Znajdź 3 różnice a najlepiej trzy podobieństwa

Nie jest trudno znaleźć trzy różnice. Ja wymienię te mniej oczywiste. T-shirt jest gotowy, bluzka została przygotowana tylko i wyłącznie do sprawdzenia fasonu. T-shirt został uszyty z dzianiny, bluzka z cienkiej tkaniny. T-shirt jest dla dziecka, bluzka dla osoby dorosłej.

A podobieństwa? Zaraz do nich przejdę. Ale zanim przeczytasz mój tekst, spróbuj samodzielnie przez krótką chwilę zastanowić się, jakie cechy łączą oba te obrazki.

blog24

blog24

Długość jest taka sama

Obie bluzki sięgają do okolic biodra. Uznasz, że to mało odkrywcze. Ale tak jest. Wynika to z pewnego faktu, o którym nie wiesz a ja już go zdradzam. Obie bluzki zostały uszyte na podstawie formy T-shirta. Oczywiście ta tkaninowa została delikatnie zmodyfikowana na potrzeby fasonu. Ale faktem jest to, że do jej stworzenia użyłam najprostszego T-shirta. Fajnie, prawda?

blog24

blog24

Malutki dekolt

Nie dość, że malutki, to jeszcze o identycznym kształcie. Spójrz na obie koszulki. Gdyby tak odpruć ściągacz w T-shircie, również zrobiłby się nieco większy podkrój. A gdyby tak dodać pęknięcie na środku przodu... to mamy bluzkę tkaninową. Czy widzisz, że w tym miejscu mamy do czynienia z tą samą formą?

blog24

blog24

Krótki rękaw

Tak tak, obie bluzki mają krótki rękaw. Nie wierzysz? Spójrz więc na obrazek. T-shirt znasz doskonale, dlatego przyjrzyj się bluzce. Umieściłam dwukrotnie to samo zdjęcie. Na jednym zaznaczyłam zieloną strzałką długość rękawa. A niebieską kreską namalowałam miejsce, w którym w tradycyjnym T-shircie pojawia się łączenie rękawa z bluzką. Są podobne kształtem? Są. Składają się z innych elementów ale tworzą podobny kształt okrywający ludzkie ciało. I wszystkie modele widoczne na zdjęciach zostały przygotowane na bazie jednej formy, formy na zwykły T-shirt.

blog24

blog24

blog24

Marszczenia i scalenia

Mam nadzieję, że widzisz podobieństwa, które opisałam wyżej. A teraz zobacz, jak różni się forma na obie bluzki. Po lewej stronie widzisz dziwaczny rogal, który posłużył mi do uszycia tkaninowej bluzki. To jedyny element formy. Zawiera przód, tył i rękaw. Po prawej stronie forma na T-shirt, składająca się z trzech osobnych kawałków. Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie, jak do tego doszło? Jak te trzy elementy zamieniły się w jeden fikuśny zmieniający wszystko? Chcesz zobaczyć, jak to się stało?

blog24

Krótka czy długa?

A teraz najważniejsze pytanie dotyczące nowej bluzki. Krótka czy długa? Która wygląda lepiej? Koniecznie daj znać, gdyż ja nie mogę się zdecydować. Na zdjęciu krótka wersja została uzyskana poprzez podwinięcie nadmiaru pod spód. To ta sama bluzka oczywiście. Ale jestem ciekawa, która długość podoba Ci się bardziej.

blog24

blog24

Komentarze

Frania
#3 Frania 2019-07-25 16:23
U mnie kolor biały widoczny jest jako niebieski ;) - to miejsce zaznaczenia wszycia rękawa. U kogoś też tak jest?
"Chcesz zobaczyć, jak to się stało?" Tak, chcę.
Chciałabym zobaczyć też jak ten rękaw wygląda na osobie.
Podoba mi się wersja podwinięta, ale nosiłabym wersję długą. Pomogłam? Nie za bardzo.
papavero
#2 papavero 2019-07-25 13:55
Cytuję baflo:
A ja to widzę z tej bluzki sukienkę, więc dla mnie bluzka dłuższa by się przydała :-) .

A to bez problemu będzie można zrobić, po prostu przedłużając bluzkę. Ile tylko się chce :-)
baflo
#1 baflo 2019-07-25 12:46
A ja to widzę z tej bluzki sukienkę, więc dla mnie bluzka dłuższa by się przydała :-) .