Słów kilka o modelu

Rozpocznijmy od kilku słów na temat tego modelu. Są to bardzo ważne słowa, gdyż model wbrew pozorom jest naprawdę bardzo rozbudowany.

 • Luzy. Ten model został przygotowany z luzami na wysokości klatki piersiowej równymi 10 cm. Oznacza to, że koszulka ma 10 cm więcej w obwodzie niż wymiar klatki piersiowej w tabeli rozmiarów. Ale T-shirt nie zawsze musi być taki luźny. Producenci odzieży szyjąc koszulki dla dziewczynek kierują się innymi luzami niż w przypadku koszulek dla chłopców. Dlatego sprytne mamusie szyjąc swoim córkom wybiorą nieco mniejszy rozmiar według obwodów (według wzrostu nic nie zmieniamy). Tym samym uzyskają koszulkę bardziej dopasowaną. Chłopcy lubią czasem znacznie szersze koszlki, dlatego polecamy wypróbować również większe rozmiary według obwodów.
 • Długości koszulek. Przygotowując szablony obu koszulek pamiętaliśmy, że również ta wartość jest zupełnie inna dla dziewczynek i chłopców o jednym wzroście. Czym wyższe dziecko, tym różnica ta jest znacznie większa. Chłopcy noszą dłuższe koszulki niż dziewczynki. Dlatego całe koszulki zostały przygotowane na długość odpowiadającą chłopcom. Ale na szablonach została dorysowana dodatkowa linia, która wskazuje jak długa powinna być gotowa koszulka dla dziewczynki. Oczywiście Wasz malec może pragnąć nieco dłuższej lub krótszej koszulki, ale ta informacja podzielona na teoretyczne wymagania obu płci będzie dla Was dużą wskazówką.
 • Kieszenie. Na obu koszulkach zaznaczono miejsce naszycia obu kieszeni. Oczywiście jest to element opcjonalny i nie musicie go przyszywać.
 • Nitka prosta na raglanach. Na raglanowych rękawach znajdziecie dwie nitki proste. Obie są dopuszczalne. Przemyślcie która będzie pasować lepiej do wzoru koszulki. Przy szyciu koszulki w paski wykorzystana została ta, która umożliwia ułożenie rękawa w pewien specyficzny sposób. A mówiąc prościej, paski na dole rękawa są równoległe do dolnego brzegu rękawa. 

Koszulka dla najmłodszych

Model A. Oto tradycyjny T-shirt dla najmłodszych. I jego najnowsza wersja na najstarszym Filipie. Nasz model otrzymał dwie wersje. Jedną całą dinozaurową, drugą z dinozarowymi rękawami i kieszenią. Kieszeń jest opcją, którą można spokojnie przyszyć do modelu A lub B.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model A. Tu już widać, że Filip był młodszy. Krótsze włosy, głupsza mina, która pojawia się jak tylko Filip staje przed obiektywem. I jeden z ulubionych bohaterów naszyty specjalnie dla Filipa z jego ogromną pomocą. I ta sama koszulka, zwykły T-shirt, który potrafi naprawdę być tym najukochańszym bo uszytym specjalnie dla malucha.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model A. A teraz przypominamy najstarszą wersję T-shirta. Na bardzo młodziutkim Filipie, który ozdobił koszulkę trójgłowym psem. Tutaj Filip był chudziutki jak szczypiorek. Dziś też nie należy do pulchniutkich dzieci, ale wtedy był najchudszym dzieckiem w całym województwie. A że nasze szbalony przewidują w każdym wzroście 7 różnych obwodów koszulek, to każdy spokojnie wybierze coś dla swojego dziecka. Niezależnie od tego, czy jest ono chudziutkie jak Filip czy pulchniutkie jak pączek. Dbamy o wszystkie urocze maluchy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. Ten model to po prostu raglan. ALe jaki! Rękaw jest modelowany dodatkowym szwem bięgnącym przez ramię aż do dołu rękawa. Takie cięcia pozwolą nie tylko pięknie dopasowac koszulkę ale również uszyć ją z wielu kolorowych kawałków. Model idealny do miłego spędzenia czasu przy maszynie do szycia, wykorzystania najmniejszych kawałków dzianiny oraz sprawienia radości maluchom. To po prostu model idealny.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. A teraz czas na raglan w dinozaury i najpiękniejszą modelkę na świecie. Czy zauważyliście, jak cudnie rozwija się ten talent? Ale wróćmy do koszulki. Na pierwszym zdjęciu widać, że jest to raglan. Na dwóch kolejnych, że jest w nich mały słodki diabełek.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model B. Oto raglan. Zaprojektowany przez najzdolniejszego projektanta, który wygrał dawno temu konkurs na najfajniejszą na świecie koszulkę. Z tego projektu powstała koszulka z biedronką, którą wiedzicie poniżej.

Kliknij aby powiększyć

Stwórz własną wizualizację online (wersja beta)

Kupisz na Gendo!

Tak prosty i ładny model wymaga tylko nici. I oczywiście małej elegantki lub młodego kawalera, którzy założą nowe krawieckie cuda. Elegantkę lub eleganta musisz już mieć, nici możesz kupić u nas.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćTeraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Szyj dla siebie lub w celach komercyjnych

Z naszych szablonów możesz szyć dla siebie, swojej rodziny, znajomych, przyjaciół. A jeśli chcesz, możesz również szyć odzież i dodatki na sprzedaż. W takich ilościach, jakie tylko potrafisz sprzedać. Wykorzystaj nasze szablony komercyjnie! Trzymamy za Ciebie kciuki i będziemy wdzięczni za pochwalenie się nam, że sprzedajesz rzeczy uszyte na podstawie naszych szablonów.

Wszelkie prawa do szablonu są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój.

Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4, A3 lub letter. Wykorzystaj opcję pobierania szablonów, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Pobierz szablon z dodatkami lub bez, wielorozmiarowo lub nie. Więcej o opcjach drukowania, sposobie sklejania kartek, wyglądzie szablonów i wszelkich innych technicznych aspektach przeczytasz w artykułach podlinkowanych w zakładce "Najczęściej zadawane pytania"

Wybierz rozmiarówkę, jaką potrzebujesz pobrać

W tym artykule znajdziesz dwa moduły do pobierania. Zawierają one te same szablony. Różnica jest taka, że w ramach jednego pobrania możesz otrzymać zupełnie inny zestaw rozmiarów. Dlatego przeczytaj opisy do obu modułów zanim coś pobierzesz.

Wszystkie wzrosty dla jednej tęgości.

Poniższy model służy do pobrania rozmiarówki we wszystkich wzrostach. Musisz tylko zadecydować, czy Twoje dziecko jest chudziutkim szczypiorkiem czy słodkim pączkiem. A może średniaczkiem? Wybierz tęgość od XXS do XXL. W ramach tej jednej tęgości będą dostępne wszystkie wzrosty.

model-0865a.jpg

Oto koszulki dla dzieciaków. Dla małych i dużych. Niech się noszą super!

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Rozmiar
Wzrost

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeden wzrost i kilka rozmiarów według obwodów.

W poniższym module wybierasz wzrost. I tylko ten jeden wzrost będzie dostępny. I na ten jeden wzrost będziesz mieć możliwość pobrania koszulek na chudzinki, średniaki i pączusie, od XXS aż do XXL. Wszystkie w jednym wzroście, ale różniące się obwodami.

model-0865.jpg

T-shirt i koszulka z raglanem w wielu dziecięcych wzrostach, z podziałem na chudziutkie, przeciętne i pulchniejsze dzieciaczki..

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Lista elementów

 • 1 przód  Model A.
 • 2 tył  Model A.
 • 3 rękaw Model A.
 • 4 listwa dekoltu  Model A.
 • 5 przód  Model B.
 • 6 rękaw przód  Model B.
 • 7 tył  Model B.
 • 8 rękaw tył  Model B.
 • 9 listwa dekoltu  Model A, B. Kieszeń jest elementem opcjonalnym.
 • 10 kieszeń . Model A, B. Kieszeń jest elementem opcjonalnym.

Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, obejrzyj kolejną zakładkę w artykule. Ten model został przygotowany w rozmiarach od XXS do XXL w 12 wzrostach, łącznie 84 rozmiarów.

Luz: Luz na wysokości klatki piersiowej 10 cm.

Dodatki krawieckie: Nici. Materiał, szerokość 150 cm. Długość w tabeli podana w cm dla modelu a/b:

  XXS XS S M L XL XXL
86 50 50  50  50  50  50  50
92  50  50  50  50  50  50  50
98  50  50  50  50  50  55  55
104  50  50  55  55  55  55  55
110  55  55  55  55  55  55  55
116  55  55  55  55  55  60  60
122  60  60  60  60  60  60  60
128  65  65  65  65  65  65  65
134  65  65  65  65  65  65  65
140  65  65  65  65  65  65  65
146  65  70  70  70  70  70  70
152  70  70  70  70  70  70  70
158  75  75  75  75  75  75  75
164  75  80  80  80  80  80  80

Tabela przedstawia zużycie materiału dla poszczególnych rozmiarów i modeli.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz układając na złożeniu materiału. Model A.
 • 2 tył 1 raz układając na złożeniu materiału. Model A.
 • 3 rękaw 1 raz ze złożonego materiału. Model A.
 • 4 listwa dekoltu 1 raz układając na złożeniu materiału. Model A.
 • 5 przód 1 raz układając na złożeniu materiału. Model B.
 • 6 rękaw przód 1 raz ze złożonego materiału. Model B.
 • 7 tył 1 raz układając na złożeniu materiału. Model B.
 • 8 rękaw tył 1 raz ze złożonego materiału. Model B.
 • 9 kieszeń 1 raz z pojedynczej warstwy materiału. Model A, B. Kieszeń jest elementem opcjonalnym.
 • 10 kieszeń 1 raz z pojedynczej warstwy materiału. Model A, B. Kieszeń jest elementem opcjonalnym.

Kliknij aby powiększyć

Oto przykładowy układ kroju. Został przygotowany na podstawie rozmiaru 128-S. Przy mniejszych lub większych elementach układ ten może odrobinę się różnić. Sprawdź koniecznie w jaki sposób zmieszczą się Twoje elementy na materiale rozkładając wszystkie papierowe części na rozłożonym materiale.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem

 1. Zszyj ramiona koszulki.
 2. Zszyj boki koszulki.
 3. Wszyj listwę dekoltu.
 4. Zszyj szwy łączące rękawy.
 5. Wszyj rękawy do koszulki.
 6. Podwiń dół rękawów i dół koszulki.

Model B.

 1. Zszyj boki koszulki.
 2. Zszyj szwy łączące rękawy.
 3. Wszyj rękawy do koszulki.
 4. Wszyj listwę dekoltu.
 5. Podwiń dół koszulki i dół rękawów.


Poniżej znajdziesz tabelę rozmiarów dziecięcych. Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze rozmiaru obejrzyj krótki film. A jeśli on nie pomoże, zawsze możesz nam podać wzrost, obwód bioder i obwód klatki piersiowej dziecka, pomożemy wybrać odpowiedni rozmiar.

Rozmiar / wzrost tęgość 86 92 98 104 110 116 122 128 134 140 146 152 158 164 170 176 182
Obwód klatki piersiowej XXS 47 48 49 50 51 52 55 58 61 64 67 70 73 76 79 82 85
XS 49 50 51 52 53 54 57 60 63 66 69 72 75 78 81 84 87
S 51 52 53 54 55 56 59 62 65 68 71 74 77 80 83 86 89
M 53 54 55 56 57 58 61 64 67 70 73 76 79 82 85 88 91
L 55 56 57 58 59 60 63 66 69 72 75 78 81 84 87 90 93
XL 57 58 59 60 61 62 65 68 71 74 77 80 83 86 89 92 95
XXL 59 60 61 62 63 64 67 70 73 76 79 82 85 88 91 94 97
Obwód talii XXS 44 45 46 47 48 49 50,5 52 53,5 55 56,5 58 59,5 61 62,5 64 65,5
XS 46 47 48 49 50 51 52,5 54 55,5 57 58,5 60 61,5 63 64,5 66 67,5
S 48 49 50 51 52 53 54,5 56 57,5 59 60,5 62 63,5 65 66,5 68 69,5
M 50 51 52 53 54 55 56,5 58 59,5 61 62,5 64 65,5 67 68,5 70 71,5
L 52 53 54 55 56 57 58,5 60 61,5 63 64,5 66 67,5 69 70,5 72 73,5
XL 54 55 56 57 58 59 60,5 62 63,5 65 66,5 68 69,5 71 72,5 74 75,5
XXL 56 57 58 59 60 61 62,5 64 65,5 67 68,5 70 71,5 73 74,5 76 77,5
Obwód bioder XXS 47 49 51 53 55 57 60 63 66 69 72,5 76 79,5 83 86,5 90 93,5
XS 49 51 53 55 57 59 62 65 68 71 74,5 78 81,5 85 88,5 92 95,5
S 51 53 55 57 59 61 64 67 70 73 76,5 80 83,5 87 90,5 94 97,5
M 53 55 57 59 61 63 66 69 72 75 78,5 82 85,5 89 92,5 96 99,5
L 55 57 59 61 63 65 68 71 74 77 80,5 84 87,5 91 94,5 98 101,5
XL 57 59 61 63 65 67 70 73 76 79 82,5 86 89,5 93 96,5 100 103,5
XXL 59 61 63 65 67 69 72 75 78 81 84,5 88 91,5 95 98,5 102 104,5
Długość ręki   28,5 30,5 33 35 37,5 40 42 45 47,5 50 52 54 56,5 58,5 61 63 65
Obwód ramienia XXS 14,3 15,1 15,9 16,7 17,5 18,3 19,1 19,9 20,7 21,5 22,3 23,1 23,9 24,7 25,5 26,3 27,1
XS 14,8 15,6 16,4 17,2 18 18,8 19,6 20,4 21,2 22 22,8 23,6 24,4 25,2 26 26,8 27,6
S 15.3 16,1 17,4 17,7 18,5 19,3 20,1 20,9 21,7 22,5 23,3 24,1 24,9 25,7 26,5 27,3 28,1
M 15,8 16,6 17,4 18,2 19 19,8 20,6 21,4 22,2 23 23,8 24,6 25,4 26,2 27 27,8 28,6
L 16,3 17,1 17,9 18,7 19,5 20,3 21,1 21,9 22,7 23,5 24,3 25,1 25,9 26,7 27,5 28,3 29,1
XL 16,8 17,6 18,4 19,2 20 20,8 21,6 22,4 23,2 24 24,8 25,6 26,4 27,2 28 28,8 29,6
XXL 17,3 18,1 18,9 19,7 20,5 21,3 22,1 22,9 23,7 24,5 25,3 26,1 26,9 27,7 28,5 29,3 30,1
Wysokość talii   48,5 53 57,5 62 66 70,5 75 80 85 89,5 93 97 101 104 108 112 116
Wysokość krocza   31 35 39 45 46,5 50,5 54,5 58,5 62,5 66,5 70 73 76 79 82 85 88

Wydruk szablonów

Pobieranie wykroju.

Jeśli masz problem z pobraniem wykrojów lub chcesz dowiedzieć się jakie opcje samodzielnej konfiguracji wydruków przygotowaliśmy dla Ciebie, przeczytaj artykuł Jak pobierać szablony. Naprawdę warto, gdyż szablony możesz wydrukować tak, jak chcesz. Mogą się na nich pojawić dodatki na szwy, ale nie muszą. Można wydrukować je na różnych formatach papieru. Można drukować całość lub tylko poszczególne elementy modelu. Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wygląd szablonów.

Na szablonach zaznaczyliśmy dużo ważnych informacji. Znajdziesz tam między innymi wielki prostokąt kontrolny, nazwę szablonu oraz wiele innych informacji. Wszystko dokładnie opisaliśmy w artykule Wygląd papaverowych szablonów.

Sklejanie szablonu.

Wydruki naszych szablonów zostały przygotowane tak, aby można je było sklejać w ekspresowym tempie. Koniecznie przejrzyj artykuł  Sposób na ekspresowe sklejanie szablonu. Starsze szablony, które niestety nie mają najnowszych udogodnień sklejamy tradycyjnie. O tym przeczytasz w artykule Drukujemy szablon!

Wydruk w odpowiedniej skali.

Czasem tak bywa, że drukarka nie chce wydrukować kartek w odpowiedniej skali. Prostokąt kontrolny ma zupełnie inne wymiary, niż podane na wydruku. Wtedy trzeba ustawić odpowiednio funkcje drukarki. O tym wspominaliśmy w artykule Drukujemy szablon!

Przykłdowy projekt do pobrania.

Przygotowaliśmy dla Ciebie przykładowy szablon do pobrania. Dzięki niemu nie tylko uszyjesz sobie fajny sweter, ale poznasz możliwości opcji w naszym module do pobierania. Darmowy szablon pozwoli zobaczyć, że można go wydrukować z dodatkami na szwy lub bez, w różnych formatach papieru oraz wszelkimi innymi opcjami. Koniecznie zajrzyj do artykułu Cieplutki otulacz. Model 0711

Jak wybrać rozmiar

Luz odzieżowy.

To tak naprawdę najważniejsza informacja o wielkości szablonu. O tym, jak bardzo dopasowanej odzieży należy oczekiwać po uszyciu jej na podstawie papaverowego szablonu. Wiemy, że nie jest to informacja dostępna w przypadku innych firm. Dlatego bardzo prosimy o to, aby ta informacja nie została pominięta przy wyborze szablonu oraz materiału. Luz odzieżowy to bezcenna wskazówka na temat odzieży, którą uszyjesz na podstawie szablonu odzieżowego. Dlatego na papaverowej stronie pojawiło się dużo artykułów na ten niedoceniany temat. Gorąco zachęcamy do ich przeczytania.

 • Na początek proponujemy artykuł zatytułowany Nie taki luz odzieżowy straszny, jak go malują. Rozjaśnia on czym tak naprawdę jest luz, po co jest potrzebny i kto o niego musi zadbać tworząc szablony.
 • Artykuł zatytułowany Luz odzieżowy opowiada o luzach na przykładzie trzech bluzek. Warto obejrzeć takie poglądowe zmiany na żywym przykładzie.
 • Zachęcamy do sprawdzenia, jak odpowiedni wybór luzów odzieżowych wpływa na wygląd odzieży. Po przeczytaniu tej serii na pewno będzie Ci łatwiej uszyć coś, co nie będzie za małe, zbyt luźne, za obcisłe lub niewygodne. Koniecznie przeczyta Wybór luzu do dzianiny oraz Wybór luzu do dzianiny, część ostatnia. 
 • Ten artykuł opowiada o luzach w połączeniu z różnymi materiałami użytymi do uszycia modelu. To świetny przykład tego, jakie niespodzianki mogą Cię spotkać przy szyciu i jak im się przeciwstawić. Przeczytaj świetny artykuł zatytułowany  Materiał zmienia rozmiar odzieży!
 • Ostatni artykuł opowiada o wyborze luzu w przypadku tkaniny. Ma dość przewrotny tytuł Zmieszczę się czy nie?

Rozmiary na różne biusty.

Doskonale wiemy, że kobiety mają biusty różnej wielkości. Dlatego tak samo jak producenci damskiej bielizny dbają o różną wielkość miseczek w biustonoszach, tak my dbamy o różną ilość miejsca na biust w sukienkach, bluzkach, bluzeczkach, żakietach i wszelkich innych częściach garderoby damskiej okrywającej górę sylwetki. Ta opcja jest naszą dumą i mamy nadzieję, że każda kobieta znajdzie dzięki temu szablon odpowiedający wielkości swojego biustu. Na ten tamat znajdziesz wiele artykułów na naszej stronie. Oto kilka z nich.

Rozmiary na różne wzrosty.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wyższe i niższe osoby muszą pobrać szablon na zupełnie inny wzrost. Warto jednak przeczytać słów kilka o tym, w jaki sposób można tymi możliwościami manewrować. Mogą się bowiem przytrafić w przyrodzie modelki o zupełnie innych proporcjach ciała niż standard. I wtedy warto przemyśleć dokładnie wybranie wzorstu, nawet wbrew temu, co pokazuje centymetr krawiecki. Dobierz odpowiedni wzrost kierując się proporcjami ciała

Rozmiary na różne brzuszki.

Tak naprawdę każda z kobiet może mieć zupełnie inną różnicę pomiędzy biodrami a talią niż standar. To nic złego, jeśli posiadasz mniejsze lub większe wcięcie w talii. Zadbaliśmy o to, aby nasze szablony były na to przygotowane. Przeczytaj o tym w artykule zatytułowanym Rozmiarówka według brzuszków

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

GraceSpring
#58 GraceSpring 2021-12-19 22:37
Cytuję Joanna205:
Cytuję GraceSpring:
Czy ten wykrój sprawdziłby się na uszycie z tkaniny? Chciałabym wykorzystać go do uszycia bluzek z nierozciągliwej tkaniny. Skoro luzy wynoszą 10cm, to wydaje mi się, że powinno się obyć bez zmieniania tęgości (bo chodzi o dziewczyńskie bluzki), ale czy jest tak na prawdę? Czy może lepiej uwzględnić +1 do tęgości?
Z tego co widzę po zdjęciach otwór na szyję jest uwzględniony bardzo mały (chyba, że to jakieś błędy szyjących) i wymaga korekty na modelce, tak? Jako że planowane bluzki mają być prezentem, to pytanie, czy szyć tak jak jest na wykroju, czy raczej zwiększyć dekolt? W podkroju szyi planuję zrobić rozcięcie i zapięcie, co by dało się ją założyć, tylko pytanie czy dekolt wymaga powiększenia przy zmianie dzianiny na tkaninę?

Nie

No trudno, na coś innego pójdzie tkanina. Dzięki za odpowiedź, miłego wieczoru! :)
Joanna205
#57 Joanna205 2021-12-19 14:05
Cytuję GraceSpring:
Czy ten wykrój sprawdziłby się na uszycie z tkaniny? Chciałabym wykorzystać go do uszycia bluzek z nierozciągliwej tkaniny. Skoro luzy wynoszą 10cm, to wydaje mi się, że powinno się obyć bez zmieniania tęgości (bo chodzi o dziewczyńskie bluzki), ale czy jest tak na prawdę? Czy może lepiej uwzględnić +1 do tęgości?
Z tego co widzę po zdjęciach otwór na szyję jest uwzględniony bardzo mały (chyba, że to jakieś błędy szyjących) i wymaga korekty na modelce, tak? Jako że planowane bluzki mają być prezentem, to pytanie, czy szyć tak jak jest na wykroju, czy raczej zwiększyć dekolt? W podkroju szyi planuję zrobić rozcięcie i zapięcie, co by dało się ją założyć, tylko pytanie czy dekolt wymaga powiększenia przy zmianie dzianiny na tkaninę?

Nie
GraceSpring
#56 GraceSpring 2021-12-19 00:01
Czy ten wykrój sprawdziłby się na uszycie z tkaniny? Chciałabym wykorzystać go do uszycia bluzek z nierozciągliwej tkaniny. Skoro luzy wynoszą 10cm, to wydaje mi się, że powinno się obyć bez zmieniania tęgości (bo chodzi o dziewczyńskie bluzki), ale czy jest tak na prawdę? Czy może lepiej uwzględnić +1 do tęgości?
Z tego co widzę po zdjęciach otwór na szyję jest uwzględniony bardzo mały (chyba, że to jakieś błędy szyjących) i wymaga korekty na modelce, tak? Jako że planowane bluzki mają być prezentem, to pytanie, czy szyć tak jak jest na wykroju, czy raczej zwiększyć dekolt? W podkroju szyi planuję zrobić rozcięcie i zapięcie, co by dało się ją założyć, tylko pytanie czy dekolt wymaga powiększenia przy zmianie dzianiny na tkaninę?
Zaba1231
#55 Zaba1231 2021-09-30 20:43
Czy jest na stronie taka bluzka z długim rękawem, albo jak zrobić długi rękaw? Wpisuje w wyszukiwarkę dziecięca/chłopięca i w sumie znajduje dorosłe rzeczy...
papavero
#54 papavero 2021-05-10 12:53
Cytuję Karmina:
Dziewczyny, nie rozumiem , pomóżcie. Mam wykupiony wykrój i za każdym pobraniem kolejnego rozmiaru zjada mi jedno pobranie z puli. Już któryś raz z kolei Co robie źle?

Jedno pobranie to cała wybrana rozmiarówka. Albo jeden wzrost i wszystkie tęgości. Albo jedna tęgość i wszystkie wzrosty. Już sprawdzam ile razy nakręciłaś w tym szablonie i przywracam pobrania :-) do wykorzystania na coś innego.
Karmina
#53 Karmina 2021-05-10 12:31
Dziewczyny, nie rozumiem , pomóżcie. Mam wykupiony wykrój i za każdym pobraniem kolejnego rozmiaru zjada mi jedno pobranie z puli. Już któryś raz z kolei Co robie źle?
Joanna205
#52 Joanna205 2021-04-25 21:28
Cytuję ziraelle:
Czy tylko ja tak mam, że zawsze muszę w tym wykroju mocno powiększać otwór na głowę? Zaczęłam od poszerzenia na samym szwie ramieniowym o jakieś 7 mm, bez pogłębiania. Po przymiarce, jeszcze przed wszyciem plisy, synowi mało nie urwało uszu, więc pogłębiłam o kolejny centymetr z każdej strony. Proszę, pocieszcie mnie że nie jestem jedyna z takim problemem :)

Spójrz na to w ten sposób że lepiej cos powiększyć niż zmniejszyć. Podkroj szyi po prostu poglebiasz tyle ile potrzebujesz.
ziraelle
#51 ziraelle 2021-04-25 20:40
Czy tylko ja tak mam, że zawsze muszę w tym wykroju mocno powiększać otwór na głowę? Zaczęłam od poszerzenia na samym szwie ramieniowym o jakieś 7 mm, bez pogłębiania. Po przymiarce, jeszcze przed wszyciem plisy, synowi mało nie urwało uszu, więc pogłębiłam o kolejny centymetr z każdej strony. Proszę, pocieszcie mnie że nie jestem jedyna z takim problemem :)
papavero
#50 papavero 2021-03-01 11:46
O jaka ładniutka #49
natszyje
#49 natszyje 2020-06-22 18:50
Cytuję papavero:
Tym jednym milimetrem na całej szerokości strony naprawdę nie ma się co przejmować :-)

Nie jestem blondynką, ale.... Ustawienia drukarek aby drukowały w wymiarze rzeczywistym znam na pamięć, problem wyniknął z linijki :oops: Dopiero na 4 linijce wyszły prawidłowe wymiary w obie strony, drugi bok musiał mi się też nie zgadzać ale nie było to aż tak widoczne. Tak więc przepraszam, widać miałam 3 tak samo beznadziejnie wyskalowane linijki szkolne. Także wykrój jest poprawny, tylko człowiek i jego narzędzia taki niedoskonały ;-)