Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach od 32 do 52 w pięciu wzrostach, łącznie 55 rozmiarów.

Dodatki krawieckie: Nici. Wkład odzieżowy, cieniutka gumka. Materiał, szerokość 150 cm. Długość podana w centymetrach.

 3234363840424446485052
156 125 125 125 130 130 140 145 150 150 155 160
162 130 130 130 130 145 145 150 150 155 155 160
168 135 135 135 135 150 150 155 155 160 160 175
174 135 135 140 140 155 155 155 160 160 165 180
180 140 140 140 145 160 160 165 165 165 170 185

Luz: 6 cm na obwodzie biustu. Model ten posiada nieco szerszy rękaw w porównaniu do uprzednich papaverowych modeli.

Jedna zakładka i jedna stójka.

Zakładka biegnie sobie dzielnie od dekoltu do dołu bluzki. Ukośnie, asymetrycznie, zgrabnie. Bluzka posiada zaszewkę piersiową oraz zaszewki modelujące stójkę w tylnej części. Wszystko po to, aby bluzka pięknie leżała na sylwetce w jej górnej części oraz była bardzo swobodna poniżej biustu. Na samym dole bluzki wciągnięta została gumka, która pięknie przymarszczyła model nadając mu nieco lekkości. Zakładka, która jest dokładnie widoczna na ostatnim zdjęciu, nie jest zaszyta, układa się swobodnie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Najpiękniejszym detalem tej bluzki jest stójka. Idealnie wymodelowana w taki sposób, aby pięknie leżała na naszej szyi. Dużo cięć pozwoli ją w łatwy sposób dopasować nawet do nieco mniejszych lub większych zaokrągleń na naszym ciele.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Na Wasze specjalne życzenie lewa strona bluzki. Widoczny jest dokładnie element stanowiący obłożenie. Widać też, że bluzka nie jest kopertowa a dekolt jest zwykłym tradycyjnym dekoltem o kształcie V.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Rysunek techniczny umożliwi spojrzenie na bluzkę chłodnym krawieckim okiem. Widać wsyzstkie zaszewki, widać miejsca stębnowania po wierzchu na dole bluzki. Teraz można już tylko szyć.

model 0699 tech

W uszyciu modelu pomagały

W uszyciu tej bluzki pomocna okazała się satyna. Cienka, delikatna, i chociaż nie widać tego na zdjęciach, bardzo zwiewna. Nici to oczywiście Amandy Areny 120 na igłach, oraz Amandy Ateny na chwytaczach. W przypadku tak cieniutkich tkanin przędza na chwytaczach, czyli Atena, jest bardzo fajnym rozwiązaniem. Szew staje się miękki, bardzo płaski, przyjemny w dotyku i nieco elastyczny. Takie estetyczne i miłe w dotyku wykończenie jest piękną wizytówką delikatnej odzieży. W tunel na dole wciągnięty został gumo-sznurek.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Wkłady odzieżowe, które zostały wykorzystane przy produkcji tej bluzki, wymagają nieco szerszego omówienia. Zacznijmy od mankietów, które chcieliśmy, aby były sztywne, ale nie tworzyły kontrastowej blachy w stosunku do mięciutkiej tkaniny. Użyliśmy wkładu koszulowego tkanego widocznego poniżej. Obłożenie przodu oraz tyłu, aby spełniało swoja funkcję i nie odznaczało się spod bluzki, nie mogło zostać wzmocnione aż tak sztywnym wkładem, dlatego te elementy zostały potraktowane wkładem odzieżowym dzianym elastycznym. Oczywiście kolor czerwony przedstawia tylko rodzaj wkładu, dla naszych potrzeb mogliśmy wybierać pomiędzy czarnym a cielistym, który byłby znacznie mniej widoczny pod jasnymi kropami na materiale. W tak prostej bluzce wykorzystaliśmy więc dwa wkłady odzieżowe. Kolejnym elementem, który jest godny przemyślenia w tym modelu, są wkłady barkowe przeznaczone do cienkich bluzek. Bardzo delikatne, malutkie i lekkie. Nie podniosą ramion za to spełnią swoją najważniejszą rolę, wymodelują linię wszycia rękawa, która dzięki nim będzie pięknie się prezentować zamiast smętnego opadania. I chociaż poduszki w bluzkach wielu z Was kojarzą się źle, warto przekonać się do tych nowoczesnych delikatnych produktów, które spełniają wymogi dzisiejszej mody.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Obejrzyjmy jak poduszki zmieniają ramię bluzki. Pierwsze zdjęcie zostało wykonane bez wkładu barkowego. Na zdjęciu drugim, widzimy jeden z powyżej wspomnianych wkładów barkowych. Jest to wkład, który nie posiada elementu schodzącego na ramię. Kończy się dokładnie wzdłuż linii pachy. Podnosi linię ramienia bluzki nie ingerując w części główki rękawa. Na ostatnim zdjęciu widzimy wkład odzieżowy o formie raglanowej. Wkład ten jest uformowany w taki sposób, aby pięknie nadawać kształt ramienia oraz górnej części główki rękawa. Na zdjęciu został dość znacznie wysunięty za linię pachy, wszywając go do swojej bluzki będziesz w stanie umiejscowić go w taki sposób, aby Twoje ramiona w odbiciu lustrzanym nabrały estetycznego wyglądu o wymarzonym kształcie. Pamiętać należy, że zdjęcia zostały zrobione na manekinie, który nie posiada rąk, na sylwetce przestrzeń tą wypełni nieco ręka. My jednak chcemy zobaczyć w jaki sposób poduszka zmienia układalność odzieży i brak tej ręki znacznie podkreśla działanie poduszek.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0699.jpg

Asymetryczna bluzka ze stójką.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1-2 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału.
  • 3 obłożenie przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że wycinając te elementy musisz otrzymać prawy i lewy, wycinając z pojedynczej warstwy materiału raz szablon układasz napisami do góry, raz napisami skierowanymi do tkaniny.
  • 4 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że wycinając te elementy musisz otrzymać prawy i lewy
  • 5 obłożenie tył 1 raz z pojedynczej warstwy materiału.
  • 6 obłożenie tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że wycinając te elementy musisz otrzymać prawy i lewy
  • 7-8 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że wycinając te elementy musisz otrzymać prawy i lewy

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym mankiety oraz obłożenia.
 3. Zszyj zaszewki.
 4. Zszyj ze sobą przody od dekoltu do samego dołu. Ten szew będzie ukryty w plisie.
 5. Złóż na elemencie numer 1 pierwszy z trójkątów tworzących ozdobną plisę. Po prostu złóż go pod spód i zablokuj na dolnym szwie całą plisę.
 6. Zszyj przód z tyłem.
 7. Zszyj ze sobą elementy przodu oraz przyszyj je do bluzki.
 8. Przygotuj rękawy. Zszyj szwy łączące rękawy, wszyj mankiety.
 9. Przyszyj rękawy do bluzki.
 10. Podwiń dół bluzki. Zacznij mocowanie dołu w środku plisy, nie ujmując jej wierzchniej warstwy, szyj dookoła i skończ przed plisą. Przez wąski pozostawiony otwór, wystarczy około 1 cm. przeciągnij okrągłą gumkę.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Katarzyna
#36 Katarzyna 2017-05-31 13:08
Agula - piękne bluzeczki
renia_p59
#35 renia_p59 2017-05-31 12:56
Aga bluzki piekne
papavero
#34 papavero 2017-05-31 12:37
Cytuję Agula:
Jak widać elektryzująca bluzka straciła stójkę i zakładkę. Materiał jest tak delikatny, że obłożenie fatalnie odznaczało się na prawej strony.
Druga bluzka ma jedynie obniżoną stójkę.

@Agula, obie ładne. Biała ma śliczną koronkę dookoła dekoltu, więc nie ma co żałować stójki.
Agula
#33 Agula 2017-05-31 12:35
Jak widać elektryzująca bluzka straciła stójkę i zakładkę. Materiał jest tak delikatny, że obłożenie fatalnie odznaczało się na prawej stronie.
Druga bluzka ma jedynie obniżoną stójkę.
renia_p59
#32 renia_p59 2017-02-07 10:54
Bluzka śliczna
Joanna205
#31 Joanna205 2017-02-06 20:32
Cytuję papavero:
Cytuję Joanna205:

Najszybciej to mi się przy sklejaniu rozjechało


I właśnie dlatego Admin nam zmienia wydruki. Będą łatwiejsze w obsłudze. :-)

A kiedy beda te nowe?
papavero
#30 papavero 2017-02-06 20:05
Cytuję Joanna205:

Najszybciej to mi się przy sklejaniu rozjechało


I właśnie dlatego Admin nam zmienia wydruki. Będą łatwiejsze w obsłudze. :-)
Joanna205
#29 Joanna205 2017-02-06 19:05
Cytuję papavero:
Cytuję Joanna205:
@Papavero wszyłam rękawy i z tyłu robi mi się buła tak jakby było go za dużo upinając rękawy trzymałam się pkt i wdałam główkę nie wiem co zrobiłam nie tak proszę spr wymiary 168/42

@Joanna205 wdanie jest w tylnej części, od nacinków do boku. Główka jest tam dłuższa o około 1 cm. Nacinek na główce rękawa można przesunąć w razie potrzeby. Wdaniem na szczycie główki należy/można manewrować w zależności od potrzeb sylwetki, na szablonie wdania jest po tyle samo z przodu i z tyłu. Ale sprawdź na początek na szablonie, czy gdzieś w druku coś się nie rozjechało i czy jest tak jak napisałam.

Najszybciej to mi się przy sklejaniu rozjechało Wyprułam rekaw i wszyłam go jeszcze raz tylko popuściłam 0,5 ze szwu ramienia i jest dużo lepiej ale nie na 100% Jak skończę to wstawie fotki ale to jutro.
papavero
#28 papavero 2017-02-06 18:52
Cytuję Joanna205:
@Papavero wszyłam rękawy i z tyłu robi mi się buła tak jakby było go za dużo upinając rękawy trzymałam się pkt i wdałam główkę nie wiem co zrobiłam nie tak proszę spr wymiary 168/42

@Joanna205 wdanie jest w tylnej części, od nacinków do boku. Główka jest tam dłuższa o około 1 cm. Nacinek na główce rękawa można przesunąć w razie potrzeby. Wdaniem na szczycie główki należy/można manewrować w zależności od potrzeb sylwetki, na szablonie wdania jest po tyle samo z przodu i z tyłu. Ale sprawdź na początek na szablonie, czy gdzieś w druku coś się nie rozjechało i czy jest tak jak napisałam.
Joanna205
#27 Joanna205 2017-02-06 18:32
@Papavero wszyłam rękawy i z tyłu robi mi się buła tak jakby było go za dużo upinając rękawy trzymałam się pkt i wdałam główkę nie wiem co zrobiłam nie tak proszę spr wymiary 168/42