Dla początkujących czy dla zaawansowanych?

Chciałabym Wam opowiedzieć kilka słów o tym, dla kogo jest ten konkurs. Patrzymy na poniższe obrazki i już wiemy, że albo będziecie oceniani surowo matematycznie, albo z wielkim sercem. Po pierwszym tygodniu, kilku pytaniach na stronie i w wiadomościach prywatnych, mam wrażenie, że boicie się tego bezdusznego kalkulatora. Nie wiem dlaczego zakładacie, że będziemy Wasze prace oceniać tak, jak ocenia się prace profesjonalistów. Że będziemy sprawdzać, czy guzik jest przyszyty prosto a pasek oklejony odpowiednim wkładem odzieżowym. A tak nie będzie. Będziemy kierować się sercem, zapewniam. I czasem wygrane prace będą idealne pod względem krawieckim, a innym razem docenimy początkujące osoby. Dlatego nie ma się co stresować, trzeba śmiało wrzucać prace konkursowe. Tak, aby nam i całemu światu pokazać. Moi drodzy, trzeba się chwalić własną pracą, nawet, jeśli jeszcze długa droga przed nami w nauce rzemiosła. Ja uczę się każdego dnia, każdego poznaję coś nowego. W każdym tygodniu staram się zerknąć na jakieś nowe modele lub techniki. Próbuję innych metod konstrukcji, przygotowania innych części garderoby. I chwalę Wam się. Dlatego jeśli jesteś początkującym adeptem krawiectwa, to chwal się jeszcze częściej, bo wytrwałość też będziemy brać pod uwagę.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Nagrody.

Nagrody są naprawdę fantastyczne. Wszystko to, czego potrzebujemy w krawiectwie. Niteczki najfajniejszej na świecie Amandy (kto nie zna tej marki niech szybciutko nadrobi), materiały od AC Fashion, szablony krawieckie, dodatki krawieckie a nawet krawiecka wiedza od nas oraz pomoc w szyciu dziewczyn z 123szyjeszty. Malutkie nagrody będziemy przyznawać każdego tygodnia (krawieckie szablony), nieco większe na koniec miesiąca (każda firma przygotowała fajny zestaw o wartości 50zł) i na sam koniec zabawy ogromne pudła z krawieckimi przydasiami, każde pudło o wartości aż 500zł. No i oczywiście kurs konstrukcji od nas. Jest w czym wybierać, dlatego koniecznie porzućcie obawy i wrzucajcie zdjęcia konkursowe. 

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Tygodniowe hasła przewodnie.

Każdy miesiąc zabawy będzie pod innym hasłem. Lipiec premiowany będzie za nadruki. Magda z Krohmallu na pewno wybierze pracę, która będzie prezentowała coś uszytego z zadrukowanych kolorowych materiałów.

Ale też w każdym tygodniowym artykule opiszę Wam, czym dokładnie będzie się kierowało jury, czyli jego pozostali członkowie. Każdy z nas wybiera jedną pracę, niezależnie od pozostałych członków jury. Każdy kieruje się własnym sercem. Nie wszyscy z nas potrafią szyć, więc nie wszyscy będą nawet w stanie zauważyć Wasze niedociągnięcia. Dlatego nie ma się co bać, trzeba być odważnym i pokazywać nam swoje prace.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczniemy kolejny etap zabawy. Dokładnie Wam opiszę, jakie będą tygodniowe aspekty brane pod uwagę przy ocenie Waszych prac. W planach mam dużo różnych wariantów. Będą tygodnie z koszulkami, będą takie, gdzie poproszę Was o pokazanie początków albo największych problemów. Będą takie, w których będziemy wspólnie coś szyć. Ale każdy tydzień będzie idealny do wrzucenia zarówno prac początkujących osób jak i tych bardziej zaawansowanych. Liczę na Wasz udział i dobrą zabawę! Od dziś aż do targów jesiennych, o których napiszę Wam jeszcze sporo rzeczy.

Kliknij aby powiększyć

100% (1 głos)
1406 wyświetleń

Komentarze

papavero
#3 papavero 2018-07-16 11:30
Cytuję helianthus:
Papavero, gdzie wrzucać zdjęcia?

Każdy tydzień to osobny artykuł. Dla przejrzystości i miłej zabawy. W każdy poniedziałek nowiutki artykuł będzie na Was czekał. Dzisiejszy już jest na stronie :-) Opisałam też, gdzie można wrzucać prace :-)
helianthus
#2 helianthus 2018-07-16 10:35
Papavero, gdzie wrzucać zdjęcia?
szycie007
#1 szycie007 2018-07-13 16:54
Dzięki za artykuł. Dodał odwagi.