Pokochaj bluzę z kominem!

Model 0712-A czyli zaczynamy od bluzy bez kota

Oto najprostsza wersja tej bluzy. Ciekawe cięcia na rękawach. Fajny karczek na plecach i świetny komin. Oto bluza godna uwagi każdej szyjącej osoby. Ciepła, wygodna, fantastyczna.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Model 0712-A i wysoki komin

Otula szyje, ociepla w chłodne dni a przede wszystkim bardzo ciekawie wygląda. Nadaje urok i wcale nie jest taki trudny do wykonania. Polecamy go nawet początkującym w szyciu osobom.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Model 0712-A sweter czy bluza?

Taki model można wykonać z dresówki, z dzianiny swetrowej... lub każdej innej dzianiny. Naprawdę trudno nie trafić. Jeśli uszyjesz ją z cieńszej dzianiny, będzie po prostu delikatniejszą bluzką. A jeśli wybierzesz coś cieplutkiego, otrzymasz świetną bluzę na zimowe wieczory.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Model 0712-B bluza z kotem

Oto model uszyty z kilku kolorów dresówki. Żółty to tylko tło. Prawdziwym bohaterem jest szary kot. Pamiętaj, że po rozcięciu przodu do każdego elementu musisz dodać dodatki na szwy. I koniecznie, ale to koniecznie pamiętaj o ponumerowaniu elementów. Jest ich dużo, mogą się pomylić nieco. Ale z instrukcją składania kota na pewno dasz sobie radę.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Stwórz własną wizualizację online (wersja beta)Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Szyj dla siebie lub w celach komercyjnych

Z naszych szablonów możesz szyć dla siebie, swojej rodziny, znajomych, przyjaciół. A jeśli chcesz, możesz również szyć odzież i dodatki na sprzedaż. W takich ilościach, jakie tylko potrafisz sprzedać. Wykorzystaj nasze szablony komercyjnie! Trzymamy za Ciebie kciuki i będziemy wdzięczni za pochwalenie się nam, że sprzedajesz rzeczy uszyte na podstawie naszych szablonów.

Wszelkie prawa do szablonu są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój.

Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4, A3 lub letter. Wykorzystaj opcję pobierania szablonów, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Pobierz szablon z dodatkami lub bez, wielorozmiarowo lub nie. Więcej o opcjach drukowania, sposobie sklejania kartek, wyglądzie szablonów i wszelkich innych technicznych aspektach przeczytasz w artykułach podlinkowanych w zakładce "Najczęściej zadawane pytania"

Model 0712, szablon na odzież damską

model-0712.jpg

Bluza z fajnymi cięciami, kominem oraz opcjonalnie kotem i/lub kieszenią kangurką

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Lista elementów

 • 1 przód Model damski.
 • 2 kieszeń przód Model damski.
 • 3 kołnierz przód Model damski.
 • 4 kołnierz tył Model damski.
 • 5-6 tył Model damski.
 • 7-9 rękaw Model damski.

Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, obejrzyj kolejną zakładkę w artykule. Ten model został przygotowany w rozmiarach od 32 do 56 w 7 wzrostach oraz 5 typach biustu, łącznie 455 rozmiarów.

Luz: Luz na wysokości klatki piersiowej 14 cm.

Dodatki krawieckie: Nici. Wkład odzieżowy, sznurek, oczka kaletnicze. Materiał, szerokość 150 cm. W tabelach przedstawiono zużycie dla modelu a.

  150 156 162 168 174 180 186
32 110 110 110 115 115 115 120
34  110 110 110 115 120 125  130
36  115 115 115 115 120 125  130
38  115 115 120 120 125 130  140
40  120 120 120 125 125 130  140
42  125 125 125 125 130 130  140
44  130 130 130 130 140 140  150
46  130 130 135 150 155 160  170
48  140 140 155 155 160 160  170
50  150 150 155 160 165 170  180
52  155 155 160 165 170 175  185
54              
56              

Powyższa tabela przedstawia zużycie materiału dla poszczególnych rozmiarów damskich.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału. Model damski.
 • 2 kieszeń przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału. Model damski.
 • 3 kołnierz przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model damski.
 • 4 kołnierz tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model damski.
 • 5-6 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, że przód i tył należy wyciąć z całości, bez szwu na środku tyłu. Model damski.
 • 7-9 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Pamiętaj, aby drugi raz wyciąć w lustrzanym odbiciu, aby otrzymać prawy i lewy rękaw. Model damski.
Kliknij aby powiększyć

Oto przykładowy układ kroju. Został przygotowany na podstawie rozmiaru damskiego. Przy mniejszych lub większych elementach układ ten może odrobinę się różnić. Sprawdź koniecznie w jaki sposób zmieszczą się Twoje elementy na materiale rozkładając wszystkie papierowe części na rozłożonym materiale.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby.

Model damski

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału. Jeśli robisz to po raz pierwszy, pomoże Ci artykuł https://papavero.pl/article/1362
 2. Wkładem odzieżowym wzmocnij miejsce nabicia oczek w kołnierzu.
 3. W modelu B przygotuj kieszeń. Jeśli zamierzasz wykonać bluzę bez kociej aplikacji, wytnij ja z całości. Jeśli jednak zamierzasz przygotować bluzę z kotem, rozetnij szablon układając na stole kolejne kawałki szablonu obok siebie, tak jak wcześniej były ułożone w całości. Wycinaj kolejne kawałki z dzianiny od razu doszywając je do poprzednich. Takie kolejne zszywanie jest jedyną szansą na to, aby kot nie doprowadził do szewskiej pasji.
 4. W modelu B przygotuj przód analogicznie do kieszeni.
 5. Przypnij i naszyj kieszeń według szablonu.
 6. Zszyj karczek z tyłem.
 7. Zszyj ramiona i boki.
 8. Ułóż elementy rękawów na szablonie i zszyj je ze sobą. Ułatwi Ci to szybkie i prawidłowe zeszycie rękawa.
 9. Doszyj rękawy do bluzy. Sprawdź czy cięcia rękawa jest zgodny z karczkiem tyłu. Jeśli nie nanieś poprawki.
 10. Nabij kółka kaletnicze w wyznaczonych miejscach na wierzchniej warstwie kołnierza.
 11. Wszyj kołnierz.
 12. Podwiń dół bluzy i dół rękawów.

A na koniec niespodzianka czyli krawiecki komiks

Na początek przygotuj przód.

Na przód naszyjesz kieszeń. Ale to później, najpierw, zgodnie z kolejnymi krokami na obrazkach, przygotuj przód. Obrazki prezentują kolejność zszywania wszystkich malutkich elementów z kotem w roli głównej.

Na początek zszyj ze sobą elementy kota na środku bluzy. Przyjrzyj się które zszyłam na początek. Pogrupuj je dokładnie tak samo. Zauważ, że w lewym dolnym rogu niezszyte leżą kawałki ogona. To nimi zajmę się w kolejnym kroku.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Spójrz na kolejność zszywania. Ona zapewni Ci pewien ważny drobiazg. Będziesz tylko doszywać elementy. Nie trafisz na trudne w szyciu rogi.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Doszywaj kolejne kawałki po kolei. Aż ogon będzie gotowy. Następnie zszyj ze sobą wszystkie pogrupowane kawałki bluzy. Również przemyśl kolejność. Tak aby doszywać proste linie ze sobą.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Oto jak wygląda bluza po zszyciu. Na kolejnym zdjęciu widzisz bluzę z nałożoną kieszenią. A jak wykonać kieszeń? Może po przejrzeniu tych zdjęć dasz się nabrać, że to trudne. Ale nie martw się, spróbuj, zobaczysz że odpowiednie doszywanie kawałków upraszcza tą na pozór skomplikowaną układankę. Do kieszeni podejdziesz już na luzie, jeśli tylko zszyjesz sprytnie przód.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Oczywiście nie zostawię Cię bez podpowiedzi. Na rysunku pokolorowałam grupy kawałeczków sześcioma różnymi kolorami. Każdy kolor to grupa, którą należy zszyć w pierwszej kolejności.

 1. Przygotuj grupę żółtą. Czy widzisz, że na początek warto zszyć ze sobą trzy górne kawałki, doszywając po prostu te maleństwa do górnego dużego kształtu? A potem to już tylko doszycie tego dolnego.
 2. Przygotuj grupę różową. Zszyj ze sobą te dwa różowe maleństwa. A potem przyszyj do dużego kawałka. A na koniec to różowe maleństwo w górnej części.
 3. Granatowa grupa to prościzna. To jeden element. Po prostu miej go pod ręką.
 4. Niebieska grupa. Zacznij od dołu. Zszyj dwa maleńkie. Doszyj ten wyżej, największy. Potem najmniejszy trójkącik. I ten ostatni na koniec.
 5. Teraz jasnozielona. Czy potrafisz już sam ułożyć kolejność? Dwa malutkie ze sobą a potem dokładamy do dużego.
 6. A ten oliwkowy? A doszywaj go od razu do zielonego. Najpierw ten większy. Potem ten mniejszy element.
 7. Zszyj ze sobą wszystkie grupy. Przemyśl kolejność. Np. niebieską grupę do różowej. Potem do nich żółtą. Do zielono-oliwkowej granatową. A potem wszystko w całość jednym szwem. I gotowe!

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyćSzczegółowa tabela wymiarów kobiet.

W tym miejscu obejrzeć możemy bardzo szczegółową tabelę zawierającą poszczególne wymiary na ciele kobiet. Tabela obejmuje 15 rozmiarów dotyczących obwodów kobiet (od 32 do 60) oraz opisuje wymiary dla poszczególnych wzrostów (od 156 do 180). W poszczególnych artykułach zawierających wykroje do pobrania znajdziemy skrócone wersje poniższej tabeli.

Jak wybrać rozmiar?

Zmierz obwód pod biustem i w biuście. Wybierając rozmiar kieruj się obwodem pod biustem. Np. dla obwodu pod biustem 84 cm wybieramy rozmiar 42.

Obwód w biuście wskaże Ci jaki masz TYP biustu, czyli literki A, S, X, XY  lub XYZ. Dla naszego przykładu, pod biustem 84 oraz w biuście 100 mamy wcześniej wyznaczony rozmiar 42, a sam obwód w biuście wskazuje na typ biustu X. Czyli mamy rozmiar 42-X

W przypadku szablonów, które nie posiadają podziału na wielkości (typy) biustu wybierz rozmiar na podstawie TYLKO obwodu biustu sprawdzając w tabeli wiersz dla typu standardowego. Czyli wracając do przykładu, obwód w biuście 100 cm da nam rozmiar 44

A jeśli masz ochotę poczytać więcej o doborze rozmiaru, kliknij na zakładkę "Najczęściej zadawane pytania". Znajdziesz tam wiele pożytecznych artykułów.

Wymiary kobiet wzrost 32 34 36 38 40 42 44 46 48 50 52 54 56 58 60
Obwód pod biustem od 156 do 180 66,5 70 73,5 77 80,5 84 87,5 91 96,3 101,5 106,8 112 117,3 122,5 127,8
Obw. klatki piersiowej, TYP A (Mały biust) od 156 do 180 72 76 80 84 88 92 96 100 106 112 118 124 130 136 142
Obw. klatki piersiowej, TYP S (Standard) od 156 do 180 76 80 84 88 92 96 100 104 110 116 122 128 134 140 146
Obw. klatki piersiowej, TYP X od 156 do 180 80 84 88 92 96 100 104 108 116 120 126 132 136 144 150
Obw. klatki piersiowej, TYP XY od 156 do 180 84 88 92 96 100 104 108 112 120 124 130 134 140 148 154
Obw. klatki piersiowej, TYP XYZ od 156 do 180 88 92 96 100 104 108 112 116 124 128 134 138 144 152 158
Obwód talii od 156 do 180 62 66 70 74 78 82 86 90 96 102 108 114 120 126 132
Obwód bioder od 156 do 180 84 88 92 96 100 104 108 112 116 120 126 132 138 144 150
Obwód szyi od 156 do 180 30 31 32 33 34 35 36 37 38,5 40 41,5 43 44,5 46 47,5
Obwód ramienia od 156 do 180 23,5 24,8 26,1 27,4 28,7 30 31,3 32,6 34,6 36,5 38,5 40,5 42,5 44,5 46,5
Szerokość pleców od 156 do 180 30 31 32 33 34 35 36 37 38,4 39,8 41,2 42,6 44 45,4 46,8
                                 
Długość ręki 156 59,2 59,3 59,4 59,5 59,6 59,7 59,8 59,9 60 60,1 60,2 60,3 60,4 60,5 60,6
162 59,5 59,6 59,7 59,8 59,9 60 60,1 60,2 60,3 60,4 60,5 60,6 60,7 60,8 60,9
168 59,8 59,9 60 60,1 60,2 60,3 60,4 60,5 60,6 60,7 60,8 60,9 61 61,1 61,2
174 60,1 60,2 60,3 60,4 60,5 60,6 60,7 60,8 60,9 61 61,1 61,2 61,3 61,4 61,5
180 60,4 60,5 60,6 60,7 60,8 60,9 61 61,1 61,2 61,3 61,4 61,5 61,6 61,7 61,8
                                 

Długość przodu do piersi

(mierzona od 7 kręgu

z tyłu szyi) (biust - Standard)

156 29,1 30,2 31,3 32,4 33,5 34,6 36,2 37,9 39,5 41,2 42,8 44,5 46,1 47,8 49,4
162 29,5 30,6 31,7 32,8 33,9 35 36,6 38,3 39,9 41,6 43,2 44,9 46,5 48,2 49,8
168 29,9 31 32,1 33,2 34,3 35,4 37 38,7 40,3 42 43,6 45,3 46,9 48,6 50,2
174 30,3 31,4 32,5 33,6 34,7 35,8 37,4 39,1 40,7 42,4 44 45,7 47,3 49 50,6
180 30,7 31,8 32,9 34 35,1 36,2 37,8 39,5 41,1 42,8 44,4 46,1 47,7 49,4 51
                                 

Długość przodu do talii

(mierzona od 7 kręgu

z tyłu szyi) (biust standard)

156 45,8 46,5 47,2 47,9 48,6 49,3 50,4 51,4 52,5 53,5 54,6 55,6 56,7 57,7 58,8
162 47,2 47,9 48,6 49,3 50 50,7 51,8 52,8 53,9 54,9 56 57 58,1 59,1 60,2
168 48,6 49,3 50 50,7 51,4 52,1 53,2 54,2 55,3 56,3 57,4 58,4 59,5 60,5 61,6
174 50 50,7 51,4 52,1 52,8 53,5 54,6 55,6 56,7 57,7 58,8 59,8 60,9 61,9 63
180 51,4 52,1 52,8 53,5 54,2 54,9 56 57 58,1 59,1 60,2 61,2 62,3 63,3 64,4
                                 

Długość pleców

(mierzona od 7 kręgu

do talii)

156 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37
162 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5
168 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40
174 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5
180 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43
                                 
Obwód uda od 156 do 180 47 49 51 53 55 57 60 63 66 69 72 75 78 81 84
Obwód łydki od 156 do 180 32 32,8 33,6 34,4 35,2 36 37,2 38,4 39,6 40,8 42 43,2 44,4 45,6 46,8
                                 
Wysokość talii 156 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98
162 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102
168 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106
174 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110
180 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114
                                 
Wysokość krocza 156 73,5 73,1 72,7 72,3 71,9 71,5 71,1 70,7 70,1 69,5 68,9 68,3 67,7 67,1 66,5
162 77 76,6 76,2 75,8 75,4 75 74,6 74,2 73,6 73 72,4 71,8 71,2 70,6 70
168

80,5

80,1 79,7 79,3 78,9 78,5 78,1 77,7 77,1 76,5 75,9 75,3 74,7 74,1 73,5
174 84 83,6 83,2 82,8 82,4 82 81,6 81,2 80,6 80 79,4 78,8 78,2 77,6 77
180 87,5 87,1 86,7 86,3 85,9 85,5 85,1 84,7 84,1 83,5 82,9 82,3 81,7 81,1 80,5
s

Wydruk szablonów

Pobieranie wykroju.

Jeśli masz problem z pobraniem wykrojów lub chcesz dowiedzieć się jakie opcje samodzielnej konfiguracji wydruków przygotowaliśmy dla Ciebie, przeczytaj artykuł Jak pobierać szablony. Naprawdę warto, gdyż szablony możesz wydrukować tak, jak chcesz. Mogą się na nich pojawić dodatki na szwy, ale nie muszą. Można wydrukować je na różnych formatach papieru. Można drukować całość lub tylko poszczególne elementy modelu. Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wygląd szablonów.

Na szablonach zaznaczyliśmy dużo ważnych informacji. Znajdziesz tam między innymi wielki prostokąt kontrolny, nazwę szablonu oraz wiele innych informacji. Wszystko dokładnie opisaliśmy w artykule Wygląd papaverowych szablonów.

Sklejanie szablonu.

Wydruki naszych szablonów zostały przygotowane tak, aby można je było sklejać w ekspresowym tempie. Koniecznie przejrzyj artykuł  Sposób na ekspresowe sklejanie szablonu. Starsze szablony, które niestety nie mają najnowszych udogodnień sklejamy tradycyjnie. O tym przeczytasz w artykule Drukujemy szablon!

Wydruk w odpowiedniej skali.

Czasem tak bywa, że drukarka nie chce wydrukować kartek w odpowiedniej skali. Prostokąt kontrolny ma zupełnie inne wymiary, niż podane na wydruku. Wtedy trzeba ustawić odpowiednio funkcje drukarki. O tym wspominaliśmy w artykule Drukujemy szablon!

Przykłdowy projekt do pobrania.

Przygotowaliśmy dla Ciebie przykładowy szablon do pobrania. Dzięki niemu nie tylko uszyjesz sobie fajny sweter, ale poznasz możliwości opcji w naszym module do pobierania. Darmowy szablon pozwoli zobaczyć, że można go wydrukować z dodatkami na szwy lub bez, w różnych formatach papieru oraz wszelkimi innymi opcjami. Koniecznie zajrzyj do artykułu Cieplutki otulacz. Model 0711

Jak wybrać rozmiar

Luz odzieżowy.

To tak naprawdę najważniejsza informacja o wielkości szablonu. O tym, jak bardzo dopasowanej odzieży należy oczekiwać po uszyciu jej na podstawie papaverowego szablonu. Wiemy, że nie jest to informacja dostępna w przypadku innych firm. Dlatego bardzo prosimy o to, aby ta informacja nie została pominięta przy wyborze szablonu oraz materiału. Luz odzieżowy to bezcenna wskazówka na temat odzieży, którą uszyjesz na podstawie szablonu odzieżowego. Dlatego na papaverowej stronie pojawiło się dużo artykułów na ten niedoceniany temat. Gorąco zachęcamy do ich przeczytania.

 • Na początek proponujemy artykuł zatytułowany Nie taki luz odzieżowy straszny, jak go malują. Rozjaśnia on czym tak naprawdę jest luz, po co jest potrzebny i kto o niego musi zadbać tworząc szablony.
 • Artykuł zatytułowany Luz odzieżowy opowiada o luzach na przykładzie trzech bluzek. Warto obejrzeć takie poglądowe zmiany na żywym przykładzie.
 • Zachęcamy do sprawdzenia, jak odpowiedni wybór luzów odzieżowych wpływa na wygląd odzieży. Po przeczytaniu tej serii na pewno będzie Ci łatwiej uszyć coś, co nie będzie za małe, zbyt luźne, za obcisłe lub niewygodne. Koniecznie przeczyta Wybór luzu do dzianiny oraz Wybór luzu do dzianiny, część ostatnia. 
 • Ten artykuł opowiada o luzach w połączeniu z różnymi materiałami użytymi do uszycia modelu. To świetny przykład tego, jakie niespodzianki mogą Cię spotkać przy szyciu i jak im się przeciwstawić. Przeczytaj świetny artykuł zatytułowany  Materiał zmienia rozmiar odzieży!
 • Ostatni artykuł opowiada o wyborze luzu w przypadku tkaniny. Ma dość przewrotny tytuł Zmieszczę się czy nie?

Rozmiary na różne biusty.

Doskonale wiemy, że kobiety mają biusty różnej wielkości. Dlatego tak samo jak producenci damskiej bielizny dbają o różną wielkość miseczek w biustonoszach, tak my dbamy o różną ilość miejsca na biust w sukienkach, bluzkach, bluzeczkach, żakietach i wszelkich innych częściach garderoby damskiej okrywającej górę sylwetki. Ta opcja jest naszą dumą i mamy nadzieję, że każda kobieta znajdzie dzięki temu szablon odpowiedający wielkości swojego biustu. Na ten tamat znajdziesz wiele artykułów na naszej stronie. Oto kilka z nich.

Rozmiary na różne wzrosty.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wyższe i niższe osoby muszą pobrać szablon na zupełnie inny wzrost. Warto jednak przeczytać słów kilka o tym, w jaki sposób można tymi możliwościami manewrować. Mogą się bowiem przytrafić w przyrodzie modelki o zupełnie innych proporcjach ciała niż standard. I wtedy warto przemyśleć dokładnie wybranie wzorstu, nawet wbrew temu, co pokazuje centymetr krawiecki. Dobierz odpowiedni wzrost kierując się proporcjami ciała

Rozmiary na różne brzuszki.

Tak naprawdę każda z kobiet może mieć zupełnie inną różnicę pomiędzy biodrami a talią niż standar. To nic złego, jeśli posiadasz mniejsze lub większe wcięcie w talii. Zadbaliśmy o to, aby nasze szablony były na to przygotowane. Przeczytaj o tym w artykule zatytułowanym Rozmiarówka według brzuszków

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#63 papavero 2021-01-05 12:33
Cytuję wiolatree:
Mam subskrypcję ale przycisk "pobierz" nie działa.

Czy wybrałaś wzrost oraz rozmiar?
wiolatree
#62 wiolatree 2021-01-05 11:09
Mam subskrypcję ale przycisk "pobierz" nie działa.
papavero
#61 papavero 2020-01-21 09:07
Cytuję SlodkiPretzel:
Cytuję SlodkiPretzel:
Mam pytanie z serii - "nie ogarniam". Jak połączyć te trzy elementy rękawa? Bo się zakałapućkałam i zgubiłam :oops:

Dobra! Ogarnęłam po standardowym "już więcej nie szyję"! :D

@SlodkiPretzel Na początek zszyj te dwa elementy, które w górnej części mają główkę rękawa. W ten sposób otrzymasz już calutką główkę rękawa w jednym kawałku. A potem doszyj do nich dół rękawa, czyli ten element, który na dole ma szerszy dodatek na podwinięcie. Daj znać, czy poszło.
SlodkiPretzel
#60 SlodkiPretzel 2020-01-20 21:20
Cytuję SlodkiPretzel:
Mam pytanie z serii - "nie ogarniam". Jak połączyć te trzy elementy rękawa? Bo się zakałapućkałam i zgubiłam :oops:

Dobra! Ogarnęłam po standardowym "już więcej nie szyję"! :D
SlodkiPretzel
#59 SlodkiPretzel 2020-01-20 21:14
Mam pytanie z serii - "nie ogarniam". Jak połączyć te trzy elementy rękawa? Bo się zakałapućkałam i zgubiłam :oops:
papavero
#58 papavero 2019-08-05 22:13
Cytuję zofia-kasztelan:
Dlaczego nie mogę pobrać wykroju? Zakupiłam 12 pobrań z książką i gdzie znajdę ten kalkulator,który miałam otrzymać?

Zofio, zerknij pod moduł do pobierania. Już wszystko powinno działać :-) A reszta na priv :-)
zofia-kasztelan
#57 zofia-kasztelan 2019-08-05 17:18
Dlaczego nie mogę pobrać wykroju? Zakupiłam 12 pobrań z książką i gdzie znajdę ten kalkulator,który miałam otrzymać?
KamilaKasz
#56 KamilaKasz 2018-01-31 11:47
Cytuję papavero:
Cytuję KamilaKasz:
Do dobrego czlowiek sie zbyt szybko przyzwyczaja. Wlasnie dostalam kociej mordy, ze nie moge wydrukowac zaznaczonego. Wcielo mi gdzies te stojke/golf a tu nici z wydrukowania jednego elementu

@KamilaKasz a nasz admin ma już prawie gotowy nowy moduł do pobierania. Będzie znów nieco wygodniej. Ale tym razem zmiany będą też wstecz :-) bo to zmiany stricte informatyczne.

Super :-)
papavero
#55 papavero 2018-01-31 10:18
Cytuję KamilaKasz:
Do dobrego czlowiek sie zbyt szybko przyzwyczaja. Wlasnie dostalam kociej mordy, ze nie moge wydrukowac zaznaczonego. Wcielo mi gdzies te stojke/golf a tu nici z wydrukowania jednego elementu

@KamilaKasz a nasz admin ma już prawie gotowy nowy moduł do pobierania. Będzie znów nieco wygodniej. Ale tym razem zmiany będą też wstecz :-) bo to zmiany stricte informatyczne.
KamilaKasz
#54 KamilaKasz 2018-01-31 09:26
Do dobrego czlowiek sie zbyt szybko przyzwyczaja. Wlasnie dostalam kociej mordy, ze nie moge wydrukowac zaznaczonego. Wcielo mi gdzies te stojke/golf a tu nici z wydrukowania jednego elementu