007 zgłoś się!

Siódmy tydzień czas rozpocząć. Wasze prace będą cieszyć nasze oko od poniedziałku do piątku. Czyli kilka dni, a "za parę dni, proszę pana, to się dopiero zacznie: wywiady, autografy, wizyty w zakładach pracy…" Filmowo będzie po prostu.

Gdzie należy wrzucać prace konkursowe?

Szybkie przypomnienie. Nie chciałabym, aby komuś umknęło to miejsce. Dlatego przypominam, że prace konkursowe można dodawać poniżej w komentarzach, dokładnie pod tym artykułem przygotowanym dla tego tygodnia. Na FB na grupie 123szyjeszty oraz na specjalnej grupie konkursowej KOCHAM SZYCIE która została stworzona specjalnie na tą okazję i na prośbę osób, które twierdzą, że na FB łatwiej im dodać zdjęcia. Tak więc wrzucajcie prace tam, gdzie Wam wygodniej. A jeśli chcecie, możecie tą samą pracę wrzucić we wszystkie te miejsca.

Temat przewodni miesiąca sierpnia to dzianiny.

Sklep tkaniny-polary.pl przygotował dla Was piękne nagrody :-) Dowolnie wybrane tkaniny lub dzianiny z ich strony. Czyż to nie super móc samodzielnie wybrać to, co się otrzyma. Takie nagrody są po prostu najfajniejsze na świecie.

ps2018 33 ps2018 29

Nominacje tygodniowe.

Każdy tydzień zabawy podsumujemy czterema nominacjami do konkursu głównego. Nominowane osoby otrzymają od papavero.pl po jednym pobraniu do wykorzystania na portalu. To bardzo ważne, aby zostać nominowanym, gdyż spośród tych osób Jury wybierze zwycięzców konkursu miesięcznego oraz na koniec głównego.

1 nominacja zostanie przyznana przez AC Fashion. Pod uwagę będą brane prace wykonane z dzianin.

1 nominacja zostanie przyznana przez fantastyczne administratorki grupy 123szyjeszty. Dziewczyny w tym tygodniu będą brały pod uwagę szyciowy zapał.

1 nominacja zostanie przyznana przeze mnie osobiście. Tym razem czekam na odpowiedź na suchara, czającego się w moim pierwszym komentarzu do tego artykułu.

1 nominacja zostanie przyznana przez jury specjalne. Będzie to osoba, która w tygodniu 6 otrzyma nominację od dziewczyn uczestniczących w kursie konstrukcji odzieży w sierpniu 2018 organizowanym przez papavero.pl.

 

Na zgłoszenia konkursowe czekamy do końca tygodnia. Zgłoszenia można umieszczać pod tym artykułem oraz w specjalnym wydarzeniu utworzonym na grupie 123szyjeszty na FB oraz na grupie KOCHAM SZYCIE. W poniedziałek jury podejmie decyzję, a we wtorek poinformujemy Was o tym, kto otrzyma pierwsze nagrody w naszym konkursie. Oczywiście od poniedziałku rozpoczniemy kolejny tydzień zabawy, ale o tym za kilka dni.  Pamiętajcie, że wrzucamy rzeczy uszyte na podstawie papaverowych szablonów. Do wyboru macie prawie 900 modeli, więc jest z czego wybierać.

Konkurs miesięczny i główny.

Na koniec miesiąca przyznamy nagrody miesiąca. Jury będzie brało pod uwagę wszystkie osoby, które wcześniej otrzymały tygodniowe nominacje.

Każdy stały członek jury (papavero i 123szyjeszty) będzie miał jedną dziką kartę w całym konkursie. Oznacza to, że w czasie trwania całego konkursu będzie mógł przyznać nagrodę specjalną dowolnie wybranej osobie. Dlatego pamiętajcie, nawet, jeśli nie uda Wam się zdobyć nominacji, to nagroda specjalna może być Wasza. Wartość nagrody oraz warunki przyznania tej nagrody pozostaną niewiadomą aż do chwili jej wręczenia.

Na koniec konkursu przyznamy nagrody główne. Jury będzie brało pod uwagę wszystkie osoby, które wcześniej otrzymały tygodniowe nominacje.

 

Sponsorzy naszych nagród.

 Na samym początku artykułu wymieniłam AC Fashion, który opiekuje się sierpniowymi tygodniami konkursowymi. Czas przypomnieć, że jeszcze kilka fajnych firm przygotowało dla Was nagrody. Oto nasi sponsorzy:

  • Organizator konkursu, czyli Papavero sp z o.o.
  • Producent najlepszych na świeci nici do szycia, firma Amanda sp. z o.o. z Sulechowa
  • Właściciel strony internetowej Krohmall.pl, firma Huuft sp. z o.o.
  • Właściciel sklepu z materiałami Tkaniny-polary.pl, firma AC Fashion sp. zo.o. z Łodzi

Kliknij aby powiększyć  ps2018 153

A na koniec przypominamy, że organizatorem konkursu jest Papavero.pl. A cudowną pomocną dłoń zaoferowały dziewczyny z grupy 123szyjeszty, które będą najostrzejszą częścią jury.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Rozstrzygnięcie całego konkursu odbędzie się na jesiennych targach FastTextile, stąd nazwa naszego konkursu. Do którego raz jeszcze gorąco namawiam wraz ze wszystkimi członkami jury i sponsorami nagród.

Kliknij aby powiększyć

 

100% (0 głosów)
1373 wyświetlenia

Komentarze

SenseOfInfinity
#21 SenseOfInfinity 2018-08-26 23:09
chyba nie umiem wrzucić dwóch zdjęć w jeden post więc teraz wrzucam po odcięciu za wąskich rękawów
SenseOfInfinity
#20 SenseOfInfinity 2018-08-26 23:07
Teraz pora na mój babol. Szyłam po raz pierwszy z wykroju "bluza czy tunika" dla bratanicy, ale nie zorientowałam się, ze bluza uszyta jest ze ściągacza. Ja miałam dresówkę drapaną, która się nie rozciąga. Uszyłam bluzę i pojechała do właścicielki i co - rękawy były za wąskie. Trzeba więc było zrobić z niej kamizelkę. Przepraszam za drugie zdjęcie, właśnie zrobił mi je brat no i wiecie .... jak to jest z facetami, poprosiłam o zdjęcia a nie o ułożenie ładnie i równo. a to po
1
Gayaruthiel
#19 Gayaruthiel 2018-08-26 22:30
A wtopa była, kiedy chciałam pójść na skróty szyjąc Walkirię, i oczywiście skończyło się wielkim pruciem, bo udało mi się wszyć rękawy do góry nogami...

Gayaruthiel
#18 Gayaruthiel 2018-08-26 22:27
Najłatwiejsza sukienka. Model 0674. W wersji zmodyfikowanej: odwróciłam dekolt, bo jednak wolę głębszy z przodu i rozkloszowałam dół.1
Deferra
#17 Deferra 2018-08-26 19:53
Różowa Ramona w wersji mniej różowej a bardziej wełnistej :-)
Bluza była szyta dla mamy, dlatego na mnie jest nieco za duża. Niestety przeceniłam rozciągliwość dresówki... Stąd "wyszczuplające" panele boczne z przodu ;-)
femke
#16 femke 2018-08-26 17:49
@KatarzynaAnna
Obszyj szew czymś delikatnym po prostu, najlepiej ze skosu, jeśli szew pracuje na całym tyle (bo się na niego siada) lub jakąś luźno tkaną tasiemką (może taką do podkładania spódnic?).
KatarzynaAnna
#15 KatarzynaAnna 2018-08-26 17:37
Tunika dla córki z wykroju: Dwie rogate sukienki. Model 0665. Dla mnie błędem jest słabe spasowanie wzoru na plecach, ale szyłam z resztek (dlatego rękawy są gładkie) i lepiej się nie dało. Własnych ingerencji w szablon wprowadziłam sporo, przesunęłam worki kieszeniowe jakieś 1,5 cm niżej, skróciłam dół , mocno zmniejszyłam rogi bo oryginalne na przymiarce nie przypadły do gustu ani mi ani córce. Nadałam rogom nieco inny kształt , u mnie szczyt rogu zaczyna się tuż przy worku kieszeniowym:) Z efektu końcowego jestem zadowolona, córka mniej - bo szew na plecach ją gryzie :D No cóż następna będzie miała tył z całości .


camilleee-1986@wp.pl
#14 camilleee-1986@wp.pl 2018-08-25 12:28
Dziś prezentuję Fajną kieckę model 0518 uszytą z czerwonej dzianiny z lekko połyskującą nitką - tego niestety nie widać na zdjęciach a pięknie mieni się w słońcu. Uszyta jako codzienna do pracy i czuję się w niej świetnie. To świetny model i na pewno skorzystam z tego wykroju jeszcze kilka razy.
a Bubel, który widzę tylko ja to krzywo podszyty dół i jedna zbyt długa zaszewka piersiowa :)2
papNatusia
#13 papNatusia 2018-08-24 16:24
Bluza ze smokiem z wykroju "Bluza z psem". Jedna z moich ulubionych:) Ale przypomniałam sobie o niej ze względu właśnie na wiel-błądy;) Pewnie nietrudno się domyślić, że skoro rękawy są pocięte, to sobie narobiłam z nimi problemu błędnie zszywając części;) Koniec końców rękawy zrobiłam w sumie trzy;)

milena516
#12 milena516 2018-08-24 16:05


Falbaniaste sukienki. Model 0868