Lubię nasz język ojczysty. Wolę polskie nazwy. Ale nazwa tego koloru podoba mi się w języku angielskim. Nie dlatego, że jest angielska, ale jest taka krótka, zwarta i idealnie pasująca do tej prostej barwy. Ziemistobrązowa czerwień jest piękna, a porównanie jej z ostrymi papryczkami bardzo interesujące.

Kliknij aby powiększyć

Lubię paprykę, szczególnie tą, która daje popalić naszym kubkom smakowym. Lubię pikantne potrawy. Od czasu do czasu lubię, gdy coś podrażni moje kubeczki tak, że są na mnie wściekłe przez dłuższą chwilę.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Oliwa to też produkt, który w kuchni ma naprawdę ważne miejsce. I chociaż zazwyczaj jest to oliwa z oliwek o nieco słonym smaku, to ta paprykowa też musi być ciekawa. Oliwa pasuje mi idealnie do pomidorów, bazylii...

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

...ale papryka, ta pikantna, w połączeniu z oliwą, najbardziej pasuje do pizzy. Tak wiec moi drodzy, oto najmodniejszy kolor tego roku. Kolor pizzowy. Bo jak inaczej zinterpretować to, że Panton podaje nam jak na tacy oliwę i pikantne papryczki? No jak, jak nie tak?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A teraz całkiem poważnie. Mam jedną sukienkę, która przypomina mi ten kolor. Jest nieco jaśniejsza, ale na następną wersję poszukam dzianiny w tym ciemno ziemistym odcieniu czerwieni. Czuję się w tej sukience fantastycznie. Ten kolor stworzony jest dla mnie. Jeśli więc tak jak ja lubisz takie przygaszone barwy i "chili oil" może zostać Twoim marzeniem, to polecam uszycie Uroczej Henrietty. Model 0706 lub innej sukienki. Umiejętność szycia powoduje, że możemy stworzyć dla siebie wymarzony strój w idealnym kolorze w kilka chwil. A jeśli nie potrafisz szyć to czas się nauczyć. Pomoże Ci w tym przewodnik szycia Henrietty.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

100% (0 głosów)
2232 wyświetlenia

Komentarze

Aga
#7 Aga 2018-01-26 14:30
Przecież szafran jest żółty.
Chili oil nie dla mnie odcień. Z czegoś podobnego szyłam jakiś czas temu obrus.
Zakwitnij
#6 Zakwitnij 2018-01-25 18:25
O, ja nawet mam coś w podobie, ostatnio ktoś twierdził ze to meksykańska czerwień. No to teraz wykrój na tkaninę tylko jakiś.
zuzka
#5 zuzka 2018-01-25 17:29
Cytuję zuzka:
Myślałam ze będzie szafranowy :-|

Żółty szafranowy :lol:
malboraczka
#4 malboraczka 2018-01-25 16:27
Też mi się wydaje, że bliżej mu do szafranu niż chili ;-) :lol: Chili kojarzy mi się z ostrą czerwienią a nie z takim skrzyżowaniem brązu, czerwieni i pomarańczu ;-) :P
JustynaKubiak
#3 JustynaKubiak 2018-01-25 14:28
Oj tak tak tak !!! :)
papavero
#2 papavero 2018-01-25 13:30
Cytuję zuzka:
Myślałam ze będzie szafranowy :-|

Możemy go nazwać szafranowym, w sumie nie tak im daleko od siebie.
zuzka
#1 zuzka 2018-01-25 12:51
Myślałam ze będzie szafranowy :-|