Kilka ważnych rysunków

Gdy uczysz się konstrukcji, warto czasem sprawdzić swoje postępy. Na początek polecam narysować siatkę taką, którą można sprawdzić wraz z jedną z przykładowych. Wydrukowanie i porównanie ze swoim rysunkiem zastąpi nauczyciela, który potrafi odnaleźć błędy. Proste, prawda?

Ten artykuł może zostać uzupełniony o inne ważne rysunki pomocnicze. Jestem otwarta na propozycje. Dajcie koniecznie znać, z czym mieliście problem i co warto wydrukować w celu sprawdzenia. A ja dam znać, czy taki rysunek może się pojawić w wersji do pobrania.

Pierwsza siatka. Oto siatka narysowana z wykorzystaniem przykładowych danych z książki ze strony 45. Jeśli więc zechcesz dla ćwiczeń narysować siatkę z ich wykorzystaniem, dla sprawdzenia możesz ją wydrukować i porównać ze swoim rysunkiem. Również siatka rękawa została przygotowana z wykorzystaniem danych zawartych w książce (na stronie 125). Ta siatka i rękaw przygotowane zostały z myślą o tkaninie.

Kliknij aby powiększyć

Druga siatka. Oto siatka sukienki dzianinowej przygotowanej na bazie danych ze strony 81. Rękaw do dzianinowej sukienki został przygotowany z wykorzystaniem danych ze strony 135/136.

Kliknij aby powiększyć

Trzecia siatka. Ta siatka różni się od pierwszej, oznaczonej cyfrą 1, tylko jednym drobnym szczegółem. Odcinek R3R4 należy zmienić na 4,3cm. W ten sposób zmniejszeniu ulega zaszewka gorsowa. Jeśli nie chcesz rysować tej siatki od nowa, możesz wydrukować jedynie górną część przodu i obejrzeć zmiany.

Kliknij aby powiększyć

Czwarta siatka. Ta siatka została przygotowana na rozmiar 42 z tabeli rozmiarów standardowych zawartej w książce. Luzy zostały przyjęte takie same jak w przykładzie na stronie 44.

Kliknij aby powiększyćTeraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Szyj dla siebie lub w celach komercyjnych

Z naszych szablonów możesz szyć dla siebie, swojej rodziny, znajomych, przyjaciół. A jeśli chcesz, możesz również szyć odzież i dodatki na sprzedaż. W takich ilościach, jakie tylko potrafisz sprzedać. Wykorzystaj nasze szablony komercyjnie! Trzymamy za Ciebie kciuki i będziemy wdzięczni za pochwalenie się nam, że sprzedajesz rzeczy uszyte na podstawie naszych szablonów.

Wszelkie prawa do szablonu są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój.

Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4, A3 lub letter. Wykorzystaj opcję pobierania szablonów, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Pobierz szablon z dodatkami lub bez, wielorozmiarowo lub nie. Więcej o opcjach drukowania, sposobie sklejania kartek, wyglądzie szablonów i wszelkich innych technicznych aspektach przeczytasz w artykułach podlinkowanych w zakładce "Najczęściej zadawane pytania"

model-1076.jpg

Siatki z książki, do sprawdzenia postępów w nauce.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Lista elementów

Poniżej rysunkowa lista elementów do pobrania. Każdy z nich został szczegółowo omówiony powyżej.

Kliknij aby powiększyć

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#13 papavero 2020-07-06 17:04
Cytuję eliza1:
A teraz dostalam maila ze subskrypcja wygasla :(

To, że subskrypcja wygasła nie oznacza utraty dostępu do pobranego wcześniej szablonu. W Twoim przypadku udało Ci się go pobrać wcześniej i jest bezproblemowo dostępny dla Ciebie dalej. Wystarczy wrócić do artykułu i ponownie go sobie pobrać. Z górnego menu otwieranego kliknięciem w avatar wybierz "Wykroje" tam będzie widac wszystkie zakupione przez Ciebie szablony.
eliza1
#12 eliza1 2020-07-06 15:13
A teraz dostalam maila ze subskrypcja wygasla :(
eliza1
#11 eliza1 2020-07-06 14:59
Też mam informację, że wystąpił błąd podczas powierzonego zadania. Kupilam jedno pobranie siatki w czasie promocji. Mam informację subskrypcja promocyjna wazna do 13.07.
ew.margot
#10 ew.margot 2020-06-04 12:13
Niezla gapa ze mnie, wystarczyłoby przeczytać ze zrozumieniem wiadomość do samego końca, zamiast się niepotrzebnie ekscytować.
Bardzo dziękuję za pomoc.
papavero
#9 papavero 2020-06-04 09:02
Cytuję ew.margot:
Ojej, pobrałam siatkę konstrukcyjną na którą dostałam kod, a wyszło tak, że zabrało mi z puli niewykorzystanych pobrań, jest szansa teraz to jakoś cofnąć?

Poprawione. Kod musi być aktywowany przed pobraniem siatki, więc wszystko zadziałało prawidłowo.
ew.margot
#8 ew.margot 2020-06-04 07:57
Ojej, pobrałam siatkę konstrukcyjną na którą dostałam kod, a wyszło tak, że zabrało mi z puli niewykorzystanych pobrań, jest szansa teraz to jakoś cofnąć?
papavero
#7 papavero 2020-05-27 12:54
Do siatki została dodana 8. Bohaterka filmu. Kto nie widział filmu na naszym profilu FB zapraszam. A jak ktoś nie używa FB, to spokojnie, niebawem filmy pojawią się na papavero.pl :-)
papavero
#6 papavero 2020-05-27 10:38
Cytuję edyta-dmochowska:
Wystąpił błąd podczas powierzonego zadania, jeju sicku, coś się chyba mi tu zepsuło

SPokojnie, jak się zepsuło, to naprawimy :-) Co dokładnie pobierałaś? Wszystko? Czy wybraną siatkę :-)
edyta-dmochowska
#5 edyta-dmochowska 2020-05-27 10:29
Wystąpił błąd podczas powierzonego zadania, jeju sicku, coś się chyba mi tu zepsuło
papavero
#4 papavero 2019-01-02 11:17
@kasiacar ja Cię zgłaszam na pierwszego ochotnika tutaj https://papavero.pl/forum/sukienka-idealna-konstrukcja-modelowanie-i-szycie/5363-wasze-konstrukcje