Bloomersy czyli opakowanie na pieluchę

Model A

Wszystko zaczęło się od tych właśnie majteczek dziecięcych. Zanim powstały bloomersy, których szablon można pobrać poniżej, na maluchu zostały przymierzone proste, zwykłe majteczki. To taka baza, od których mogłam wyjść do bloomersów. A że majteczki również mogą być przydatne, to umieściłam je jako pierwsze. W końcu one będą przydatne najdłużej, prawda?

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Model B.

Bloomersy po raz pierwszy. Takie przymarszczone, mieszczące tylko i wyłącznie pieluchę. Bez zbędnych dodatków, falbanek i uroczych ozdobników. Wystarczy piękna dzianinka, no i kawałeczek wyobraźni szyjącej osoby. Chciałabym zwrócić Twoją uwagę na rzecz najważniejszą. Jeśli przyjrzysz się formie i rysunkom technicznym, to na pewno zauważysz, że wszystkie proponowane bloomersy mają doszywany tunel na gumkę. Ale spójrz na niektóre zdjęcia. Tunel jest na nich z całości. Jeśli chcesz uzyskać taki efekt po prostu dodaj 4 cm na górze bloomersów i gotowe. Zapas na tunel wystarczy wtedy zagiąć i przystębnować. 
Na poniższych bloomersach zostały doszyte kokardki, które są piękną ozdobą maluchów. Pamiętaj jednak, że muszą być przyszyte bardzo mocno, aby dziecko ich nie odpruło. A najlepiej, tak jak w arbuzowej wersji, umieścić je na pupie. Tam raczej nie sięgnie sprytny bobas.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Model C

A w tych jestem zakochana najbardziej. Są dużo bardziej przymarszczone niż B. Można je śmiało szyć z cienkiej tkaniny. Ale zanim się za nie zabierzesz pamiętaj, że naprawdę jest ich sporo. Będzie ich dużo na malcu. Dlatego na nie polecam miękko układające się materiały. Nic sterczącego, bo zrobi się balon i malec odleci!

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Model D

Oto moje ulubione bloomersiaki. Uszyte z bardzo cieniutkiego denimu, który tylko sprawia wrażenie topornego. Tutaj tunel na gumę został doszyty, ale pamiętaj, możesz zrobić go po swojemu. Na pupie naszyte zostały dwie kieszenie. Nie sądzę, aby noworodek miał jakieś skarby do schowania, ale czyż nie będzie wyglądał uroczo w takich gatkach z poważnymi kieszeniami? No pewnie, że będzie!

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Model E

Modele E to modele z falbankami. Falbanki możesz doszyć do modelu A, B lub C... i gotowe, model E jest Twój. A ile doszyć falbanek? Dokładnie tyle, na ile masz ochotę. Jedną, dwie, trzy... a może jakąś po skosie?  A teraz zdradzę Ci sekret. Falbanki zostały naszyte na wierzch. Nie chciałam ich zaginać, aby wszystko było bardziej miękkie. Na spodniej falbance widać obrzucony górny brzeg. To w niczym nie przeszkadza. Ale na tej wyższej bardzo mi to przeszkadzało. Stąd ta kokardka wykonana z cienkiego paska dzianiny. Ta kokardka, w kontrastowym kolorze, świetnie upiększyła bloomersy.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Model F

Oto bloomersy ze spódniczką z wycinka koła. Jedne mają dłuższą a drugie krótszą spódniczkę. Dla Twojej wygody nie przygotowała obu osobno. Wystarczy wydrukować jedną. Na jednym wydruku znajdziesz obie. Jedna ma długość dokładnie taką jak forma (forma to to bez dodatków na szwy). Drugą, dłuższą, wycięłam zgodnie z szablonem. I właśnie dlatego przy tej spódniczce znajdziesz bardzo szeroki dodatek na podwinięcie. O tyle nie podwijamy, o tyle różnią się te dwie długości spódniczek bloomersowych.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Model G

A tu sobie zaszalałam. Do modelu F postanowiłam doszyć bawet i szelki. A do szelek, jakby wszystkiego było mało, falbanki z prostokąta. I wyszły takie oto słodziaki różowe.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kupisz na Gendo!

Tak prosty i ładny model wymaga tylko nici. I pięknej małej modeleczki. Dekolt można wykończyć obłożeniami lub lamówką wykonaną z tej samej tkaniny. W razie potrzeby, można nabić oczka oraz przewlec sznurek.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćTeraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Szyj dla siebie lub w celach komercyjnych

Z naszych szablonów możesz szyć dla siebie, swojej rodziny, znajomych, przyjaciół. A jeśli chcesz, możesz również szyć odzież i dodatki na sprzedaż. W takich ilościach, jakie tylko potrafisz sprzedać. Wykorzystaj nasze szablony komercyjnie! Trzymamy za Ciebie kciuki i będziemy wdzięczni za pochwalenie się nam, że sprzedajesz rzeczy uszyte na podstawie naszych szablonów.

Wszelkie prawa do szablonu są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój.

Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4, A3 lub letter. Wykorzystaj opcję pobierania szablonów, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Pobierz szablon z dodatkami lub bez, wielorozmiarowo lub nie. Więcej o opcjach drukowania, sposobie sklejania kartek, wyglądzie szablonów i wszelkich innych technicznych aspektach przeczytasz w artykułach podlinkowanych w zakładce "Najczęściej zadawane pytania"

Wszystkie wzrosty dla jednej tęgości.

W tym artykule znajdziesz dwa moduły do pobierania. Zawierają one te same szablony. Różnica jest taka, że w ramach jednego pobrania możesz otrzymać zupełnie inny zestaw rozmiarów. Dlatego przeczytaj opisu do obu modułów zanim coś pobierzesz.

Poniższy model służy do pobrania rozmiarówki we wszystkich wzrostach. Musisz tylko zadecydować, czy Twoje dziecko jest chudziutkim szczypiorkiem czy słodkim pączkiem. A może średniaczkiem? Wybierz tęgość od XXS do XXL. W ramach tej jednej tęgości będą dostępne wszystkie wzrosty.

model-0935a.jpg

Majteczki i bloomersy dla dzieci

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Rozmiar
Wzrost

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Jeden wzrost i kilka rozmiarów według obwodów.

W poniższym module wybierasz wzrost. I tylko ten jeden wzrost będzie dostępny. I na ten jeden wzrost będziesz mieć możliwość pobrania koszulek na chudzinki, średniaki i pączusie, od XXS aż do XXL. Wszystkie w jednym wzroście, ale różniące się obwodami.

model-0935.jpg

Majteczki i bloomersy dla dzieci

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Lista elementów

 • 1 pasekModel A, B, C, D, E, F, G - doszywany tunel na gumkę.
 • 2 przód Model A - majtki dziecięce.
 • 3 tył Model A - majtki dziecięce.
 • 4 przód Model B - bloomersy dziecięce.
 • 5 tył Model B - bloomersy dziecięce.
 • 6 przód Model C - bloomersy dziecięce znaczenie bardziej przymarszczone.
 • 7 tył Model C - bloomersy dziecięce znaczenie bardziej przymarszczone.
 • 8 kieszeń Model D,
 • 9 falbana tył Model E,
 • 10 falbana Model F,
 • 11 bawet przód Model G,
 • 12 szelki Model G,

Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, obejrzyj kolejną zakładkę w artykule. Ten model został przygotowany w rozmiarach od XXS do XXL w 12 wzrostach, łącznie 84 rozmiarów.

Dodatki krawieckie: Nici. Materiał, szerokość 150 cm. Długość w tabeli podana w cm dla modelu a/c. Na model b potrzebujesz odrobinkę mniej materiału niż na model a.

  XXS do XXL
56 30/30/35/40/60/60
62 30/30/35/40/60/60
68 30/35/35/45/60/65
74  30/35/35/50/65/65
80  30/35/35/50/65/65
86  35/35/35/50/65/65
92  35/35/40/50/70/70
98  35/35/40/50/70/70
104  35/40/40/55/70/70
110  35/40/40/55/75/75
116  35/40/40/55/75/75
122  40/40/40/55/75/75

Tabela przedstawia zużycie materiału dla poszczególnych rozmiarów i modeli.

 

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 pasek 1 raz układając na złożeniu materiału. Model A, B, C, D, E, F, G - doszywany tunel na gumkę.
 • 2 przód 1 raz układając na złożeniu materiału. Model A - majtki dziecięce.
 • 3 tył 1 raz układając na złożeniu materiału. Model A - majtki dziecięce.
 • 4 przód 1 raz układając na złożeniu materiału. Model B - bloomersy dziecięce.
 • 5 tył 1 raz układając na złożeniu materiału. Model B - bloomersy dziecięce.
 • 6 przód 1 raz układając na złożeniu materiału. Model C - bloomersy dziecięce znaczenie bardziej przymarszczone.
 • 7 tył 1 raz układając na złożeniu materiału. Model C - bloomersy dziecięce znaczenie bardziej przymarszczone.
 • 8 kieszeń 1 raz ze złożonego materiału. Model D,
 • 9 falbana tył 1 raz układając na złożeniu materiału. Model E,
 • 10 falbana 1 raz układając na złożeniu materiału. Model F,
 • 11 bawet przód 2 raz układając na złożeniu materiału. Model G,
 • 12 szelki 2 razy ze złożonego materiału. Model G,
 • falbanki do szelek pasek 3 razy szerokości gotowej szelki i podwójna długość gotowej szelki. Model G,

Kliknij aby powiększyć

Oto przykładowy układ kroju. Został przygotowany na podstawie rozmiaru 128-S. Przy mniejszych lub większych elementach układ ten może odrobinę się różnić. Sprawdź koniecznie w jaki sposób zmieszczą się Twoje elementy na materiale rozkładając wszystkie papierowe części na rozłożonym materiale.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem

Model A-C.

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału. Jeśli robisz to po raz pierwszy, pomoże Ci artykuł https://papavero.pl/article/1362
 2. Zszyj boki oraz krok bloomersów.
 3. Element na tunel zszyj na środku pozostawiając dziurę na wciągnięcie lub regulację gumki.
 4. Przyszyj tunel do bloomersów i wciągnij gumkę.
 5. Obrzuć dół "nogaweczek".
 6. Wykonaj wąski tunelik w dołach "nogaweczek". Wciągnij gumę w wąski tunelik.

Model D.

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału. Jeśli robisz to po raz pierwszy, pomoże Ci artykuł https://papavero.pl/article/1362.
 2. Wkładem odzieżowym wzmocnij górny brzeg kieszeni.
 3. Obrzuć górny brzeg kieszeni, zaprasuj i wykonaj ozdobne stębnówki.
 4. Zaprasuj zapas na szew kieszeni.
 5. Po zaprasowaniu kieszeni nałóż je na tył majteczek i przypnij szpilkami według oznaczenia na szablonie, zamocuj stębnówką.
 6. Zszyj boki oraz krok bloomersów.
 7. Element na tunel zszyj na środku pozostawiając dziurę na wciągnięcie lub regulację gumki.
 8. Przyszyj tunel do bloomersów i wciągnij gumkę.
 9. Obrzuć dół "nogaweczek".
 10. Wykonaj wąski tunelik w dołach "nogaweczek". Wciągnij gumę w wąski tunelik.

Model E.

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału. Jeśli robisz to po raz pierwszy, pomoże Ci artykuł https://papavero.pl/article/1362.
 2. Zszyj boki oraz krok bloomersów.
 3. Wykończ dolny brzeg falbanki oraz boki falbanki. Jeśli robisz to po raz pierwszy, pomoże Ci w tym przewodnik https://papavero.pl/article/66.
 4. Przymarszcz falbanki do szerokości tyłu.
 5. Doszyj falbanki. Pierwszą falbankę przyszyj do górnego brzegu majteczek natomiast drugą falbankę pod pierwszą falbanką. Pierwsza falbanka powinna lekko nakrywać drugą falbankę. Falbanki doszywasz tylko na tył majteczek. Falbanki można doszywać według swojego uznania, mogą być wyżej lub niżej a nawet możesz doszyć obie falbanki razem.
 6. Element na tunel zszyj na środku pozostawiając dziurę na wciągnięcie lub regulację gumki.
 7. Przyszyj tunel do bloomersów i wciągnij gumkę.
 8. Obrzuć dół "nogaweczek".
 9. Wykonaj wąski tunelik w dołach "nogaweczek". Wciągnij gumę w wąski tunelik.

Model F.

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału. Jeśli robisz to po raz pierwszy, pomoże Ci artykuł https://papavero.pl/article/1362.
 2. Zszyj boki oraz krok bloomersów.
 3. Zszyj falbanki.
 4. Wykończ dolny brzeg falbanki. Jeśli robisz to po raz pierwszy, pomoże Ci w tym przewodnik https://papavero.pl/article/66.
 5. Falbankę doszyj do górnego brzego majteczek.
 6. Element na tunel zszyj na środku pozostawiając dziurę na wciągnięcie lub regulację gumki.
 7. Przyszyj tunel do bloomersów i wciągnij gumkę.
 8. Wykonaj wąski tunelik w dołach "nogaweczek". Wciągnij gumę w wąski tunelik.

Model G.

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału. Jeśli robisz to po raz pierwszy, pomoże Ci artykuł https://papavero.pl/article/1362.
 2. Zszyj boki oraz krok bloomersów.
 3. Zszyj falbankę.
 4. Wykończ dolny brzeg falbanek. Jeśli robisz to po raz pierwszy, pomoże Ci w tym przewodnik https://papavero.pl/article/66.
 5. Falbankę doszyj do górnego brzegu majteczek.
 6. Zszyj bawet górnym brzegiem. Przyłóż prawa strona do prawej oba bawety i zszyj. Pamiętaj aby nie zszywać od początku do końca górnego brzegu bawetu. Po obu stronach zostaw po 1 cm.
 7. Zszyj szelki do nacinka z jednej strony. Lekko natnij. Tak przygotowane szelki przymocuj do jednej z części bawetu. Następnie przyłóż prawą strroną do prawej drugą część bawetu, odszyj. Wywróć bawet na prawą stronę. Szelka powinna znaleźć się pomiedzy dwoma częściami bawetu. Tak samo musisz postąpić z drugą szelką.
 8. Przygotuj falbanki do szelek. Wykończ brzeg falbanek i przymarszcz do długości szelki.
 9. Przymarszczoną falbankę doszyj do spodniej części szelki. To samo wykonaj z drugą szelką.
 10. Stębnówką zamknij po wierzchu szelkę. To samo wykonaj z drugą szelką.
 11. Przygotowany bawet z szelkami doszyj do górnego przodu majteczek.
 12. Element na tunel zszyj na środku pozostawiając dziurę na wciągnięcie lub regulację gumki.
 13. Przyszyj tunel do bloomersów i wciągnij gumkę.
 14. Wykonaj wąski tunelik w dołach "nogaweczek". Wciągnij gumę w wąski tunelik.

Rozmiar / wzrost tęgość 86 92 98 104 110 116 122 128 134 140 146 152 158 164 170 176 182
Obwód klatki piersiowej XXS 47 48 49 50 51 52 55 58 61 64 67 70 73 76 79 82 85
XS 49 50 51 52 53 54 57 60 63 66 69 72 75 78 81 84 87
S 51 52 53 54 55 56 59 62 65 68 71 74 77 80 83 86 89
M 53 54 55 56 57 58 61 64 67 70 73 76 79 82 85 88 91
L 55 56 57 58 59 60 63 66 69 72 75 78 81 84 87 90 93
XL 57 58 59 60 61 62 65 68 71 74 77 80 83 86 89 92 95
XXL 59 60 61 62 63 64 67 70 73 76 79 82 85 88 91 94 97
Obwód talii XXS 44 45 46 47 48 49 50,5 52 53,5 55 56,5 58 59,5 61 62,5 64 65,5
XS 46 47 48 49 50 51 52,5 54 55,5 57 58,5 60 61,5 63 64,5 66 67,5
S 48 49 50 51 52 53 54,5 56 57,5 59 60,5 62 63,5 65 66,5 68 69,5
M 50 51 52 53 54 55 56,5 58 59,5 61 62,5 64 65,5 67 68,5 70 71,5
L 52 53 54 55 56 57 58,5 60 61,5 63 64,5 66 67,5 69 70,5 72 73,5
XL 54 55 56 57 58 59 60,5 62 63,5 65 66,5 68 69,5 71 72,5 74 75,5
XXL 56 57 58 59 60 61 62,5 64 65,5 67 68,5 70 71,5 73 74,5 76 77,5
Obwód bioder XXS 47 49 51 53 55 57 60 63 66 69 72,5 76 79,5 83 86,5 90 93,5
XS 49 51 53 55 57 59 62 65 68 71 74,5 78 81,5 85 88,5 92 95,5
S 51 53 55 57 59 61 64 67 70 73 76,5 80 83,5 87 90,5 94 97,5
M 53 55 57 59 61 63 66 69 72 75 78,5 82 85,5 89 92,5 96 99,5
L 55 57 59 61 63 65 68 71 74 77 80,5 84 87,5 91 94,5 98 101,5
XL 57 59 61 63 65 67 70 73 76 79 82,5 86 89,5 93 96,5 100 103,5
XXL 59 61 63 65 67 69 72 75 78 81 84,5 88 91,5 95 98,5 102 104,5
Długość ręki   28,5 30,5 33 35 37,5 40 42 45 47,5 50 52 54 56,5 58,5 61 63 65
Obwód ramienia XXS 14,3 15,1 15,9 16,7 17,5 18,3 19,1 19,9 20,7 21,5 22,3 23,1 23,9 24,7 25,5 26,3 27,1
XS 14,8 15,6 16,4 17,2 18 18,8 19,6 20,4 21,2 22 22,8 23,6 24,4 25,2 26 26,8 27,6
S 15.3 16,1 17,4 17,7 18,5 19,3 20,1 20,9 21,7 22,5 23,3 24,1 24,9 25,7 26,5 27,3 28,1
M 15,8 16,6 17,4 18,2 19 19,8 20,6 21,4 22,2 23 23,8 24,6 25,4 26,2 27 27,8 28,6
L 16,3 17,1 17,9 18,7 19,5 20,3 21,1 21,9 22,7 23,5 24,3 25,1 25,9 26,7 27,5 28,3 29,1
XL 16,8 17,6 18,4 19,2 20 20,8 21,6 22,4 23,2 24 24,8 25,6 26,4 27,2 28 28,8 29,6
XXL 17,3 18,1 18,9 19,7 20,5 21,3 22,1 22,9 23,7 24,5 25,3 26,1 26,9 27,7 28,5 29,3 30,1
Wysokość talii   48,5 53 57,5 62 66 70,5 75 80 85 89,5 93 97 101 104 108 112 116
Wysokość krocza   31 35 39 45 46,5 50,5 54,5 58,5 62,5 66,5 70 73 76 79 82 85 88

Wydruk szablonów

Pobieranie wykroju.

Jeśli masz problem z pobraniem wykrojów lub chcesz dowiedzieć się jakie opcje samodzielnej konfiguracji wydruków przygotowaliśmy dla Ciebie, przeczytaj artykuł Jak pobierać szablony. Naprawdę warto, gdyż szablony możesz wydrukować tak, jak chcesz. Mogą się na nich pojawić dodatki na szwy, ale nie muszą. Można wydrukować je na różnych formatach papieru. Można drukować całość lub tylko poszczególne elementy modelu. Koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Wygląd szablonów.

Na szablonach zaznaczyliśmy dużo ważnych informacji. Znajdziesz tam między innymi wielki prostokąt kontrolny, nazwę szablonu oraz wiele innych informacji. Wszystko dokładnie opisaliśmy w artykule Wygląd papaverowych szablonów.

Sklejanie szablonu.

Wydruki naszych szablonów zostały przygotowane tak, aby można je było sklejać w ekspresowym tempie. Koniecznie przejrzyj artykuł  Sposób na ekspresowe sklejanie szablonu. Starsze szablony, które niestety nie mają najnowszych udogodnień sklejamy tradycyjnie. O tym przeczytasz w artykule Drukujemy szablon!

Wydruk w odpowiedniej skali.

Czasem tak bywa, że drukarka nie chce wydrukować kartek w odpowiedniej skali. Prostokąt kontrolny ma zupełnie inne wymiary, niż podane na wydruku. Wtedy trzeba ustawić odpowiednio funkcje drukarki. O tym wspominaliśmy w artykule Drukujemy szablon!

Przykłdowy projekt do pobrania.

Przygotowaliśmy dla Ciebie przykładowy szablon do pobrania. Dzięki niemu nie tylko uszyjesz sobie fajny sweter, ale poznasz możliwości opcji w naszym module do pobierania. Darmowy szablon pozwoli zobaczyć, że można go wydrukować z dodatkami na szwy lub bez, w różnych formatach papieru oraz wszelkimi innymi opcjami. Koniecznie zajrzyj do artykułu Cieplutki otulacz. Model 0711

Jak wybrać rozmiar

Luz odzieżowy.

To tak naprawdę najważniejsza informacja o wielkości szablonu. O tym, jak bardzo dopasowanej odzieży należy oczekiwać po uszyciu jej na podstawie papaverowego szablonu. Wiemy, że nie jest to informacja dostępna w przypadku innych firm. Dlatego bardzo prosimy o to, aby ta informacja nie została pominięta przy wyborze szablonu oraz materiału. Luz odzieżowy to bezcenna wskazówka na temat odzieży, którą uszyjesz na podstawie szablonu odzieżowego. Dlatego na papaverowej stronie pojawiło się dużo artykułów na ten niedoceniany temat. Gorąco zachęcamy do ich przeczytania.

 • Na początek proponujemy artykuł zatytułowany Nie taki luz odzieżowy straszny, jak go malują. Rozjaśnia on czym tak naprawdę jest luz, po co jest potrzebny i kto o niego musi zadbać tworząc szablony.
 • Artykuł zatytułowany Luz odzieżowy opowiada o luzach na przykładzie trzech bluzek. Warto obejrzeć takie poglądowe zmiany na żywym przykładzie.
 • Zachęcamy do sprawdzenia, jak odpowiedni wybór luzów odzieżowych wpływa na wygląd odzieży. Po przeczytaniu tej serii na pewno będzie Ci łatwiej uszyć coś, co nie będzie za małe, zbyt luźne, za obcisłe lub niewygodne. Koniecznie przeczyta Wybór luzu do dzianiny oraz Wybór luzu do dzianiny, część ostatnia. 
 • Ten artykuł opowiada o luzach w połączeniu z różnymi materiałami użytymi do uszycia modelu. To świetny przykład tego, jakie niespodzianki mogą Cię spotkać przy szyciu i jak im się przeciwstawić. Przeczytaj świetny artykuł zatytułowany  Materiał zmienia rozmiar odzieży!
 • Ostatni artykuł opowiada o wyborze luzu w przypadku tkaniny. Ma dość przewrotny tytuł Zmieszczę się czy nie?

Rozmiary na różne biusty.

Doskonale wiemy, że kobiety mają biusty różnej wielkości. Dlatego tak samo jak producenci damskiej bielizny dbają o różną wielkość miseczek w biustonoszach, tak my dbamy o różną ilość miejsca na biust w sukienkach, bluzkach, bluzeczkach, żakietach i wszelkich innych częściach garderoby damskiej okrywającej górę sylwetki. Ta opcja jest naszą dumą i mamy nadzieję, że każda kobieta znajdzie dzięki temu szablon odpowiedający wielkości swojego biustu. Na ten tamat znajdziesz wiele artykułów na naszej stronie. Oto kilka z nich.

Rozmiary na różne wzrosty.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wyższe i niższe osoby muszą pobrać szablon na zupełnie inny wzrost. Warto jednak przeczytać słów kilka o tym, w jaki sposób można tymi możliwościami manewrować. Mogą się bowiem przytrafić w przyrodzie modelki o zupełnie innych proporcjach ciała niż standard. I wtedy warto przemyśleć dokładnie wybranie wzorstu, nawet wbrew temu, co pokazuje centymetr krawiecki. Dobierz odpowiedni wzrost kierując się proporcjami ciała

Rozmiary na różne brzuszki.

Tak naprawdę każda z kobiet może mieć zupełnie inną różnicę pomiędzy biodrami a talią niż standar. To nic złego, jeśli posiadasz mniejsze lub większe wcięcie w talii. Zadbaliśmy o to, aby nasze szablony były na to przygotowane. Przeczytaj o tym w artykule zatytułowanym Rozmiarówka według brzuszków

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

sznurek
#44 sznurek 2020-10-23 14:30
Cytuję sznurek:
Tabela rozmiarów jest od 86. Można gdzies zobaczyć wymiary dla mniejszych rozmiarów?

Znalazłam wcześcniejszą odpowiedź na podobne pytanie :)
sznurek
#43 sznurek 2020-10-23 13:04
Tabela rozmiarów jest od 86. Można gdzies zobaczyć wymiary dla mniejszych rozmiarów?
papavero
#42 papavero 2020-07-02 12:33
O jeju jakie piękne #42
papavero
#41 papavero 2020-06-29 11:04
Bloomersy otrzymają dokładny opis szycia. Pracujemy dziś nad tym :-)
Lunaa
#40 Lunaa 2020-06-27 20:11
Cytuję papavero:
Cytuję Lunaa:
Cytuję papavero:
Cytuję Lunaa:
Pierwszy raz coś u Was pobieram i proszę o pomoc. Majciochy mają być na prezent więc nie znam dokładnych wymiarów wiem tylko że ciuchy aktualnie nosi na 80/86. Dziecko normalnej budowy więc ani to chude grube. Który rozmiar powinnam wybrać?

Na średniaczki przygotowany jest rozmiar M. Proponuję pobrać, w pierwszym modelu do pobierania, 80 i 86 dla tęgości M. Jeśli szyjesz na odległość, bez przymiarki, warto zapytać rodziców, czy dziecko nosi spore pieluchy. Wtedy warto uszyć model C. Jeśli pieluchy nie są jakieś ogromne, B. A jeśli ma to nosić dziecko bez pieluszki, to model A, bo jest najmniej przymarszczony.Właśnie mają być na pieluchę ale myślałam żeby starczyły nie tylko na te lato. Czy jeśli wezmę model A to bardzo źle będą wyglądać na pampersie? I czy model B i C robi duży efekt worka jeśli by je założyło dziecko bez pampersa?

Tak, bez pieluchy C będzie workiem. "A" może nie pomieścić pieluchy.


Dziękuję bardzo za poradę
papavero
#39 papavero 2020-06-27 18:21
Cytuję Lunaa:
Cytuję papavero:
Cytuję Lunaa:
Pierwszy raz coś u Was pobieram i proszę o pomoc. Majciochy mają być na prezent więc nie znam dokładnych wymiarów wiem tylko że ciuchy aktualnie nosi na 80/86. Dziecko normalnej budowy więc ani to chude grube. Który rozmiar powinnam wybrać?

Na średniaczki przygotowany jest rozmiar M. Proponuję pobrać, w pierwszym modelu do pobierania, 80 i 86 dla tęgości M. Jeśli szyjesz na odległość, bez przymiarki, warto zapytać rodziców, czy dziecko nosi spore pieluchy. Wtedy warto uszyć model C. Jeśli pieluchy nie są jakieś ogromne, B. A jeśli ma to nosić dziecko bez pieluszki, to model A, bo jest najmniej przymarszczony.Właśnie mają być na pieluchę ale myślałam żeby starczyły nie tylko na te lato. Czy jeśli wezmę model A to bardzo źle będą wyglądać na pampersie? I czy model B i C robi duży efekt worka jeśli by je założyło dziecko bez pampersa?

Tak, bez pieluchy C będzie workiem. "A" może nie pomieścić pieluchy.
Lunaa
#38 Lunaa 2020-06-27 14:48
Cytuję papavero:
Cytuję Lunaa:
Pierwszy raz coś u Was pobieram i proszę o pomoc. Majciochy mają być na prezent więc nie znam dokładnych wymiarów wiem tylko że ciuchy aktualnie nosi na 80/86. Dziecko normalnej budowy więc ani to chude grube. Który rozmiar powinnam wybrać?

Na średniaczki przygotowany jest rozmiar M. Proponuję pobrać, w pierwszym modelu do pobierania, 80 i 86 dla tęgości M. Jeśli szyjesz na odległość, bez przymiarki, warto zapytać rodziców, czy dziecko nosi spore pieluchy. Wtedy warto uszyć model C. Jeśli pieluchy nie są jakieś ogromne, B. A jeśli ma to nosić dziecko bez pieluszki, to model A, bo jest najmniej przymarszczony.Właśnie mają być na pieluchę ale myślałam żeby starczyły nie tylko na te lato. Czy jeśli wezmę model A to bardzo źle będą wyglądać na pampersie? I czy model B i C robi duży efekt worka jeśli by je założyło dziecko bez pampersa?
Annakielpinska
#37 Annakielpinska 2020-06-27 14:04
pierwszy raz bede szyla bloomersy, z falbanka. czy gdzies znajde w jakiej kolejnosci zszywac elementy?
papavero
#36 papavero 2020-06-27 11:42
Cytuję Lunaa:
Pierwszy raz coś u Was pobieram i proszę o pomoc. Majciochy mają być na prezent więc nie znam dokładnych wymiarów wiem tylko że ciuchy aktualnie nosi na 80/86. Dziecko normalnej budowy więc ani to chude grube. Który rozmiar powinnam wybrać?

Na średniaczki przygotowany jest rozmiar M. Proponuję pobrać, w pierwszym modelu do pobierania, 80 i 86 dla tęgości M. Jeśli szyjesz na odległość, bez przymiarki, warto zapytać rodziców, czy dziecko nosi spore pieluchy. Wtedy warto uszyć model C. Jeśli pieluchy nie są jakieś ogromne, B. A jeśli ma to nosić dziecko bez pieluszki, to model A, bo jest najmniej przymarszczony.
Lunaa
#35 Lunaa 2020-06-27 09:11
Pierwszy raz coś u Was pobieram i proszę o pomoc. Majciochy mają być na prezent więc nie znam dokładnych wymiarów wiem tylko że ciuchy aktualnie nosi na 80/86. Dziecko normalnej budowy więc ani to chude grube. Który rozmiar powinnam wybrać?