Kilka ważnych rysunków

Gdy uczysz się konstrukcji, warto czasem sprawdzić swoje postępy. Na początek polecam narysować siatkę taką, którą można sprawdzić wraz z jedną z przykładowych. Wydrukowanie i porównanie ze swoim rysunkiem zastąpi nauczyciela, który potrafi odnaleźć błędy. Proste, prawda?

Ten artykuł może zostać uzupełniony o inne ważne rysunki pomocnicze. Jestem otwarta na propozycje. Dajcie koniecznie znać, z czym mieliście problem i co warto wydrukować w celu sprawdzenia. A ja dam znać, czy taki rysunek może się pojawić w wersji do pobrania.

Pierwsza siatka. Oto siatka narysowana z wykorzystaniem przykładowych danych z książki ze strony 45. Jeśli więc zechcesz dla ćwiczeń narysować siatkę z ich wykorzystaniem, dla sprawdzenia możesz ją wydrukować i porównać ze swoim rysunkiem. Również siatka rękawa została przygotowana z wykorzystaniem danych zawartych w książce (na stronie 125). Ta siatka i rękaw przygotowane zostały z myślą o tkaninie.

Kliknij aby powiększyć

Druga siatka. Oto siatka sukienki dzianinowej przygotowanej na bazie danych ze strony 81. Rękaw do dzianinowej sukienki został przygotowany z wykorzystaniem danych ze strony 135/136.

Kliknij aby powiększyć

Trzecia siatka. Ta siatka różni się od pierwszej, oznaczonej cyfrą 1, tylko jednym drobnym szczegółem. Odcinek R3R4 należy zmienić na 4,3cm. W ten sposób zmniejszeniu ulega zaszewka gorsowa. Jeśli nie chcesz rysować tej siatki od nowa, możesz wydrukować jedynie górną część przodu i obejrzeć zmiany.

Kliknij aby powiększyć

Czwarta siatka. Ta siatka została przygotowana na rozmiar 42 z tabeli rozmiarów standardowych zawartej w książce. Luzy zostały przyjęte takie same jak w przykładzie na stronie 44.

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

model-1076.jpg

Siatki z książki, do sprawdzenia postępów w nauce.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Lista elementów

Poniżej rysunkowa lista elementów do pobrania. Każdy z nich został szczegółowo omówiony powyżej.

Kliknij aby powiększyć

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy