Czwarty klasyk zaproponowany przez Pantone to ciepły piasek. Nawet, jeśli nie będzie to kolor przewodni, to świetnie sprawdzi się jako dodatkowa barwa, uzupełnienie stroju lub dodatki. Ciepły piasek to piękny neutralny kolor, który pasował nam będzie do wielu stylizacji.

Kliknij aby powiększyć

Jeśli o ciepłym piasku mowa, oto moje pierwsze skojarzenie. Plaża, odpoczynek i zapach morza. Ten kolor wywołuje we mnie bardzo pozytywne odczucia. I właśnie to jest jego atutem. Sam w sobie nie jest może najciekawszy, ale skojarzenia powodują, że czuję się w jego otoczeniu bardzo dobrze. Może nie tak ciemny jak ten wybrany przez Pantone, ale właśnie ciepły piasek króluje na ścianach papaverowej pracowni.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Piasek kojarzy się nie tylko z plażą i wakacjami. Dzieci uwielbiają piaskownice. I gdy zapytacie maluchy o piasek, gdzie można go spotkać, szybko wymienią piaskownice. To ich mały raj, gdzie można pobawić się z kolegami i koleżankami. Dlatego ten kolor będzie nam  się dobrze kojarzył od najmłodszych lat.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Zamki z piasku budujemy nie tylko w małej piaskownicy. Te poniżej są naprawdę imponujące. Jak widać piasek to zabawa idealna w każdym wieku. Zarówno w postaci leniwej plaży jak i tak pracochłonnych i imponujących budowli.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Również ludzie bardzo aktywni skojarzą piasek z czymś przyjemnym. Nigdy nie miałam okazji jeździć po piasku. Ale znam jednego zapaleńca, który motocyklem przemierza różne bezdroża. Taki piasek byłby pewnie dla niego idealnym środowiskiem.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Piasek może nam również odmierzać czas. Klepsydry nie są już popularnym sprzętem, ale wyglądają przyjemnie. Stanowią ozdobę naszych domów a nie podstawowy sprzęt do mierzenia czasu. Nie każdy też widział piaskownię, z której wydobywa się piasek. Ja mam przyjemność przejeżdżania często obok jednej z nich. Największa piaskownica, jaką mogą sobie wyobrazić chłopcy. Z wielkimi maszynami, które również im się podobają. Wiem to z pierwszej ręki od mojego bratanka, którego tata naprawia takie wielkie maszyny.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A na koniec przypomnę mój płaszcz. Uwielbiam go. Właśnie zaczęły się chłodniejsze dni a ja wyciągnęłam go z szafy. Niestety nie jest już taki piękny. Swoje przeżył, nosiłam go bardzo często. Dziś postanowiłam, że muszę uszyć jeszcze jeden. Może nieco jaśniejszy, piaskowy? Bardzo lubię ten model i na pewno wynajdę na niego jakiś piękny materiał. Ten poniżej uszyty był z niezbyt szlachetnego flauszu. Nie sądziłam, że ten krój pokocham. Tym razem znajdę coś, co będzie zachwycało w dotyku. Wam również go polecam.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

100% (2 głosy)
569 wyświetleń

Komentarze

papavero
#3 papavero 2017-10-05 10:46
Cytuję czubek23:
Bardzo lubię piaskowy szczególnie w połączeniu z granatem

To bardzo udane połączenie. Też tak lubię.
Dorotkas
#2 Dorotkas 2017-10-05 09:50
W tym kolorze nie zbyt wyglądam dlatego łączę z innymi kolorami,teraz np z czerwonym :-)
czubek23
#1 czubek23 2017-10-05 09:31
Bardzo lubię piaskowy szczególnie w połączeniu z granatem