Zaszewka piersiowa częścią wspólną

Model A. Oto szara wersja A. Góra posiada bardzo mały dekolt. Obłożenie skrojone jest z całości, tak aby ciężki dół mógł być swobodnie utrzymany przez lejącą się dzianinę.  Długi rękaw będzie idealny na jesień i zimę.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model A. Dekolt jest naprawdę mały. Dlatego w tym jednym modelu byliśmy zmuszeni do wykonania zapięcia na guzik. Wykorzystany do tego został szew na środku tyłu, w nim ukryte zostało pęknięcie. Dół został skrojony z prostokąta. Na szablonie nie znajduje się ten element. Na modelce, w rozmiarze 38-XY-168 dół został skrojony o wysokości 53 cm (wraz z podłożeniem i dodatkiem na szew w talii) oraz szerokości 280cm. Tak tak, został przymarszczony aż z 4 razy szerszego prostokąta, niż obwód talii. Dół sukienki ma więc obwód 280cm.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. Niebieska wersja posiada identyczną zaszewkę i niemal taką samą górę. Bo to właśnie ona jest trzonem wszystkich sukienek. Tym razem mamy dekolt w kształcie łódki i malutkie rękawki. Dół również jest specjalny. Został skrojony z wycinka koła dodatkowo mocno przymarszczonego w talii. Na szablonie znajdują się odpowiednie wycinki koła.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. Warto tylko wspomnieć, że sukienka na samym dole ma obwód 620cm. Tak tak, aż tyle. Jest znacznie szersza od modelu A. Dekolt w kształcie łódki został wykończony z pomocą obłożenia krojonego z całości przodu i tyłu. Podwójna warstwa przodu i tyłu pozwala utrzymać bardzo ciężki dół sukienki. Malutkie rękawki będą idealne nie tylko na lato ale również na wszelkie imprezy taneczne.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model C. Oto czerwona piękna długa suknia. Również zbudowana na tej samej górze. Tym razem otrzymała głęboki dekolt a zaszewka piersiowa została odpowiednio zmieniona do takiej głębokości.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model C. Dół sukienki to po prostu koło. Ogromne, długie i okazałe koło. Gdyby trafił się nam jakiś matematyk, który pragnie przypomnieć krawcowym jakie jest dokładne nazewnictwo, to my oczywiście wiemy, że to nie koło tylko pierścień kołowy. Ale krawieckie przyzwyczajenie każe nam używać słowa koło, gdyż bardzo się przyzwyczailiśmy do takiej nazwy. A koło to, na samym dole, ma prawie 8 metrów obwodu. Dekolt został wykończony pliską, która oczywiście czeka na szablonie.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model D. A teraz wersja z popularnej ostatnimi czasy dresówki. Dresówka ta jest cienka, jej gramatura to mniej więcej 240g/m2. Dresówka ta jest również elastyczna. Ta sukienka może być uszyta jedynie z bardzo elastycznych dzianin. Rękawy są wąskie, paszki malutkie. Aby było wygodnie, musimy posiłkować się elastycznymi dzianinami. A na pierwszym zdjęciu widać, jak bardzo sukienka spodobała się modelce. A to wszystko przez sportowy charakter sukienki i idealne do niej buty.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model D. Dekolt został wykończony plisą ze ściągacza. I właśnie na taka plisę został przygotowany element szablonu. Plisę ze ściągacza kroi się znacznie krótszą, niż z dzianiny, z której szyje się resztę sukienki. Dlatego w razie potrzeby trzeba ją przedłużyć przed skrojeniem z czegoś mniej rozciągliwego. Model D ma kieszenie. Kieszenie te nie znajdują się na formie. Zostały doszyte 5 cm poniżej talii, to idealna wysokość.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Stwórz własną wizualizację online (wersja beta)

Kupisz na Gendo!

Do uszycia sukienki  wystarczy dzianina i nici. Nici to oczywiście standard. I przędza na chwytaczach owerloka, koniecznie. Dzięki niej obrzucone brzegi materiału będą delikatne i przyjemne w dotyku.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Przynajmniej cztery dzianinowe sukienki z zaszewką.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
150 1 pobranie
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie

Opcje zaawansowane

Lista elementów

 • 1 przód Model A.
 • 2 tył  Model A.
 • 3 rękaw Model A.
 • 4 przód Model B.
 • 5 przód  Model B.
 • 6 tył  Model B.
 • 7 tył  Model B.
 • 8 rękaw  Model B.
 • 9-10 przód Model C.
 • 11 tył  Model C.
 • 12 tył  Model C.
 • 13 rękaw  Model C.
 • 14 listwa dekoltu Model C.
 • 15-16 przód Model D.
 • 17 tył Model D.
 • 18 tył  Model D.
 • 19 rękaw  Model D.
 • 20 listwa dekoltu Model D.

Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, obejrzyj kolejną zakładkę w artykule. Ten model został przygotowany w 12 rozmiarach od 32 do 54 w 7 wzrostach, i pięciu różnych typach biustów, łącznie 420 rozmiary.

Luz: 0 cm na wysokości biustu. Mały luz odpowiedni do rozciągliwych ale zwartych dzianin, takich jak np. punto. Mówiąc bardzo kolokwialnie, dzianina musi być rozciągliwa ale musi sprawnie i mocno powracać do swoich kształtów.

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy. Materiał, szerokość 150 cm. Długość w tabeli podana w cm:

 150156162168174180186
32              
34              
36              
38              
40              
42              
44              
46              
48              
50              
52              
54              

Tabela przedstawia zużycie materiału dla poszczególnych rozmiarów i modeli.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model A. Pamiętaj, aby wyciąć dwa przody w całości a nie cztery połówki.
 • 2 tył 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model A.
 • 3 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model A.
 • 4 przód 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model B. Pamiętaj, aby wyciąć dwa przody w całości a nie cztery połówki.
 • 5 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model B. Pamiętaj, aby wyciąć jeden przód w całości a nie dwie połówki.
 • 6 tył 4 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model B.
 • 7 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model B.
 • 8 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model B.
 • 9-10 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model C. Pamiętaj, aby wyciąć jeden przód w całości a nie dwie połówki.
 • 11 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model C.
 • 12 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model C. Pamiętaj, aby wyciąć jeden tył w całości a nie dwie połówki.
 • 13 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model C.
 • 14 listwa dekoltu 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model C. Pamiętaj, aby wyciąć jedną listwę w całości a nie dwie połówki.
 • 15-16 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model D. Pamiętaj, aby wyciąć każdy przód w całości a nie po dwie połówki.
 • 17 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model D.
 • 18 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model D. Pamiętaj, aby wyciąć jeden tył w całości a nie dwie połówki.
 • 19 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model D.
 • 20 listwa dekoltu 2 razy z pojedynczej warstwy materiału. Model D. Pamiętaj, aby wyciąć jedną listwę w całości a nie dwie połówki.

Kliknij aby powiększyć

Oto przykładowy układ kroju. Został przygotowany na podstawie rozmiaru 174-42. Przy mniejszych lub większych elementach układ ten może odrobinę się różnić. Sprawdź koniecznie w jaki sposób zmieszczą się Twoje elementy na materiale rozkładając wszystkie papierowe części na rozłożonym materiale.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj zaszewkę piersiową.
 3. Zszyj przód z tyłem, przymierz.
 4. Wszyj rękawy.
 5. Wszyj dół sukienki.
 6. Wykończ dekolt obłożeniem lub plisą dekoltu.
 7. Podwiń dół rękawów oraz dół sukienki.

Szczegółowa tabela wymiarów kobiet.

W tym miejscu obejrzeć możemy bardzo szczegółową tabelę zawierającą poszczególne wymiary na ciele kobiet. Tabela obejmuje 15 rozmiarów dotyczących obwodów kobiet (od 32 do 60) oraz opisuje wymiary dla poszczególnych wzrostów (od 156 do 180). W poszczególnych artykułach zawierających wykroje do pobrania znajdziemy skrócone wersje poniższej tabeli.

Wymiary kobiet wzrost 32 34 36 38 40 42 44 46 48 50 52 54 56 58 60
Obw. klatki piersiowej, TYP A (Mały biust) od 156 do 180 72 76 80 84 88 92 96 100 106 112 118 124 130 136 142
Obw. klatki piersiowej, TYP S (Standard) od 156 do 180 76 80 84 88 92 96 100 104 110 116 122 128 134 140 146
Obw. klatki piersiowej, TYP X od 156 do 180 80 84 88 92 96 100 104 108 116 120 126 132 136 144 150
Obw. klatki piersiowej, TYP XY od 156 do 180 84 88 92 96 100 104 108 112 120 124 130 134 140 148 154
Obw. klatki piersiowej, TYP XYZ od 156 do 180 88 92 96 100 104 108 112 116 124 128 134 138 144 152 158
Obwód pod biustem od 156 do 180 66,5 70 73,5 77 80,5 84 87,5  91 96,3 101,5 106,8  109 115 121 127
Obwód talii od 156 do 180 62 66 70 74 78 82 86 90 96 102 108 114 120 126 132
Obwód bioder od 156 do 180 84 88 92 96 100 104 108 112 116 120 126 132 138 144 150
Obwód szyi od 156 do 180 30 31 32 33 34 35 36 37 38,5 40 41,5 43 44,5 46 47,5
Obwód ramienia od 156 do 180 23,5 24,8 26,1 27,4 28,7 30 31,3 32,6 34,6 36,5 38,5 40,5 42,5 44,5 46,5
Szerokość pleców od 156 do 180 30 31 32 33 34 35 36 37 38,4 39,8 41,2 42,6 44 45,4 46,8
                                 
Długość ręki 156 59,2 59,3 59,4 59,5 59,6 59,7 59,8 59,9 60 60,1 60,2 60,3 60,4 60,5 60,6
162 59,5 59,6 59,7 59,8 59,9 60 60,1 60,2 60,3 60,4 60,5 60,6 60,7 60,8 60,9
168 59,8 59,9 60 60,1 60,2 60,3 60,4 60,5 60,6 60,7 60,8 60,9 61 61,1 61,2
174 60,1 60,2 60,3 60,4 60,5 60,6 60,7 60,8 60,9 61 61,1 61,2 61,3 61,4 61,5
180 60,4 60,5 60,6 60,7 60,8 60,9 61 61,1 61,2 61,3 61,4 61,5 61,6 61,7 61,8
                                 

Długość przodu do piersi

(mierzona od 7 kręgu

z tyłu szyi) (biust - Standard)

156 29,1 30,2 31,3 32,4 33,5 34,6 36,2 37,9 39,5 41,2 42,8 44,5 46,1 47,8 49,4
162 29,5 30,6 31,7 32,8 33,9 35 36,6 38,3 39,9 41,6 43,2 44,9 46,5 48,2 49,8
168 29,9 31 32,1 33,2 34,3 35,4 37 38,7 40,3 42 43,6 45,3 46,9 48,6 50,2
174 30,3 31,4 32,5 33,6 34,7 35,8 37,4 39,1 40,7 42,4 44 45,7 47,3 49 50,6
180 30,7 31,8 32,9 34 35,1 36,2 37,8 39,5 41,1 42,8 44,4 46,1 47,7 49,4 51
                                 

Długość przodu do talii

(mierzona od 7 kręgu

z tyłu szyi) (biust standard)

156 45,8 46,5 47,2 47,9 48,6 49,3 50,4 51,4 52,5 53,5 54,6 55,6 56,7 57,7 58,8
162 47,2 47,9 48,6 49,3 50 50,7 51,8 52,8 53,9 54,9 56 57 58,1 59,1 60,2
168 48,6 49,3 50 50,7 51,4 52,1 53,2 54,2 55,3 56,3 57,4 58,4 59,5 60,5 61,6
174 50 50,7 51,4 52,1 52,8 53,5 54,6 55,6 56,7 57,7 58,8 59,8 60,9 61,9 63
180 51,4 52,1 52,8 53,5 54,2 54,9 56 57 58,1 59,1 60,2 61,2 62,3 63,3 64,4
                                 

Długość pleców

(mierzona od 7 kręgu

do talii)

156 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37 37
162 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5 38,5
168 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40 40
174 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5 41,5
180 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43 43
                                 
Obwód uda od 156 do 180 47 49 51 53 55 57 60 63 66 69 72 75 78 81 84
Obwód łydki od 156 do 180 32 32,8 33,6 34,4 35,2 36 37,2 38,4 39,6 40,8 42 43,2 44,4 45,6 46,8
                                 
Wysokość talii 156 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98 98
162 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102 102
168 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106 106
174 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110 110
180 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114 114
                                 
Wysokość krocza 156 73,5 73,1 72,7 72,3 71,9 71,5 71,1 70,7 70,1 69,5 68,9 68,3 67,7 67,1 66,5
162 77 76,6 76,2 75,8 75,4 75 74,6 74,2 73,6 73 72,4 71,8 71,2 70,6 70
168

80,5

80,1 79,7 79,3 78,9 78,5 78,1 77,7 77,1 76,5 75,9 75,3 74,7 74,1 73,5
174 84 83,6 83,2 82,8 82,4 82 81,6 81,2 80,6 80 79,4 78,8 78,2 77,6 77
180 87,5 87,1 86,7 86,3 85,9 85,5 85,1 84,7 84,1 83,5 82,9 82,3 81,7 81,1 80,5

Wydruk szablonów

Pobieranie wykroju. Jeśli masz problem z pobraniem wykrojów lub chcesz dowiedzieć się jakie opcje samodzielnej konfiguracji wydruków przygotowaliśmy dla Ciebie, przeczytaj artykuł Jak pobierać szablony. Naprawdę warto, gdyż szablony możesz wydrukować tak, jak chcesz. Mogą się na nich pojawić dodatki na szwy, ale nie muszą. Można wydrukować je na różnych formatach papieru. Można drukować całość lub tylko poszczególne elementy modelu. Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wygląd szablonów. Na szablonach zaznaczyliśmy dużo ważnych informacji. Znajdziesz tam między innymi wielki prostokąt kontrolny, nazwę szablonu oraz wiele innych informacji. Wszystko dokładnie opisaliśmy w artykule Wygląd papaverowych szablonów.

Sklejanie szablonu. Wydruki naszych szablonów zostały przygotowane tak, aby można je było sklejać w ekspresowym tempie. Koniecznie przejrzyj artykuł  Sposób na ekspresowe sklejanie szablonu. Starsze szablony, które niestety nie mają najnowszych udogodnień sklejamy tradycyjnie. O tym przeczytasz w artykule Drukujemy szablon!

Wydruk w odpowiedniej skali. Czasem tak bywa, że drukarka nie chce wydrukować kartek w odpowiedniej skali. Prostokąt kontrolny ma zupełnie inne wymiary, niż podane na wydruku. Wtedy trzeba ustawić odpowiednio funkcje drukarki. O tym wspominaliśmy w artykule Drukujemy szablon!

Przykłdowy projekt do pobrania. Przygotowaliśmy dla Ciebie przykładowy szablon do pobrania. Dzięki niemu nie tylko uszyjesz sobie fajny sweter, ale poznasz możliwości opcji w naszym module do pobierania. Darmowy szablon pozwoli zobaczyć, że można go wydrukować z dodatkami na szwy lub bez, w różnych formatach papieru oraz wszelkimi innymi opcjami. Koniecznie zajrzyj do artykułu Cieplutki otulacz. Model 0711

Jak wybrać rozmiar

Luz odzieżowy. To tak naprawdę najważniejsza informacja o wielkości szablonu. O tym, jak bardzo dopasowanej odzieży należy oczekiwać po uszyciu jej na podstawie papaverowego szablonu. Wiemy, że nie jest to informacja dostępna w przypadku innych firm. Dlatego bardzo prosimy o to, aby ta informacja nie została pominięta przy wyborze szablonu oraz materiału. Luz odzieżowy to bezcenna wskazówka na temat odzieży, którą uszyjesz na podstawie szablonu odzieżowego. Dlatego na papaverowej stronie pojawiło się dużo artykułów na ten niedoceniany temat. Gorąco zachęcamy do ich przeczytania.

 • Na początek proponujemy artykuł zatytułowany Nie taki luz odzieżowy straszny, jak go malują. Rozjaśnia on czym tak naprawdę jest luz, po co jest potrzebny i kto o niego musi zadbać tworząc szablony.
 • Artykuł zatytułowany Luz odzieżowy opowiada o luzach na przykładzie trzech bluzek. Warto obejrzeć takie poglądowe zmiany na żywym przykładzie.
 • Zachęcamy do sprawdzenia, jak odpowiedni wybór luzów odzieżowych wpływa na wygląd odzieży. Po przeczytaniu tej serii na pewno będzie Ci łatwiej uszyć coś, co nie będzie za małe, zbyt luźne, za obcisłe lub niewygodne. Koniecznie przeczyta Wybór luzu do dzianiny oraz Wybór luzu do dzianiny, część ostatnia. 
 • Ten artykuł opowiada o luzach w połączeniu z różnymi materiałami użytymi do uszycia modelu. To świetny przykład tego, jakie niespodzianki mogą Cię spotkać przy szyciu i jak im się przeciwstawić. Przeczytaj świetny artykuł zatytułowany  Materiał zmienia rozmiar odzieży!
 • Ostatni artykuł opowiada o wyborze luzu w przypadku tkaniny. Ma dość przewrotny tytuł Zmieszczę się czy nie?

Rozmiary na różne biusty. Doskonale wiemy, że kobiety mają biusty różnej wielkości. Dlatego tak samo jak producenci damskiej bielizny dbają o różną wielkość miseczek w biustonoszach, tak my dbamy o różną ilość miejsca na biust w sukienkach, bluzkach, bluzeczkach, żakietach i wszelkich innych częściach garderoby damskiej okrywającej górę sylwetki. Ta opcja jest naszą dumą i mamy nadzieję, że każda kobieta znajdzie dzięki temu szablon odpowiedający wielkości swojego biustu. Na ten tamat znajdziesz wiele artykułów na naszej stronie. Oto kilka z nich.

Rozmiary na różne wzrosty. Nikogo nie trzeba przekonywać, że wyższe i niższe osoby muszą pobrać szablon na zupełnie inny wzrost. Warto jednak przeczytać słów kilka o tym, w jaki sposób można tymi możliwościami manewrować. Mogą się bowiem przytrafić w przyrodzie modelki o zupełnie innych proporcjach ciała niż standard. I wtedy warto przemyśleć dokładnie wybranie wzorstu, nawet wbrew temu, co pokazuje centymetr krawiecki. Dobierz odpowiedni wzrost kierując się proporcjami ciała

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (6 głosów)
3666 wyświetleń

Komentarze

Frania
#51 Frania 2018-02-10 19:24
Cytuję Jadzia1:
Frania a chodziło mi o policzenie kartek :lol: ale już wszystko wiem i mam :-*

@Jadzia1 To się wyjaśniło :oops: ech, a ja to tak dosłownie potraktowałam :D :lol: To fajnie, że już masz, co chciałaś na dysku, powodzenia :)
Jadzia1
#50 Jadzia1 2018-02-10 16:40
Frania a chodziło mi o policzenie kartek :lol: ale już wszystko wiem i mam :-*
Jadzia1
#49 Jadzia1 2018-02-10 16:35
O to mi chodziło właśnie! Frania dzięki serdeczne :-) uczę się ;-)
Frania
#48 Frania 2018-02-10 15:52
Cytuję Jadzia1:
hejka, czy można pobrać sam model D? jeśli tak jak to policzyć?

Hejka @Jadzia1
Nie, nie można zapłacić 1/4 pobrania. Jedno pobranie oznacza, że kupujesz jednocześnie dostęp do wszystkich modeli - tutaj są: A, B, C, D, wszystkie w 12 rozmiarach od 32 do 54, jednym wzroście i jednym typie biustu.
Kiedy kupisz, wtedy możesz pobrać tylko model D. W module pobierania trzeba zaznaczyć elementy (części), które składają się na model D.
Jak to zrobić? Hmm, obok przycisku "Pobierz" jest obrazek z kółkiem zębatym. Trzeba go nacisnąć, na dole jest "zakres wydruku" - zmienić na "zaznaczone", dalej sobie poradzisz.
Jadzia1
#47 Jadzia1 2018-02-10 15:26
hejka, czy można pobrać sam model D? jeśli tak jak to policzyć?
Dorotkas
#46 Dorotkas 2018-01-28 15:35
Zobacz na youtubie tam bylo odszywanie dekoltu z dzianiny@kin7
Joanna205
#45 Joanna205 2018-01-28 15:34
Cytuję kin7:
Czesc, Szyje model d ale utknelam na wykonczeniu dekoltu ściągaczem jak uszyc na ta zakładkę nigdy tak nie robilam:( moze mi ktos łopatologicznie wytlumaczyc:)

Najpierw składasz ze sobą plisę i ją stabilizujesz tzn przeszywasz i tak przygotowaną plisą odszywasz dekolt.
kin7
#44 kin7 2018-01-28 14:54
Czesc, Szyje model d ale utknelam na wykonczeniu dekoltu ściągaczem jak uszyc na ta zakładkę nigdy tak nie robilam:( moze mi ktos łopatologicznie wytlumaczyc:)
rajek
#43 rajek 2018-01-25 09:29
Cytuję rajek:
Cytuję aneta:
na czym te marszczenia robisz papavero ?
na overloku ? aż tak mocno chyba się nie da ,
ruffler ? nie mam , i podobno nie każda dzianina się ładnie na nim ułoży ,
czy ręcznie ?
trochę się ostatnio naszyłam falbanek z dzianiny , i tak zwyczajnie marszczone dwoma nitkami najlepiej wychodzą , ale szukam innego sposobu ,kto podpowie ?
@rajek to Ty mi przyszłaś do głowy teraz ,Twoje kieszonki mam obcykane ,dawaj teraz falbanki ,:):)

@aneta Niestety ja nie robię jakoś prościej.
Zaznaczam punkty styczne na części górnej sukienki i dolnej ( połowy odcinków, połowy połowy itp.) Szyję na maszynie przemysłowej, zakładam stopkę do marszczenia, przykręcam naprężenie nici górnej w naprężaczu i marszczę jedną stębnówką falbanę tak samo tiul czy punto lub dresówkę z pętelką, naprężenie nici dostosowuję do rodzaju nici. Wiadomo na początku i na końcu marszczenia zostawiam zapasy nici do ewentualnej regulacji. Mam nacinki na kilku miejscach stycznych więc szyjąc muszę pilnować tego. Najczęściej pasuje marszczenie do obwodu góry sukienki, a jeśli nie to pod maszyną grubą cerówą równomiernie przesuwam marszczony materiał.
Nie jest to jakiś lepszy, prostszy sposób i na pewno nie najskuteczniejszy sposób dla początkującej krawcowej, ale Ty @aneta nie jesteś początkująca. Tak musiałam szyć w szwalni pod presją czasu już ponad 20 lat temu i od szycia bluzek z marszczeniami w karczkach i mankietach zaczynałam ;-) Nie jest to idealny sposób i na dodatek wymagający odrobiny wprawy, ale jest szybki.

I jak obrzucam na owerloku to marszczenie mam od spodu czyli przy ząbkach transportera.
rajek
#42 rajek 2018-01-25 09:16
Cytuję aneta:
na czym te marszczenia robisz papavero ?
na overloku ? aż tak mocno chyba się nie da ,
ruffler ? nie mam , i podobno nie każda dzianina się ładnie na nim ułoży ,
czy ręcznie ?
trochę się ostatnio naszyłam falbanek z dzianiny , i tak zwyczajnie marszczone dwoma nitkami najlepiej wychodzą , ale szukam innego sposobu ,kto podpowie ?
@rajek to Ty mi przyszłaś do głowy teraz ,Twoje kieszonki mam obcykane ,dawaj teraz falbanki ,:):)

@aneta Niestety ja nie robię jakoś prościej.
Zaznaczam punkty styczne na części górnej sukienki i dolnej ( połowy odcinków, połowy połowy itp.) Szyję na maszynie przemysłowej, zakładam stopkę do marszczenia, przykręcam naprężenie nici górnej w naprężaczu i marszczę jedną stębnówką falbanę tak samo tiul czy punto lub dresówkę z pętelką, naprężenie nici dostosowuję do rodzaju nici. Wiadomo na początku i na końcu marszczenia zostawiam zapasy nici do ewentualnej regulacji. Mam nacinki na kilku miejscach stycznych więc szyjąc muszę pilnować tego. Najczęściej pasuje marszczenie do obwodu góry sukienki, a jeśli nie to pod maszyną grubą cerówą równomiernie przesuwam marszczony materiał.
Nie jest to jakiś lepszy, prostszy sposób i na pewno nie najskuteczniejszy sposób dla początkującej krawcowej, ale Ty @aneta nie jesteś początkująca. Tak musiałam szyć w szwalni pod presją czasu już ponad 20 lat temu i od szycia bluzek z marszczeniami w karczkach i mankietach zaczynałam ;-) Nie jest to idealny sposób i na dodatek wymagający odrobiny wprawy, ale jest szybki.