Wkład występuje w dwóch kolorach, białym oraz czarnym. Jest wykonany z poliestru a jego gramatura to zaledwie 37 gram na metr kwadratowy produktu. Jest więc bardzo lekki. Użyte specjalne przędze do jego produkcji sprawiają że jest on dodatkowo miękki i puszysty.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Zanim przedstawimy inne jego właściwości zobaczcie go w akcji. Poniżej czarny wkład został naprasowany na skrawek fioletowej dzianiny. Na prawej stronie dzianiny zostały narysowane dwie kreski w odległości 10 cm.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A teraz rozciągamy dzianinę oklejoną tym wkładem. Rozciąga się naprawdę sporo. Producent w specyfikacji produktu wskazuje, że wkład ten posiada "rewelacyjną elastyczność wątkową, która znajduje się na poziomie ponad 30%". I tu musimy przyznać mu rację, wkład rzeczywiście rewelacyjnie współpracuje z dzianiną. W tym przypadku, w co musicie uwierzyć na słowo, to dzianina nie pozwalała więcej rozciągnąć tej próbki a nie wkład.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Wkład ten zakupiliśmy z myślą o dzianinach, w szczególności dzianinach dresowych, które są nadal bardzo popularnym produktem wśród szyjących osób. I tu również trzeba przyznać fabryce, że wie co robi. Wkład idealnie przykleił się do szarej dresówki drapanej, którą widzicie poniżej. Nie zmienił wizualnie powierzchni dzianiny, pięknie przylega do jego lewej strony. Tutaj wpływ na tak dobre dopasowanie ma nowa kompozycja podwójnego punktu kleju, dzięki któremu udało się zminimalizować przebicie kleju na prawą stronę. Z tym wkładem producent spisał się na medal. Ten wkład to niewątpliwe must-have każdej krawcowej. Na pewno nie raz zobaczycie go w rzeczach uszytych na  papavero.pl.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A na koniec rozciąganie dresówki z wkładem. Wkład jest elastyczny, znacznie bardziej niż dresówka. Jego elastyczność zapewnia nam długotrwałe dobre zespolenie z materiałem wierzchnim. Nie oderwiemy niczego użytkując tak podklejoną dzianinę, punkty kleju nie będą narażone na odrywanie ich od materiału podczas normalnego używania odzieży.

Kliknij aby powiększyć

To jak, kto zakochał się w tym wkładzie tak samo jak my? Bo to naprawdę może być miłość od pierwszego wejrzenia, polecamy ją gorąco. Wystarczy tylko wybrać, biały czy czarny? A najlepiej oba, bo przydadzą się do dzianin we wszystkich kolorach tęczy oraz do wielu mniej i bardziej elastycznych tkanin. Wystarczy kliknąć na odpowiedni obrazek poniżej, aby posiąść na własność kawałek wybranego koloru.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć