Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach 156-32 do 180-52. Łącznie 55 rozmiarów.

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy. Elastyczna podszewka. Materiał o szerokości 150cm, długość podana w tabeli poniżej.

 3234363840424446485052
156 125 130 130 130 140 145 155 155 165 185 185
162 130 130 130 130 145 150 160 160 175 185 190
168 135 135 135 150 150 150 160 165 185 185 195
174 140 140 150 155 155 155 165 170 190 190 200
180 145 145 160 170 170 170 170 175 190 200 205

Luz: 8 cm na wysokości klatki piersiowej.

Szary dres

Z tej dzianiny dresowej mam już uszytych kilka rzeczy. Może ktoś pamięta kamizelkę z bluzą, którą bardzo lubię do dziś. Albo prawie bluzę, która straciła swoje życie na siłowni. Admin ma z nich spodnie, ulubione dresowe, które są już tak zniszczone, że mam ochotę mu je ukraść i wyrzucić. Przed uszyciem żakietu z dzianiny dresowej broniłam się jak mogłam. Ale dla Was uszyję sobie nawet majtki z golfem... a zaraz zaraz, to już uszyłam. No to może nawet do baggy się kiedyś przekonam. Albo nawet do męskich rurek... wróć, do męskich rurek nigdy przenigdy. Ale żakiet dresowy jest. O właśnie taki. Guzików miał nie będzie. Nie pasują mi tutaj. Nie są mi potrzebne.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Jak już dres o kształcie żakietu powstał, to nie mogłam powstrzymać się przed dodaniem elementów, które tą dresową materię przełamią chociaż trochę. Ma podszewkę, tak jak każdy inny tradycyjny żakiet. Ale ma też skórzane kieszenie, które zostały po prostu naszyte na wierzch. Celowo skóra została naszyta tak, aby była widoczna jej charakterystyczna włoskowata struktura znajdująca się na lewej stronie. Na ostatnim zdjęciu widać osobnika o ilości łap cztery, który wyczuł ten element bezbłędnie. Widać skóra podczas procesu garbowania nie straciła swojego zapachu. Pies był pewien, że coś dla niego mam.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Z tyłu mamy rozporek ułatwiający swobodne użytkowanie żakietu. Dzianina dresowa powoduje, że żakiet rzeczywiście jest bardzo wygodny. Jestem pewna, że wbrew zapewnieniom, że nigdy w życiu, że to głupi pomysł, i że czekam aż ta moda się skończy, będę go z przyjemnością nosiła.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

Dresówkę podkleiłam wkładem do wełny. To najlepsze rozwiązanie, które możemy wykorzystać przy szyciu takiego żakietu.  Nici jak zwykle polecamy te wyprodukowane w Polsce przez Amandę, cały żakiet został uszyty z pomocą nitek Areny 120. Jeśli macie ochotę na zapięcie żakietu, papaverowe duże guziki polecają się z ukłonem. Mój żakiet otrzymał wygodną elastyczną podszewkę, dokładnie tą widoczną poniżej.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Oto wkład barkowy, który został wszyty do mojego żakietu z dzianiny dresowej. To jest jedyny wkład, który będzie nam do takiego modelu pasował. Naturalnie dopasowuje się do kształtu ramienia a jednocześnie delikatnie modeluje. Przy żakiecie z dzianiny, użycie wkładu barkowego, który jest grubszy, sztywniejszy lub nie posiada kapturka (części schodzącej na ramię), spowoduje nienaturalny efekt. Nieodpowiedni wkład barkowy będzie próbował uformować kulę rękawa oraz ramię w taki sposób, jaki charakterystyczny jest dla żakietu z tkaniny. Wizualnie nasze oko oczekuje, że dres będzie miał zupełnie inny kształt w okolicach ramienia. I chociaż jest to żakiet, musimy sprostać takim wizualnym oczekiwaniom i wszyć z tego powodu odpowiedni wkład barkowy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0662.jpg

Żakiet wykonany z dzianiny dresowej. Wygodny sportowy model

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz ze złożonej dzianiny oraz 1 raz ze złożonej dzianiny na obłożenie. W celu wykonania obłożenia rozetnij szablon od czubka zaszewki do środka ramienia i dodaj dodatki na szwy.
 • 2 tył 1 raz ze złożonej dzianiny oraz 1 raz obłożenie przygotowane na podstawie elementu numer 2. Obłożenie ułóż na złożeniu dzianiny aby wykroić je z całości.
 • 3 rękaw 1 raz ze złożonej dzianiny.
 • 4 kołnierz 1 raz ze złożonej dzianiny.
 • 5 kieszeń 1 raz ze złożonej dzianiny. W przypadku mojego żakietu, kieszeń zotała wycięta ze skóry. Jeśli chcesz ją wyciąć z dzianiny, pamiętaj o dodaniu dodatków na szwy.

Kliknij aby powiększyć

Kroimy następujące części z podszewki:

 • 1 przód 1 raz ze złożonej dzianiny. Z podszewki wycinamy tylko część z elementu numer 1, która została po odcięciu obłożenia. Tutaj również pamiętaj o skorygowaniu dodatków na szwy.
 • 2 tył 1 raz ze złożonej dzianiny układając na złożeniu tkaniny. Pamiętaj o dodaniu na środku tyłu kontrafałdy, która doda swobody ruchu.
 • 3 rękaw 1 raz ze złożonej tkaniny.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym przody oraz obłożenia.
 3. Zszyj zaszewki na tyłach oraz na przodach.
 4. Naszyj kieszenie na przody. Kieszenie wyglądają zazwyczaj dobrze, gdy leżą około 4 cm poniżej linii talii. Na szablonie nacinki na zaszewkach znajdują się na talii. Pamiętaj jednak, że kieszenie mają wizualny wpływ na sylwetkę. Warto sprawdzić na przymiarce, czy są w odpowiednim miejscu do Twojej sylwetki.
 5. Zszyj ramiona, środek tyłu oraz boki żakietu.
 6. Zszyj szwy łączące rękawy. 
 7. Wszyj rękawy do żakietu. 
 8. Przymierz żakiet. 
 9. Zszyj ze sobą elementy obłożeń oraz podszewki. 
 10. Wszyj kołnierz do żakietu. 
 11. Połącz wierzchnią i spodnią warstwę. 
 12. Wykonaj dziurkę na guzik, przyszyj guzik. 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Zobacz artykuły powiązane z bieżącym

Komentarze

Beteabondieu
#44 Beteabondieu 2021-02-25 09:17
Cytuję Joanna205:
Nie znam lepszego przewodnika
https://papavero.pl/article?id=1796

Czyli jednak tego nie uniknę hahaha. Muszę w takim razie coś wymyślić skąd wytrzasnąć tak mało włókniny, bo niestety nie mam ;) Może utnę trochę z pikówki z ociepliną ;)
Dzięki!
Joanna205
#43 Joanna205 2021-02-25 08:34
Nie znam lepszego przewodnika
https://papavero.pl/article?id=1796
Beteabondieu
#42 Beteabondieu 2021-02-25 07:52
Cytuję Joanna205:
Cytuję Beteabondieu:
Zabieram się za szycie tego żakietu, a że jest to mój pierwszy żakiet w życiu , to czytam i oglądam wszelkie możliwe tutoriale "okołożakietowe" ;) Wszystkie jednak dotyczą żakietów z tkaniny i mówią o podklejaniu wkładem odzieżowym również dołów rękawów, główki rękawa i dołu tyłu (jeśli się nie mylę, bo tych wiadomości dużo było). Czy to podklejanie dotyczy też żakietu z dzianiny?
I jeszcze drugie pytanie: W tych wszystkich tutorialach jest mowa o wypełnianiu kuli rękawa. Ja natomiast zakupiłam na papavero wkłady barkowe z kapturkiem. Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć. Może jednak się mylę :)
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Główki nie podklejane ale dodaje watoliną lepiej się układa.Wsztstkue dopy podklejane i pidszywam ręcznie nic się potem nie wywija.

Dziękuję bardzo :) A tę watolinę, to nawet przy wkładzie z kapturkiem? Bo jakoś wydaje mi się, że będzie wtedy gruby. Nigdy wcześniej nie szyłam żakietu, więc nie mam o tym najmniejszego wyobrażenia ;)
Joanna205
#41 Joanna205 2021-02-25 06:05
Cytuję Beteabondieu:
Zabieram się za szycie tego żakietu, a że jest to mój pierwszy żakiet w życiu , to czytam i oglądam wszelkie możliwe tutoriale "okołożakietowe" ;) Wszystkie jednak dotyczą żakietów z tkaniny i mówią o podklejaniu wkładem odzieżowym również dołów rękawów, główki rękawa i dołu tyłu (jeśli się nie mylę, bo tych wiadomości dużo było). Czy to podklejanie dotyczy też żakietu z dzianiny?
I jeszcze drugie pytanie: W tych wszystkich tutorialach jest mowa o wypełnianiu kuli rękawa. Ja natomiast zakupiłam na papavero wkłady barkowe z kapturkiem. Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć. Może jednak się mylę :)
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Główki nie podklejam ale dodaje watolinę lepiej się układa.Wsztstkjie doły podklejam i podszywam ręcznie nic się potem nie wywija.
Joanna205
#40 Joanna205 2021-02-25 06:03
Cytuję Beteabondieu:
Zabieram się za szycie tego żakietu, a że jest to mój pierwszy żakiet w życiu , to czytam i oglądam wszelkie możliwe tutoriale "okołożakietowe" ;) Wszystkie jednak dotyczą żakietów z tkaniny i mówią o podklejaniu wkładem odzieżowym również dołów rękawów, główki rękawa i dołu tyłu (jeśli się nie mylę, bo tych wiadomości dużo było). Czy to podklejanie dotyczy też żakietu z dzianiny?
I jeszcze drugie pytanie: W tych wszystkich tutorialach jest mowa o wypełnianiu kuli rękawa. Ja natomiast zakupiłam na papavero wkłady barkowe z kapturkiem. Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć. Może jednak się mylę :)
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

OdOdb
Beteabondieu
#39 Beteabondieu 2021-02-24 22:40
Zabieram się za szycie tego żakietu, a że jest to mój pierwszy żakiet w życiu , to czytam i oglądam wszelkie możliwe tutoriale "okołożakietowe" ;) Wszystkie jednak dotyczą żakietów z tkaniny i mówią o podklejaniu wkładem odzieżowym również dołów rękawów, główki rękawa i dołu tyłu (jeśli się nie mylę, bo tych wiadomości dużo było). Czy to podklejanie dotyczy też żakietu z dzianiny?
I jeszcze drugie pytanie: W tych wszystkich tutorialach jest mowa o wypełnianiu kuli rękawa. Ja natomiast zakupiłam na papavero wkłady barkowe z kapturkiem. Wydaje mi się, że to powinno wystarczyć. Może jednak się mylę :)
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
regina16
#38 regina16 2019-02-17 17:22
Wyszukiwarka nie widzi tego żakietu.
regina16
#37 regina16 2018-05-23 12:13
Cytuję papavero:
Cytuję regina16:
Cytuję Joanna205:
Cytuję regina16:
Cytuję Joanna205:
#40 Żakiet uszyty z dresówki drapanej bez elastanu
Podklejony - https://papavero.pl/auction/wklad-odziezowy-dziany-kolor-czarny-827.html
Wkłady barkowe - https://papavero.pl/auction/wklad-barkowy-czarny-575.html
Podszewka - zwykła (taką miałam)
Odszyta tasiemką - https://papavero.pl/auction/tasiemka-z-sercami-16-mm-420.html
Zamki i guziki z odzysku

#Joanna205, podklejałaś całe przody w żakiecie, czy tylko obłożenie ?

Całe i obłożenie też

#Joanna205, dziękuję i jeszcze jedno pytanie; nie ma na wykroju zaznaczonego obłożenia, czy zrobić go na oko ? np ciąć wykrój przodu połowie ramienia ?

Tak. Ciachnij od zaszewki do mniej więcej połowy ramienia. Będzie dobrze.

Dziękuję.
papavero
#36 papavero 2018-05-23 11:23
Cytuję regina16:
Cytuję Joanna205:
Cytuję regina16:
Cytuję Joanna205:
#40 Żakiet uszyty z dresówki drapanej bez elastanu
Podklejony - https://papavero.pl/auction/wklad-odziezowy-dziany-kolor-czarny-827.html
Wkłady barkowe - https://papavero.pl/auction/wklad-barkowy-czarny-575.html
Podszewka - zwykła (taką miałam)
Odszyta tasiemką - https://papavero.pl/auction/tasiemka-z-sercami-16-mm-420.html
Zamki i guziki z odzysku

#Joanna205, podklejałaś całe przody w żakiecie, czy tylko obłożenie ?

Całe i obłożenie też

#Joanna205, dziękuję i jeszcze jedno pytanie; nie ma na wykroju zaznaczonego obłożenia, czy zrobić go na oko ? np ciąć wykrój przodu połowie ramienia ?

Tak. Ciachnij od zaszewki do mniej więcej połowy ramienia. Będzie dobrze.
regina16
#35 regina16 2018-05-23 10:07
Cytuję Joanna205:
Cytuję regina16:
Cytuję Joanna205:
#40 Żakiet uszyty z dresówki drapanej bez elastanu
Podklejony - https://papavero.pl/auction/wklad-odziezowy-dziany-kolor-czarny-827.html
Wkłady barkowe - https://papavero.pl/auction/wklad-barkowy-czarny-575.html
Podszewka - zwykła (taką miałam)
Odszyta tasiemką - https://papavero.pl/auction/tasiemka-z-sercami-16-mm-420.html
Zamki i guziki z odzysku

#Joanna205, podklejałaś całe przody w żakiecie, czy tylko obłożenie ?

Całe i obłożenie też

#Joanna205, dziękuję i jeszcze jedno pytanie; nie ma na wykroju zaznaczonego obłożenia, czy zrobić go na oko ? np ciąć wykrój przodu połowie ramienia ?