Pantone, firma od kolorów, postanowiła zabawić się z nami w pomidora. Nie widzę w tym nic śmiesznego, ale może ktoś jest innego zdania? Oto pomidor, najmodniejszy latem przyszłego roku.

Kliknij aby powiększyć

Dokładniej rzecz biorąc, to królować będą malutkie pomidory koktajlowe. Takie miniaturowe okrągłe jak wisienki. I niewiele od wiśni większe. Mają podobno taki najmodniejszy kolor. Pewnie będą się w przyszłym roku wywyższać, oby w zieleniakach nie podskoczyły przez to ich ceny.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Pomidor to mój ulubiony owoc zwany również warzywem. Niezależnie od tego, czy to deser czy obiad, uwielbiam pomidory. Ich kolor wraz ze słońcem wywołują u mnie pozytywne uczucia i wspomnienia z dzieciństwa. Mój ojciec był bardzo pracowitym człowiekiem. Miał wiele sposobów na życie, które kochał. Jednym z nich były szklarnie z pomidorami. Do dziś pamiętam zapach tego miejsca, kolor pomidorów, ich aromat i smak. Szczególnie smak tych wygrzanych w słońcu zerwanych wprost z krzaka. Świetna sprawa. I chociaż ten kolor nie jest moim ulubionym w odzieży, to naprawdę sam pomidor króluje u mnie często.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Oto zestawienia, do których pomidor pasuje mi najbardziej. Cebula i czosnek. Oliwa i pieprz. Albo po prostu mozarella. Więcej do szczęścia nie potrzeba.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Pomidorowa zupa to moja ulubiona. Również sos pomidorowy, z odrobiną mielonego mięsa, to danie dobre na każdy dzień. Pomidor jest świetnym tematem w kuchni. A nasz papaverowy admin robi cuda z pomidorów do pizzy. Sos przygotowany na bazie czerwonej cebuli i krojonych pomidorów to coś, czego nie można zapomnieć. Bez niego pizza to już nie to samo.

  Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Mam jedną pomidorową sukienkę. Nawet nie myślałam, że w przyszłym roku będzie taka modna. Ale jeśli tak, to na pewno będę w niej częściej chodziła. Jakoś ostatnio nie było okazji, aby ją pokochać. Wydawało mi się, że do niczego mi nie pasuje. Ale jeśli będzie pasowała do trendów, to czemu miałabym tego nie wykorzystać. Pomidorowa sukienka będzie zakładana do okazji okraszonych zupą pomidorową lub pizzą.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

100% (2 głosy)
639 wyświetleń

Komentarze

malboraczka
#1 malboraczka 2017-10-12 08:07
Bardzo fajny kolor :lol: Takie dwa w jednym ni to pomarańcz ni to czerwony w zależności od oświetlenia :lol: