Model 0690 posiada kontrafałdy z tyłu, które w bardzo prosty sposób można zamienić na nieco inne. Można je również całkowicie usunąć pozostawiając modelujące szwy. Zobaczmy jak wyglądają kontrafałdy w oryginale a następnie prześledźmy zmiany.

Kliknij aby powiekszyć Kliknij aby powiekszyć

Pierwsza zmiana, którą omówimy, będzie dotyczyła zmniejszenia kontrafałd. Zamienimy je na bardzo małe, jednak należy pamiętać, że w ten sposób można je zarówno dowolnie pomniejszyć jak i powiększyć. Spójrzmy na część szablonu, z którego zostały wycięte tyły naszych bluzek. Niepokolorowana część, czyli ta biała, to kontrafałdy. Wystarczy je odciąć nożyczkami i wyrzucić. Zostaniemy wtedy z trzema kawałkami szablonu, czerwonym, niebieskim i zielonym.

 

Kliknij aby powiekszyć

Teraz składamy nasze elementy na górze w taki sposób, aby stykały się rogami. A na dole rozsuwamy tyle, ile nam się podoba. Mniej lub więcej, ile tylko chcemy.

Kliknij aby powiekszyć

Następnie dół modelujemy krzywikiem krawieckim. A wewnątrz szablonu zaznaczamy naszą małą kontrafałdę do miejsca, do którego mamy zamiar ją zszyć.

Kliknij aby powiekszyć Kliknij aby powiekszyć

Ten manewr zmniejszenia lub zwiększenia kontrafałdy możemy przeprowadzić wprost na materiale odpowiednio układając szablon. Czarną linią zaznaczone zostały miejsca, do którego zszyjemy nasze mniejsze kontrafałdy.

Kliknij aby powiekszyć

Oto jak będzie wyglądała nasza bluzka po uszyciu z wprowadzonymi modyfikacjami. Kontrafałdy są malutkie, cięcia znacznie dłuższe niż w oryginale. Efekt jest zupełnie inny.

Kliknij aby powiekszyć Kliknij aby powiekszyć

A jeśli chcemy pozbyć się kontrafałd i zamienić je na cięcia? Nic prostszego! Wystarczy zadbać o to, aby w miejscach, w których odcięliśmy kontrafałdy, zostały dodane dodatki na szwy. I takie trzy osobne elementy po prostu wycinamy z materiału.

Kliknij aby powiekszyć Kliknij aby powiekszyć

Po uszyciu bluzka prezentuje się następująco. A jeśli chcielibyśmy, aby nabrała nieco bardziej dopasowanego do naszego ciała kształtu? Po prostu spinamy nadmiar w talii a następnie łagodnym łukiem zbieramy nieco więcej na każdym szwie. I gotowe, bluzka już nie jest szeroka, pięknie przylega do manekina.

Kliknij aby powiekszyć Kliknij aby powiekszyć Kliknij aby powiekszyć

Zobacz artykuły powiązane z bieżącym

Komentarze

topola
#7 topola 2016-12-29 07:25
zdecydowanie trzecia :-)
enigma.a
#6 enigma.a 2016-12-29 06:43
Trzecia wersja najfajniejsza :-)
Niteczka82
#5 Niteczka82 2016-12-28 20:23
Cytuję Joanna205:
To mam teraz zagwostę którą opcję wybrać każda wygląda fajnie )))

Uszyj wszystkie a my będziemy podziwiać :)
Joanna205
#4 Joanna205 2016-12-28 18:30
To mam teraz zagwostę którą opcję wybrać każda wygląda fajnie )))
papavero
#3 papavero 2016-12-28 18:28
Cytuję Aga:
Jeśli chcemy ciecia, to gdzie nitka prosta w zewnętzrnych elementach?

Na środkowym zostaje ta narysowana. Na pozostałych należy ją dorysować. Przykładamy elementy do środkowego, tak, jakby bluzka była z całości, rysujemy równoległą linię do nitki prostej ze środkowego elementu. I gotowe.
Aga
#2 Aga 2016-12-28 18:26
Jeśli chcemy ciecia, to gdzie nitka prosta w zewnętzrnych elementach?
jola.la
#1 jola.la 2016-12-28 13:48
Cud, miód i orzeszki ;)
Czas wydrukować szablon :)