Rozmiar: Rozmiar 40. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Szerokość 150cm, długość 190cm. Cieniutkie i delikatne tkaniny np. szyfon. Bluzka będzie się pięknie  prezentować również z cieniutkiej bawełny

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, guziki do ozdoby listwy.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki.

Spójrzmy na początek na projekt w dużym formacie.

Wykroje do pobrania, Bluzka projektu Carmen90

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz sobie wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części:

  • 1 przód bluzki 1 raz z podwójnie złożonego materiału.
  • 2 boczek przodu 1 raz z podwójnie złożonego materiału
  • 3 boczek tyłu 1 raz z podwójnie złożonego materiału
  • 4 środek tyłu 1 raz z podwójnie złożonego materiału
  • 5 obłożenie przodu 1 raz z podwójnie złożonego materiału
  • 6 obłożenie tyłu 1 raz z podwójnie złożonego materiału
  • 7 prostokąty na falbanki o szerokości 6 cm, ilość według uznania.

Proponowany układ wykroju na tkaninie

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

 Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać tunikę wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą odważną czytelniczkę. 

30.03.2011 Trochę naciągana wersja bluzki wykonana przez Gosieńkę26. Gosia, a gdzie się podziały falbanki i te szerokie rękawy? Za karę Gosia otrzymuje punkt i kawałek tkaniny, którą będzie zmuszona zamienić na jakąś bluzeczkę :D albo jakieś dodatki krawieckie do wszycia do nowych spódniczek... jeszcze nie wiemy co ale czymś się w paczce zemścimy... tylko o adres prosimy :) No i gosia doszyła falbanki, tyle że do bluzki bez rękawów. Och w sumie to teraz są one wspólnie bluzką Carmen90 ;-)

Gosieńka26 Zamieniła wykrój w bluzeczkę, nieco inną ale również uroczą. Dlatego punkt i niespodzianka krawiecka w drodze :)

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#19 papavero 2015-01-29 14:24
Cytuję czubek23:
Papavero, czy byłaby szansa na rozszerzenie rozmiarówki, piękna bluzeczka więc szkoda że tylko dla jednego rozmiaru..., przydałoby się 36,38... bardzo proszę :-)

Za stary wykrój, niestety nie da rady.
czubek23
#18 czubek23 2015-01-29 10:51
Papavero, czy byłaby szansa na rozszerzenie rozmiarówki, piękna bluzeczka więc szkoda że tylko dla jednego rozmiaru..., przydałoby się 36,38... bardzo proszę :-)
ragi
#17 ragi 2012-09-11 11:43
Proszę, proszę, baaardzo ładnie proszę o rozmiar 42. Obiecuję, że wstawię w końcu wszystko co uszyłam :D
aneta
#16 aneta 2012-07-07 23:04
ta bluzka podobała mi się od pierwszego wejścia , :-)
moiapoia
#15 moiapoia 2011-05-15 21:05
:) Dla laików takich jak ja każdy szczegół jest ważny ;]
papavero
#14 papavero 2011-05-15 20:55
Dziewczyny zdążyły już podpowiedzieć, mogę więc tylko przyznać rację, listewka jest oszustwem ;) nie potrzeba rozpinać łódki aby włożyć głowę, wiec założyliśmy, że to tylko atrapa... jej długość uzależniona jest od ilości falbanek które wszyjemy a szerokość od guzików które zechcemy przyszyć, więc wykrój uznaliśmy za zbędny.

Co do numeracji, to zaraz to poprawiam ;) Na swoje u sprawiedliwienie mam tylko to, że pewnie mnie Virgin poganiała z przygotowaniem nowego wykroju :P :lol: :D :-*
moiapoia
#13 moiapoia 2011-05-15 19:57
dzięki, coś pokombinuje sobie :)
Gosieńka26
#12 Gosieńka26 2011-05-15 19:08
Cytuję moiapoia:
Wykrój mi się bardzo podoba, natomiast oznakowanie tych wykrojów jest straszne ;/ Opis i numerki na częściach się nie zgadzają, nie wiem skąd ta listewka z guzikami się wzięła ale jak rozumiem to atrapa a nie faktycznie rozpinana bluzka?


Wykroju na listwę nie potrzeba. Można skroić sobie tak szeroką i tak długą jak Ci pasuje. A bluzka ma tylko ozdobną listwę. :-) z tyłu wszyłam zamek.
ania1975
#11 ania1975 2011-05-15 11:16
Rzeczywiście elementy od 5-7 są źle podpisane.
Powinno byc:
5 to rękaw,
6 to odszycie przodu,
7 to odszycie tyłu,
a paski na falbanki nie mają numeru. ;-)
moiapoia
#10 moiapoia 2011-05-15 10:02
Wykrój mi się bardzo podoba, natomiast oznakowanie tych wykrojów jest straszne ;/ Opis i numerki na częściach się nie zgadzają, nie wiem skąd ta listewka z guzikami się wzięła ale jak rozumiem to atrapa a nie faktycznie rozpinana bluzka?