Rozmiar: Tunika jest w rozmiarze uniwersalnym. Niezależnie od tego, czy nosisz rozmiar 34 czy 44 wykrój jest idealny dla Ciebie.

Tkanina: Szerokość 140cm, długość dla wszystkich rozmiarów 160cm. Cienkie delikatne tkaniny np. szyfon. Jedwabny szyfon będzie idealnym materiałem.

Dodatki krawieckie: Nici, cienka okrągła gumka dł. 2m. Gumkę wszyj w talii, przy dekolcie oraz na rękawach przy końcu podłożenia wraz ze sznureczkiem do związania.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki.

Luz: 30 cm na wysokości biustu. Pamiętaj, bluzka jest bardzo szeroka, dlatego należy ją uszyć z miekkiej cienkiej tkaniny.

Na początek przedstawiam raz jeszcze tunikę, którą już znacie z naszych stron a tym razem wykonacie dla siebie własnoręcznie.Poniższy model został wykonany z delikatnego jedwabnego szyfonu. Dzięki temu tunika jest delikatna i lekka jak mgiełka i sprawdza się nawet w najgorsze upały.

Wykroje do pobrania, Tunika na letnie upały, rozm. 34-44 Wykroje do pobrania, Tunika na letnie upały, rozm. 34-44

alt

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Tunika z gumką w talii i odkrytymi ramionami.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
150 1 pobranie
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie

Opcje zaawansowane

 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Oto obrazkowa lista elementów, które należy wydrukować.

 alt

 

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz sobie wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części:

  • 1 rękaw, zauważ, że na poniższym rysunku ułożyliśmy go na pojedyńczej warstwie tkaniny, w związku z tym należy wyciąć część wykroju 1 oraz jego lustrzane odbicie. Połóż więc wykrój napisami do góry i skroj jeden rękaw, a następnie połóż formę napisami do tkaniny i skroj drugi rękaw.
  • 2 Tył 1 raz z podwójnie złożonego materiału
  • 3 Przód 1 raz z podwójnie złożonego materiału
  • prostokąt o wymiarach 10cm x 150 cm, posłuży on do wykonania paska
  • dwa prostokąty o wymiarach 5cm x 60 cm, posłużą one do wykonania wiązadełek przy rękawach

alt

 

 altalt

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać tunikę wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą odważną czytelniczkę.

08.04.2011 Tunika doczekała się realizacji. Nieco zmieniona ale letnia i urocza :) Punkt do czarnej listy oraz dodatki krawieckie dla Reny.

 08.04.2011 Tunika doczekała się realizacji. Nieco zmieniona ale letnia i urocza :) alt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
72883 wyświetlenia

Komentarze

papavero
#14 papavero 2015-07-07 15:38
Zobaczyłam ją na głównej stronie, w aktualnie czytanych artykułach, i zatęskniłam za tym modelem. Moja bluzka dawno już odeszła do bluzkowego nieba ;-) chyba uszyję sobie jeszcze jedną taką.
1
Kasik1
#13 Kasik1 2015-03-15 11:50
Wiosny nawet nie widać, a ja szyję ( tzn. szyłam bo teraz leżę powalona zarazą na kanapie) letnie i wiosenne ciuszki. Pewnie to z tęsknoty za ciepłymi dniami. Tunikę uszyłam z odważnego jak na mnie koloru ( taki czerwony , buraczkowy raczej w kremowe kwiaty i jakieś czarne napisy) i będę się musiała zebrać na odwagę hihi hi żeby ją nosić. Bardzo ładnie leży, trochę tylko może pod pachami przylega. No i mój mąż powiedział że bardzo ładna. A on raczej bez entuzjazmu podchodzi do mojego " krawiectwa". W zasadzie to powiedział że za ładna i nie wie czy pozwoli mi w tym chodzić :-) .

Nadmieniam , że to kolejny z dziękczynnych postów( nadrabiam zaległości w podziękach za cudne wykroje) pisanych z kanapy- miejsca mego zmagania się z zarazą wredną i miejsca zesłania od maszyny do szycia.
lulita
#12 lulita 2014-07-02 13:32
fajna i zwiewna wyszla moja
-1
neela1
#11 neela1 2013-05-24 12:12
Papavero bardzo proszę o pomoc.Chcę uszyć tunikę na lato, jednak jest ona do rozmiaru 44 a ja potrzebuję na 50 rozmiar.Czy mogę dodać parę centymetrów na środku przodu ,tyłu i rękawów a zostawić podkroje pach?Proszę podpowiedzcie mi ;-)
Ula
#10 Ula 2012-05-10 15:11
jest rewelacyjna:) i prosta w uszyciu:) uszyłam w jedno popołudnie, w sumie ze sklejeniem wykroju było więcej zabawy :).
Papavero jesteś wspaniała!

//www.papavero.pl/coppermine/displayimage.php?album=lastup&cat=14228&pos=2
kinga1
#9 kinga1 2010-07-01 23:37
Super! :)
papavero
#8 papavero 2010-07-01 23:32
da się zrobić :)
kinga1
#7 kinga1 2010-07-01 22:55
Marzy mi się jakaś sukieneczka albo koszula w stylu tych z galerii:
1) //papavero.pl/coppermine/displayimage.php?album=5&pos=4

2) //papavero.pl/coppermine/displayimage.php?album=5&pos=8

Takie ciuszki lubię :) :) :)
papavero
#6 papavero 2010-07-01 21:08
a co Ci się marzy?
kinga1
#5 kinga1 2010-07-01 20:53
A ja poczekam jeszcze na wykrój czegoś innego :D :D