Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach od 32 do 52 w siedmiu wzrostach i czterech rozmiarach według biustów, łącznie 308 rozmiarów.

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy. Zamek kryty opcjonalnie, małe ozdobne guziki. Materiał, szerokość 150 cm, długość w tabeli podana w cm dla tkaniny model a/b:

 3234363840424446485052
150  140  140  145  145 150  150  150  170  175  175 195
156  140  145  150  150  150  150  170  170  175  180  195
162  145  150  150  155  155  155  170  175  180  180  205
168  150  155  155  155  160  160  175  180  180  190  215
174  155  160  160  160  160  165  180  190  190  195  220
180  160  160  165  165  165  170  185  190  190  200  230
186  165  165  165  170  170  170  190  195  200  210  235

Luz: 6 cm na wysokości biustu.

Walkiria potrafi wszystko.

Model A. Jest wygodna, a to bardzo ważny aspekt w sukience do walki ze światem. Ma ogromne fajne kieszenie, w których zmieścimy niemal wszystko. Kieszenie przechodzą z przodu aż na tył. Bardzo interesująco wyglądają z boku. Cała sukienka otrzymała kształt litery A, jeśli nie jest on dla Ciebie dobry, wybierz model B. Sukienka została przygotowana z węższym rękawem, jednak jej luzy pozwalają ją uszyć z tkaniny. Do uszycia sukienki ze stabilnej dzianiny proponujemy uszycie mniejszego rozmiaru. Tak właśnie stało się w przypadku naszej sukienki. Modelka nosi rozmiar 38XY, ale na potrzeby zdjęć ma na sobie rozmiar 36XY. Sukienka została uszyta z dzianiny, dlatego mogliśmy sobie pozwolić na taki zabieg.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Naszą modelkę już znacie. Jest naszą papaverową osobistą modelką, która pozuje tylko dla Was. W naszych artykułach nie znajdziecie typowych modelek, tylko dziewczyny z krwi i kości o różnych typach budowy. Mam nadzieję, że przyjmiecie je ciepło. Już niebawem poznamy kolejne dziewczyny odważne jak dzisiejsza Walkiria.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A na koniec zdjęć kilka z sesji, których głównym tematem nie jest wcale sukienka. Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają zbliżających się wędkarzy, którzy obiecali wystąpić w sukienkach w kolejnej sesji. I chociaż Panowie pewnie nigdy nie dotrą w to miejsce, to serdecznie ich pozdrawiamy. To jest taki motyw z płetwą, na którą Panowie, po obejrzeniu modelki z każdej strony, poszli zapolować. A na ostatnim zdjęciu nasza modelka zaatakowana przez stado mrówek, które wypędziły nas z leśnej dróżki.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. Tym razem model B nie został przez nas uszyty. Różnice są niewielkie ale specjalnie dla Was osobny szablon znajduje się w plikach do pobrania. Model B jest nieco dłuższy, dosłownie kilka centymetrów. To zapewnia długość do kolana. Jest też ołówkowy, a co za tym idzie posiada rozporek na środku tyłu. Dodatkowo cięcia od biodra w dół zostały nieco inaczej wyprofilowane. A co najważniejsze, kieszeń znajduje się tylko w części przedniego boczka.

Rysunek techniczny. Cięcia i fason doskonale widoczne są na rysunku technicznym.

Kliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

Wkład odzieżowy w przypadku naszej sukienki to koniecznie wkład do dzianin. Rozciągliwy, pięknie trzymający się nawet takiej drapanej dresówki. Zamek jest opcjonalny, w sukience z tkaniny na pewno się przyda. Nasza sukienka posiada niewielkie pęknięcie na środku tyłu zapinane na guzik. To wystarczy, aby przełożyć głowę. Nici tylko dobre i polskie. Polecamy Amandę Arenę w odpowiednim kolorze.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Jeśli masz ochotę na podszewkę, polecamy elastyczną. Elastyczna, delikatna i miła w dotyku podszewka sprawi się idealnie pod sukienką.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0736-S.jpg

Walkiria o kształcie A lub ołówkowym dole.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Biust
Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz układając na złożeniu materiału. Model [A]
 • 2 obłożenie przód 1 raz układając na złożeniu materiału. Model [AB]
 • 3 boczek przodu 1 raz ze złożonego materiału. Model [A]
 • 4 bok 1 raz ze złożonego materiału. Model [A]
 • 5-6 tył 1 raz ze złożonego materiału. Model [A]
 • 7 obłożenie tył 1 raz ze złożonego materiału. Model [AB]
 • 8 rękaw 1 raz ze złożonego materiału. Model [AB]
 • 9 przód 1 raz układając na złożeniu materiału. Model [B]
 • 10-11 boczek przodu 1 raz ze złożonego materiału. Model [B]
 • 12-13 tył 1 raz ze złożonego materiału. Model [A]

Kliknij aby powiększyć

Oto przykładowy układ kroju. Został przygotowany na podstawie rozmiaru 174-42. Przy mniejszych lub większych elementach układ ten może odrobinę się różnić. Sprawdź koniecznie w jaki sposób zmieszczą się Twoje elementy na materiale rozkładając wszystkie papierowe części na rozłożonym materiale.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny (wycinając ze stabilnej dzianiny wybierz o jeden rozmiar mniejszy szablon). Przyklej wkład odzieżowy do obłożenia oraz do rozporka w modelu B. Jeśli będziesz wszywać zamek, podklej to miejsce również.
 2. Wykonaj kieszeń. W modelu A zszyj bok, potem doszyj szeroki boczek. W modelu B najpierw doszyj dolną część boczka a potem zszyj bok sukienki.
 3. Doszyj środek przodu oraz środek tyłu do sukienki.
 4. Zszyj ramiona. Przymierz sukienkę.
 5. Doszyj rękawy.
 6. Doszyj obłożenia. Wszyj zamek na środku tyłu lub wykonaj pęknięcie i przyszyj pętelkę i guzik.
 7. Podwiń dół sukienki oraz dół rękawów.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

agnes_pea
#168 agnes_pea 2019-08-14 16:29
Cytuję papavero:

Punto powinno się sprawdzić. Ogólnie na taką sukienkę należałoby wybrać nieco grubsze dzianiny. Niezbyt rozciągliwe, raczej nie lejące.
Bawega memory to taki sztuczniak błyszczący. Trzeba go lubić po prostu. Mi on pasuje do wydekoltowanych sukienek, z dołem z marszczonego prostokąta, noszonych przez małolaty na imprezy. Ale to kwestia gustu. Dziewczyny szyją z tego spodnie, żakiety i wiele innych rzeczy, może się do czegoś przyda, może nie zwracaj.


Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. No właśnie dlatego bawega wraca do sprzedawcy - na zdjęciu tego nie było widać, ale to rzeczywiście sztuczniak z dużym połyskiem - czyli coś czego po prostu nie lubię, a żakietów czy spodni nie mam w planach.
Poszukam jakiegoś fajnego Punto, mam nadzieję, że to rzeczywiście będzie dla mnie dobry kierunek.
papavero
#167 papavero 2019-08-14 14:35
Cytuję agnes_pea:
Z jakiego materiału najlepiej uszyć ten model, tak by trzymał formę? Chciałabym uszyć wersję elegancką ale odpowiednią na późne lato. Kupiłam bawegę memory, ale jestem niemiło nią zaskoczona i będę zwracać. Co będzie najlepsze? Punto? Jakaś inna dzianina?

Punto powinno się sprawdzić. Ogólnie na taką sukienkę należałoby wybrać nieco grubsze dzianiny. Niezbyt rozciągliwe, raczej nie lejące.
Bawega memory to taki sztuczniak błyszczący. Trzeba go lubić po prostu. Mi on pasuje do wydekoltowanych sukienek, z dołem z marszczonego prostokąta, noszonych przez małolaty na imprezy. Ale to kwestia gustu. Dziewczyny szyją z tego spodnie, żakiety i wiele innych rzeczy, może się do czegoś przyda, może nie zwracaj.
agnes_pea
#166 agnes_pea 2019-08-14 14:23
Z jakiego materiału najlepiej uszyć ten model, tak by trzymał formę? Chciałabym uszyć wersję elegancką ale odpowiednią na późne lato. Kupiłam bawegę memory, ale jestem niemiło nią zaskoczona i będę zwracać. Co będzie najlepsze? Punto? Jakaś inna dzianina?
aniafronczak
#165 aniafronczak 2019-01-31 10:26
Ta sukienka jest fantastyczna do karmienia:) Uszyłam już dwie dla siebie i jedną dla mamy z tego wyroju, jak tylko będę miała porządne zdjęcia to się pochwalę. A i baaardzo dziękuję za możliwość dopasowania biustu:)
warka1236
#164 warka1236 2018-09-13 14:02
Cytuję papavero:
Cytuję warka1236:
CZY TA SUKIENKĘ MOŻNA USZYC Z BAWEŁNY ???

Ale z jakiej bawełny? Z dzianiny bawełnianej jak najbardziej :-)

Tz. źle się możne wyraziłam z takiego materiału co się nie rozciąga. Nie z dzianiny . Wtedy pewnie trzeba by było o 2 rozmiary większy wykrój?
papavero
#163 papavero 2018-09-13 10:20
Cytuję warka1236:
CZY TA SUKIENKĘ MOŻNA USZYC Z BAWEŁNY ???

Ale z jakiej bawełny? Z dzianiny bawełnianej jak najbardziej :-)
warka1236
#162 warka1236 2018-09-13 10:00
CZY TA SUKIENKĘ MOŻNA USZYC Z BAWEŁNY ???
Jasnat
#161 Jasnat 2018-04-15 19:11
Cytuję Katarzyna:
#43- swietna sukienka

Dziękuję :lol:
Jasnat
#160 Jasnat 2018-04-15 19:10
Cytuję pesahson:
@jasnat świetna sukienka. Piękne zestawienie kolorystyczne.

Bardzo dziękuję :lol:
Katarzyna
#159 Katarzyna 2018-04-14 15:50
#43- swietna sukienka