, którym najczęściej pragniemy, za pomocą cięć i zaszewek, najdokładniej oddać walory naszej sylwetki. Żakiet jest natomiast częścią garderoby, w której zbytnie dopasowywanie nie służy na plus jego walorom estetycznym. W ten dzień nauczymy się mnipulacji zaszewką modelującą piersi. Pokażę w jaki sposób ją zmniejszyć redukując wypukłości przeznaczone na nasz biust. Pokażę również, z jakich sztuczek należy korzystać, aby przekształcić żakiet na luźniejszy, co dzieje się z tyłem i jaki ma to wpływ na wizualny wygląd żakietu. Dzięki temu nakreślimy sobie szerszą gamę modeli, które przygotować można na bazie przedstawionej konstrukcji.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Moduł D2. Wymarzony żakiet.

To jest dzień, który wymaga najkrótszego opisu z mojej strony. W ten dzień każdy przygotuje żakiet, o jakim marzył. Na wymiary, które sam uzna za stosowne, dla modelki, która tego żakietu potrzebuje. Opis jest najkrótszy, ale pracy będę miała najwięcej. Doskonale wiem, że kursanci mają ogromną fantazję i różnorodne potrzeby. W ten dzień prześledzimy naprawdę wiele aspektów tworzenia tej części garderoby.

Kliknij aby powiększyć

Komentarze

papavero
#19 papavero 2016-10-01 20:07
Cytuję ALewandowska:
Czy jesienny kurs we Wrocławiu to można się jeszcze zapisać? A jeśli tak, to w jaki sposób?

@ALewandowska można. Można poprzez stronę: https://papavero.pl/auction/kurs-konstrukcji-odziezy-damskiej-wroclaw-2016-193.html
A można napisać na maila, podam wszelkie szczegóły :-)
ALewandowska
#18 ALewandowska 2016-10-01 17:38
Czy jesienny kurs we Wrocławiu to można się jeszcze zapisać? A jeśli tak, to w jaki sposób?
papavero
#17 papavero 2016-09-26 21:08
Cytuję ewzia:
Cytuję papavero:
Cytuję ewzia:
Cytuję katkos123:
Cytuję ewzia:
... A te punkty są wymagane, bo nie bardzo rozumiem.....
Czy można "poskładać" powiedzmy sukienkę biorąc rękawy, górę i dół z trzech różnych szablonów? Czy można i jak dojść do tego momentu, gdy jest się w stanie uszyć coś, co widziało się na kimś?

@ewzia moge tobie spokojnie polecic ten kurs, bo bedziesz mogla po nim zrobic dokladnie to, o czym piszesz powyzej, czyli dokonywac bezpiecznych ( :D ) modyfikacji istniejacych szablonow, lub rysowac wszystko samemu od nowa, aby uzyskac model, ktory sobie wymyslilas, lub odgapilac ;-) . Wymaga to oczywiscie cwiczen, cwieczen, cwiczen.... ale poznajemy zasady co i jak - i jest to straszna frajda.

dzięki za polecenie kursu @katkos123 ... nie wiem tylko, czy @papavero przyjmie świerzaka tak "z ulicy", bo krótko jestem na forum ...

@ewzia Punkty są dla osób, które od jakiegoś czasu udzielały się na forum, pisały artykuły o szyciu itd. Na kurs można się zapisać bez punktów https://papavero.pl/auction/kurs-konstrukcji-odziezy-damskiej-wroclaw-2016-193.html
Co do świeżaków, aby przystąpić do kursu, nie trzeba udzielać się na papavero czy posiadać jakieś specjalne umiejętności krawieckie. Kurs jest dla osób początkujących. Zapraszam.

@papavero bardzo dziękuję. Zapisałam się :)

Cytuję ewzia:
Cytuję papavero:
Cytuję ewzia:
Cytuję katkos123:
Cytuję ewzia:
... A te punkty są wymagane, bo nie bardzo rozumiem.....
Czy można "poskładać" powiedzmy sukienkę biorąc rękawy, górę i dół z trzech różnych szablonów? Czy można i jak dojść do tego momentu, gdy jest się w stanie uszyć coś, co widziało się na kimś?

@ewzia moge tobie spokojnie polecic ten kurs, bo bedziesz mogla po nim zrobic dokladnie to, o czym piszesz powyzej, czyli dokonywac bezpiecznych ( :D ) modyfikacji istniejacych szablonow, lub rysowac wszystko samemu od nowa, aby uzyskac model, ktory sobie wymyslilas, lub odgapilac ;-) . Wymaga to oczywiscie cwiczen, cwieczen, cwiczen.... ale poznajemy zasady co i jak - i jest to straszna frajda.

dzięki za polecenie kursu @katkos123 ... nie wiem tylko, czy @papavero przyjmie świerzaka tak "z ulicy", bo krótko jestem na forum ...

@ewzia Punkty są dla osób, które od jakiegoś czasu udzielały się na forum, pisały artykuły o szyciu itd. Na kurs można się zapisać bez punktów https://papavero.pl/auction/kurs-konstrukcji-odziezy-damskiej-wroclaw-2016-193.html
Co do świeżaków, aby przystąpić do kursu, nie trzeba udzielać się na papavero czy posiadać jakieś specjalne umiejętności krawieckie. Kurs jest dla osób początkujących. Zapraszam.

@papavero bardzo dziękuję. Zapisałam się :)

No to widzimy się niebawem :-)
ewzia
#16 ewzia 2016-09-26 20:26
Cytuję papavero:
Cytuję ewzia:
Cytuję katkos123:
Cytuję ewzia:
... A te punkty są wymagane, bo nie bardzo rozumiem.....
Czy można "poskładać" powiedzmy sukienkę biorąc rękawy, górę i dół z trzech różnych szablonów? Czy można i jak dojść do tego momentu, gdy jest się w stanie uszyć coś, co widziało się na kimś?

@ewzia moge tobie spokojnie polecic ten kurs, bo bedziesz mogla po nim zrobic dokladnie to, o czym piszesz powyzej, czyli dokonywac bezpiecznych ( :D ) modyfikacji istniejacych szablonow, lub rysowac wszystko samemu od nowa, aby uzyskac model, ktory sobie wymyslilas, lub odgapilac ;-) . Wymaga to oczywiscie cwiczen, cwieczen, cwiczen.... ale poznajemy zasady co i jak - i jest to straszna frajda.

dzięki za polecenie kursu @katkos123 ... nie wiem tylko, czy @papavero przyjmie świerzaka tak "z ulicy", bo krótko jestem na forum ...

@ewzia Punkty są dla osób, które od jakiegoś czasu udzielały się na forum, pisały artykuły o szyciu itd. Na kurs można się zapisać bez punktów https://papavero.pl/auction/kurs-konstrukcji-odziezy-damskiej-wroclaw-2016-193.html
Co do świeżaków, aby przystąpić do kursu, nie trzeba udzielać się na papavero czy posiadać jakieś specjalne umiejętności krawieckie. Kurs jest dla osób początkujących. Zapraszam.

@papavero bardzo dziękuję. Zapisałam się :)
papavero
#15 papavero 2016-09-26 08:25
Cytuję ewzia:
Cytuję katkos123:
Cytuję ewzia:
... A te punkty są wymagane, bo nie bardzo rozumiem.....
Czy można "poskładać" powiedzmy sukienkę biorąc rękawy, górę i dół z trzech różnych szablonów? Czy można i jak dojść do tego momentu, gdy jest się w stanie uszyć coś, co widziało się na kimś?

@ewzia moge tobie spokojnie polecic ten kurs, bo bedziesz mogla po nim zrobic dokladnie to, o czym piszesz powyzej, czyli dokonywac bezpiecznych ( :D ) modyfikacji istniejacych szablonow, lub rysowac wszystko samemu od nowa, aby uzyskac model, ktory sobie wymyslilas, lub odgapilac ;-) . Wymaga to oczywiscie cwiczen, cwieczen, cwiczen.... ale poznajemy zasady co i jak - i jest to straszna frajda.

dzięki za polecenie kursu @katkos123 ... nie wiem tylko, czy @papavero przyjmie świerzaka tak "z ulicy", bo krótko jestem na forum ...

@ewzia Punkty są dla osób, które od jakiegoś czasu udzielały się na forum, pisały artykuły o szyciu itd. Na kurs można się zapisać bez punktów https://papavero.pl/auction/kurs-konstrukcji-odziezy-damskiej-wroclaw-2016-193.html
Co do świeżaków, aby przystąpić do kursu, nie trzeba udzielać się na papavero czy posiadać jakieś specjalne umiejętności krawieckie. Kurs jest dla osób początkujących. Zapraszam.
ewzia
#14 ewzia 2016-09-26 00:30
Cytuję katkos123:
Cytuję ewzia:
... A te punkty są wymagane, bo nie bardzo rozumiem.....
Czy można "poskładać" powiedzmy sukienkę biorąc rękawy, górę i dół z trzech różnych szablonów? Czy można i jak dojść do tego momentu, gdy jest się w stanie uszyć coś, co widziało się na kimś?

@ewzia moge tobie spokojnie polecic ten kurs, bo bedziesz mogla po nim zrobic dokladnie to, o czym piszesz powyzej, czyli dokonywac bezpiecznych ( :D ) modyfikacji istniejacych szablonow, lub rysowac wszystko samemu od nowa, aby uzyskac model, ktory sobie wymyslilas, lub odgapilac ;-) . Wymaga to oczywiscie cwiczen, cwieczen, cwiczen.... ale poznajemy zasady co i jak - i jest to straszna frajda.

dzięki za polecenie kursu @katkos123 ... nie wiem tylko, czy @papavero przyjmie świeżaka tak "z ulicy", bo krótko jestem na forum ...
Linka02
#13 Linka02 2016-09-24 11:12
Cytuję jola.la:
@Linka02 ten szablon też jest, to ta bluzka: https://papavero.pl/article?id=1354

Ooo, dziękuję :)
Mimbla13
#12 Mimbla13 2016-09-23 22:46
Cytuję papavero:
Mój tydzień pracy zaczyna się w poniedziałek a kończy w niedzielę. Na pewno zdążę z trzema szablonami.

W mojej okolicy otworzył się sklep tkaninami i artykułami rękodzielniczymi. Wszystkim najbardziej podoba się to, że jest otwarty Pn - Pt od 16 do 21 (!), a w sobotę normalnie, czyli 10 -13 :lol: i jeszcze warsztaty dla dzieci i dorosłych organizują. I to jest zdrowe i logiczne podejście moim zdaniem. Na wszystko musi być pora i miejsce.
papavero
#11 papavero 2016-09-23 22:26
Cytuję KamilaKasz:
No i ciagle nie moge rozpracowac tych 3 szablonow w tygodniu? kiedy tydzien sie zaczyna? w poniedzialek? w tym wzglwdzie wychodzi mi jeden szablon na dziecieca kiecke

Mój tydzień pracy zaczyna się w poniedziałek a kończy w niedzielę. Na pewno zdążę z trzema szablonami.
KamilaKasz
#10 KamilaKasz 2016-09-23 22:17
No i ciagle nie moge rozpracowac tych 3 szablonow w tygodniu? kiedy tydzien sie zaczyna? w poniedzialek? w tym wzglwdzie wychodzi mi jeden szablon na dziecieca kiecke