Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach od 50 do 70 w sześciu wzrostach, łącznie 66 rozmiarów.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek rozdzielny, wkład odzieżowy. Na bluzę przygotuj np. dresówkę, na rękawy koniecznie bardzo rozciągliwą dzianinę, np. ściągacz. Dzianina, szerokość 180 cm, długość czarnej 40cm, długość szarej dzianiny oraz ściągacza podana w tabeli w kolejności szara/ściągacz.

Luz: 10 cm na obwodzie klatki piersiowej.

Bluza z raglanem

Szara bluza z czarnymi akcentami. Ściągaczowe rękawy, czarna naszywana kieszeń oraz czarny zamek kostkowy. Taką oto bluzę przygotowaliśmy dla wszystkich mężczyzn. Tych bardzo niskich i tych bardzo wysokich. Tych chudszych i tych nieco większych. Mówiąc krótko dla wszystkich 66 rozmiarów, jakie sobie wymarzyliśmy.

    Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kieszeń można naszyć. Ale można też przyszyć ją od spodu i jednym ruchem krawieckich nożyc zamienić w taką, którą znacie z bluzy o słodkiej nazwie Ka-boom! Model 0710

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Rysunek techniczny to najbardziej czytelny obrazek dla każdej krawcowej.

    Kliknij aby powiększyć

W uszyciu modelu pomagały

Zamek rozdzielny odpowiedniej długości, to rzecz niezbędna do uszycia rozpinanej bluzy. Do tego nici oraz przędza do szycia. Przędza sprawdzi się doskonale na chwytaczach owerloka oraz renderki, dzięki niej stworzysz delikatne w dotyku szwy. Podwójna igła dla tych, którzy pragną ozdobić na wierzchu swoją bluzę podwójnym ściegiem. .

  Kliknij aby powiększyć     Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0713.jpg

Męska rozpinana bluza z raglanem.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie
192 1 pobranie
198 1 pobranie

Opcje zaawansowane

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem. 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 2-3 lewa kieszeń przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału.
 • 4-5 prawa kieszeń przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału.
 • 6 rękaw 1 raz ze złożonego materiału
 • 7 rękaw-ściągacz 1 raz ze złożonego materiału
 • 8 tył 1 raz układając na złożeniu materiału
 • 9 ściągacz dołu bluzy 1 raz układając na złożeniu materiału
 • 10 kołnierz 1 raz z pojedynczej warstwy materiału.
 • 11 kaptur 1 raz ze złożonego materiału. Na przodzie, rękawie oraz tyle zaznaczone zostało miejsce wszycia kaptura. Dekolt należy pogłębić do tej linii. Pamiętaj o dodaniu w tym miejscu dodatku na szew łączący z kapturem.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału. Pamiętaj, że bluza została przygotowana w taki sposób, iż rękawy muszą być bardzo elastyczne. Wykorzystaj ściągacz lub swetrową grubą rozciągliwą dzianinę z ozdobnym warkoczem.
 2. Wykonaj kieszenie w obu przodach.
 3. Zszyj przody z tyłem.
 4. Zszyj szwy łączące rękawy.
 5. Wszyj rękawy do bluzy. Przymierz.
 6. Wszyj zamek.
 7. Doszyj ściągacz do dołu bluzy.
 8. Doszyj ściągacze do rękawów.
 9. Wszyj kołnierz.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
8620 wyświetleń