Rozmiar: Rozmiar 36-44. Dł. koszuli: 5 cm powyżej bioder. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj

Tkanina: Tkanina na koszulę, szerokość 150cm, długość: 120cm. Jeżeli zechcesz uszyć ją na wzór naszej koszuli i wykorzystać kontrastową tkaninę na stójkę, plisę zapięcia i pasek, musisz zaopatrzyć sie dodatkowo w 70 cm tkaniny w kontrastowym kolorze. Koszula pokazana na zdjęciach została uszyta z cienkiej bawełny z dodatkiem poliestru. Swoją możecie wykonać np. z batystu lub zwykłej koszulowej tkaniny. Pamiętaj, iż kreza jest dość obficie marszona, więc nie wybieraj zbyt grubych tkanin.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, guziki 10 guzików.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.

Na początek obejrzyjmy sobie koszulę, do której będziemy dążyć z pomocą naszych wykrojów. Spróbuj pobawić się naszym krojem stosując różne kolory tkanin. W poniższej koszuli pasek, stójka oraz plisa zapięcia zostały wykonane z kontrastowej tkaniny, ciekawa jestem jak Ty zmodyfikujesz nasz wykrój pod względem kolorystycznym.

Koszula w z plisowanymi rękawkami od Papavero, wykrój do pobrania on-line.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Bluzka z szalem od Papavero, wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

 Uwaga: Rękaw w tym modelu składa się z dwóch części (5 i 6). wszystko po to, aby efektowniej wyglądały poskładane kontrafałdy na wierzchniej części rękawa (6)  a dzięki elementowi spodniemu (5) rękaw zachowa swój kształt.

Na poniższym rysunku przedstawiamy proponowany układ wykroju na tkaninie w przypadku, gdy zechcesz uszyć całą koszulę z jednego materiału. Na zielono zaznaczono elementy, które opcjonalnie możesz zamienić na elementy do wycięcia z kontrastowej tkaniny.

 • 1 przód  bluzki 1 raz, z podwójnie złożonego materiału
 • 2 boczek przodu, 1 raz z podwójnie złożonego materiału
 • 3 boczek tyłu, 1 raz z podwójnie złożonego materiału
 • 4 środek tyłu, 1 raz z podwójnie złożonego materiału
 • 5 spód rękawa, 1 raz z podwójnie złożonego materiału
 • 6 wierzch rękawa, 1 raz z podwójnie złożonego materiału
 • 7 stójka, 2 razy z podwójnie złożonego materiału
 • 8 górna część krezy, 1 raz z podwójnie złożonego materiału
 • 9 dolna część krezy, 1 raz z podwójnie złożonego materiału
 • 10 plisa zapięcia, 1 raz z podwójnie złożonego materiału
 • 11 pasek, 1 raz z podwójnie złożonego materiału.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Poniżej propozycja układu na tkaninie w kontrastowym kolorze stójki, paska i listwy zapięcia w przypadku, gdy zechcesz uszyć koszulę z dwóch kontrastowych materiałów.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Jak zwykle, dla pierwszej osoby, która przyśle nam swoją fotografię do umieszczenia na naszej stronie, przewidzieliśmy nagrodę w postaci zestawu dodatków krawieckich. Oczywiście wysłane przez Was fotografie muszą przedstawiać  rzecz wykonaną na podstawie zamieszczonego w tym artykule wykroju. Z niecierpliwością czekamy na pierwszą odważną czytelniczkę. 

Koszula z krezą, wykrój do pobrania on-line.

I po raz ostatni przyjrzyjmy się naszej dzisiejszej bohaterce. Mam nadzieję, że spodobała się Wam dzisiejsza propozycja i ktoś w końcu zdecyduje się pochwalić swoim dziełem wykonanym na podstawie naszych wykrojów.

Koszula w z plisowanymi rękawkami od Papavero, wykrój do pobrania on-line.Koszula w z plisowanymi rękawkami od Papavero, wykrój do pobrania on-line.

 

Wracamy do specjalnych życzeń, o których mowa była w poprzednim artykule. Wykroje do pobrania zazwyczaj przygotowywane są specjalnie od początku do końca na potrzeby artykułów, tak więc jeśli znajdziecie na naszej stronie, a szczególni w naszej galerii coś, co Wam się wyjątkowo podoba spróbujemy spełnić Wasze życzenia i zapotrzebowania na jakiś wykrój. Tak więc, czego brakuje w Waszych teczkach z wykrojami?

23.02.2011 Jako pierwsza bluzkę nadesłała ania1975, czekamy na adres do przesyłki paczuszki krawieckiej. Nawet kratka się zgadza, jesteśmy pod wrażeniem tego, jak bardzo podobna jest Twoja koszula do przedstawionej w artykule.  Przyznaliśmy już za bluzkę punkt, kolejne punkty czekają na kolejne odważne czytelniczki! Wiem, ze trudno rozpoznać, ale na obu pierwszych zdjęciach jest Ania1975. Druga bluzeczka podoba mi się o wiele bardziej, dlatego za nią też punkt

Koszula wykonana przez Anię1975  .

 

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (2 głosy)
23498 wyświetleń

Komentarze

projektantwnetrz
#12 projektantwnetrz 2014-05-13 19:10
Cytuję papavero:
Cytuję Monia1237:
Czy możno prosić o rozmiar 48?

Oto odpowiedź na każde pytanieDobre :) heheheh
1
papavero
#11 papavero 2014-05-13 16:36
Cytuję Monia1237:
Czy możno prosić o rozmiar 48?

Oto odpowiedź na każde pytanie [youtube]/youtube]
Monia1237
#10 Monia1237 2014-05-13 10:33
Czy możno prosić o rozmiar 48?
Aszka
#9 Aszka 2011-02-28 18:33
bardzo dziękuję :-) , zabieram sie do drukowania i do uszycia jej z wolnym czasie :)
papavero
#8 papavero 2011-02-28 16:05
już jest :)
Aszka
#7 Aszka 2011-02-28 14:46
Śliczna bluzeczka :) tylko czemu nie jest aktywny roz.36 do pobrania ?
ania1975
#6 ania1975 2011-02-22 21:14
czekam z utęsknieniem na te "dziwactwa"
papavero
#5 papavero 2011-02-22 13:52
cieszę się bardzo, że się podoba, w naszych projektach często pojawiają się takie "dziwactwa" więc będzie ich więcej
1
ania1975
#4 ania1975 2011-02-22 08:36
Moją bluzeczkę wstawiłam do swojej galerii, ten szablon na rękawki jest super!
papavero
#3 papavero 2011-02-20 23:23
:-) no i bardzo dobrze, że się znalazł w końcu ktoś, kto sie upomina o resztę ;-) przynajmniej wiem, że warto tu umieścić resztę rozmiarów, obiecuję, że znajdą się tutaj w najbliższym czasie :D