Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach od 32 do 52 w pięciu wzrostach, łącznie 55 rozmiarów. Długość rękawa dla kolejnych wzrostów: 46 / 48 / 50 / 52 / 54 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, guma łamana. Dzianina szerokość 150 cm.

Luz: Sukienka dopasowana jest jedynie w biodrach. Na wysokości biustu jest luźna. W talii sporo przymarszczona.

Trochę cięć to my mamy

Góra jest prosta. Za to dół złożony z kilku kawałków. Jest zakładka, o którą prosiłyście. Zakładkę można zamienić w cięcie. Jak kto woli. Jest zbluzowana góra i dekolt w serek. Tył jest identyczny, więc naprawdę trzeba sobie przyszyć metkę w odpowiednim miejscu, aby pamiętać jak tą sukienkę ubrać.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć 

A jeśli jest wśród Was ktoś, kto ma ochotę na ten dokładnie model, to w sobotę wieczorem pojawi się na gendo. Do przygarnięcia za kwotę przesyłki. Sukienka jest miła w dotyku, i naprawdę wygodna. Niestety jej krój nie pozwala mi na zawężenie jej bokami, gdyż straciłabym charakterystyczne cięcia na spódnicy. Ja uszyję sobie nową a tą oddam właścicielce.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

Do uszycia tej sukienki potrzebujemy naprawdę niewiele dodatków krawieckich. Guma łamana zwana również lamówką elastyczną. Lamówka ta sprawi, że wykończenie dekoltu będzie dziecinnie proste. Nici Amanda Arena na igły oraz Ateny na chwytacze stworzą ładne, płaskie, miękkie i elastyczne szwy. W podwinięciu dołu sukienki oraz rękawów niezbędna okaże się igła podwójna. W naszej ofercie znajdziesz również inne igły do maszyn domowych.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0676.jpg

Prosta sukienka polecana również początkującym w szyciu osobom.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-2 przód 1 raz ze złożonego materiału lub 2 razy z pojedynczej jego warstwy. Pamiętaj, że na środku nie będzie szwu, element musisz skroić z całości.
 • 3 przód 1 raz ze złożonego materiału lub 2 razy z pojedynczej jego warstwy.
 • 4-5 tył 1 raz ze złożonego materiału lub 2 razy z pojedynczej jego warstwy. Pamiętaj, że na środku nie będzie szwu, element musisz skroić z całości.
 • 6 przód 1 raz ze złożonego materiału lub 2 razy z pojedynczej jego warstwy.
 • 7 rękaw 1 raz ze złożonego materiału lub 2 razy z pojedynczej jego warstwy.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj ze sobą elementy przodu.
 3. Zszyj ze sobą elementy tyłu.
 4. Zszyj ramiona sukienki.
 5. Wszyj rękaw na otwartej paszce (czyli wszywamy rękaw przed zszyciem boku).
 6. Zszyj szew łączący rękaw (ten pionowy na rękawie) i od razu, za jednym zamachem, bok sukienki.
 7. W szew pomiędzy górą a dołem sukienki od lewej strony wszyj gumę, która przymarszczy sukienkę.
 8. Przymierz, sprawdź czy wszystko dobrze.
 9. Podwiń dół sukienki oraz rękawy.
 10. Przyszyj lamówkę do dekoltu.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (1 głos)
21114 wyświetlenia

Komentarze

ezelka
#11 ezelka 2017-11-26 09:23
jeszcze jedne życzenia :-) @admin sto lat!
kamma
#10 kamma 2016-10-29 22:39
Bardzo dziękuję za taką ofertę będę miała cudny prezent dla mamy lub siostry.
Przelew puszczony, jeszcze raz dziękuję.
papavero
#9 papavero 2016-10-29 22:24
No dobra, oferta już nieaktualna. Sukienkę oddam pocztą nowej wlaścicielce ;-)
papavero
#8 papavero 2016-10-29 22:16
Cytuję Ewik125:
Aguś mam pytanie dotyczące tej sukienusi. Podoba mi się, ja niestety na razie jeszcze nie umiem szyć dzianinki, kupiłabym, ale... Mam rozmiar 48, oprócz bioder tu rozmiar 46. Czy ten większy rozmiar pasowałby na mnie?

Z dzianiną, szczególnie taką rozciągliwą jest taka kwestia, że to zależy od tego, jak bardzo lubimy mieć na sobie coś naciągnięte. Ta jest uszyta ze ściągacza, i to takiego, że się poddaje lekko. Więc na pewno nie będzie za mała.
Ewik125
#7 Ewik125 2016-10-29 22:12
Bardzo ładna :o
papavero
#6 papavero 2016-10-29 21:58
Pożyczona sukienka czeka na Gendo, może znajdzie się jakaś nowa właścicielka :-) https://papavero.pl/auction/granatowa-sukienka-rozm-46-884.html
Joanna205
#5 Joanna205 2016-10-29 07:47
Cytuję renia_p59:
A czy ta sukienka musi byc usxyta tylko z dzianiny

Tak :-)
-1
renia_p59
#4 renia_p59 2016-10-29 07:35
A czy ta sukienka musi byc usxyta tylko z dzianiny
katkos123
#3 katkos123 2016-10-29 00:07
Sukienka wypycha sie do kolejki do szycia - bardzo zgrabna kiecka :-)
Katarzyna
#2 Katarzyna 2016-10-28 23:59
Fajna :-)