Poniżej został opisany krok po kroku proces pobierania szablonów. Wraz z wyjaśnieniem wszelkich opcji, które dostępne są w module do ich pobierania.

Pobierając wykrój musisz zadecydować, w jakim celu masz zamiar go wykorzystywać. Jeśli szyjesz tylko dla siebie i swoich bliskich, wybierz licencję standardową. Szablon pobierzesz w formacie do wydrukowania na domowych drukarkach.  Jeśli pragniesz wykorzystać nasze szablony w celach komercyjnych, wybierz licencję rozszerzoną a otrzymasz pliki w formacie wektorowym. Na podstawie licencji rozszerzonej możesz produkować odzież i dodatki do dalszej odsprzedaży. Pamiętaj, że żadna z licencji nie zezwala na udostępnianie pobranych plików osobom trzecim.

  Kliknij aby powiększyć

Wybierz wzrost, który Cię interesuje a następnie rozmiary według obwodów, które mają zostać dla Ciebie przygotowane. Możesz wybrać jeden lub więcej rozmiarów według obwodów. Np.  dla naszego modela o wzroście 168 cm możesz pobrać dwa rozmiary, 50 i 52.

Kliknij aby powiększyć

Po zaznaczeniu dwóch wybranych rozmiarów możesz kliknąć przycisk "Pobierz".

Kliknij aby powiększyć

Pliki możesz zapisać na swoim komputerze.

Kliknij aby powiększyć

Po pobraniu plików, przy wybranym wzroście zobaczysz adnotację "zapłacony". Oznacza to, że zawsze możesz wrócić do tego szablonu w tym wzroście i pobrać te same lub zupełnie inne rozmiary dostępne w ramach tego wzrostu. Jeśli Twój model przytyje lub schudnie, po prostu wydrukujesz inny rozmiar.

Kliknij aby powiększyć

Opcje, które standardowo widoczne są w module do pobierania, definiują Twój szablon. W powyższym przypadku, opłacony został cały wzrost 168 dla licencji standardowej. Pliki dotyczące tego wyboru będą zawsze dostępne dla Użytkownika. Jeśli zechcesz zmienić którąś z powyższych opcji, wzrost czy np. przeznaczenie szablonu, niezbędne będzie opłacenie kolejnego wyboru.

Obok przycisku pobierz znajduje się przycisk z charakterystycznym kółkiem. Pod nim kryją się opcje, które pozwalają za każdym razem wydrukować zakupiony szablon w innej konfiguracji. Możesz z tych opcji skorzystać za każdym razem, kiedy pobierasz swoje szablony.

Kliknij aby powiększyć

Po kliknięciu tego przycisku rozwinie się lista dostępnych dla danego szablonu opcji. W tym miejscu decydujesz o tym, jak będzie wyglądał wydruk. Spójrz na każdą z tych opcji z osobna.

Kliknij aby powiększyć

To Ty decydujesz, czy na wydruku mają się pojawić dodatki na szwy i podłożenia. Standardowo dodatki te są uwzględnione na naszych szablonach. Jeśli jednak chcesz je ukryć, kliknij tak w pierwszej linii.

Kliknij aby powiększyć

Jeśli wybierzesz więcej niż jeden rozmiar dla danego wzrostu, dla każdego rozmiaru zostanie przygotowany osobny plik. Jeśli jednak pragniesz wydrukować wszystkie rozmiary razem, zaznacz układ wielorozmiarowy. W takim przypadku otrzymasz wszystkie wybrane rozmiary wydrukowane obok siebie, w jednym pliku. Taki układ jest bardzo wygodny, jeśli Twoja sylwetka wymaga składania dwóch rozmiarów bo np. masz szersze biodra i węższy tułów. Taki układ jest też wygodny, jeśli nie masz pewności, który rozmiar musisz uszyć. Drukując dwa i mierząc poszczególne elementy może być Ci łatwiej zadecydować o tym, który posłuży Ci do krojenia materiału.

Kliknij aby powiększyć

Ta opcja została przygotowana z myślą o naszych zagranicznych czytelnikach. Wiemy, że w niektórych krajach trudno jest znaleźć kartki w formacie A4. Jeśli więc mieszkasz w miejscu, gdzie popularny jest format letter, wybierz tą opcję.

Kliknij aby powiększyć

To jest opcja, z której jesteśmy najbardziej dumni. Zakres wydruku, czyli Twoja decyzja, co chcesz wydrukować. Niektóre szablony składają się z dwóch lub większej ilości modeli. Jeśli więc chcesz wydrukować tylko jeden z nich, sprawdź w artykule, które elementy należy pobrać. Zaznacz je klikając na nich myszką. Ta opcja będzie również pomocna, gdy zagubisz wydrukowany wcześniej element jakiegoś szablonu. Wtedy możesz wrócić, zaznaczyć tylko ten zagubiony i wydrukować go.

Kliknij aby powiększyć

Zaznaczone elementy otrzymają ładną ramkę oraz uroczy znaczek. Będziesz dokładnie widzieć, które elementy szablonu zostaną wydrukowane. Oczywiście, jeśli jednak zdecydujesz, że chcesz wszystkie, kliknij przycisk "wszystkie", a wtedy do wydruku wyślemy wszystkie elementy dotyczące tego szablonu. Czyż to nie proste? Teraz wystarczy kliknąć "Pobierz" a my wygenerujemy plik według Twoich życzeń.

Kliknij aby powiększyć

Jeśli chcesz przetestować nasz moduł do pobierania, zachęcamy do kliknięcia na poniższy obrazek. Link prowadzi do tego prostego w uszyciu i fajnego swetra. Darmowy szablon zapozna Cię z naszym fantastycznym sposobem generowania personalizowanych szablonów. A w razie pytań, z przyjemnością odpowiemy.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć