Oto "Super T-shirt"

Na początek okładka. Nie jest to tylko piękny obrazek. To krótka zapowiedź tego, co znajduje się w środku. T-shirt jest głównym bohaterem drugiego tomu opowieści o konstrukcji odzieży. Właśnie dlatego widzisz go na pierwszym planie. Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej obrazkowi, zauważysz całą rodzinę ubraną w tą charakterystyczną koszulkę. I możesz mieć pewność, że książka ta opowie o szyciu odzieży dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci. I chociaż T-shirt występuje również w tytule, to spodziewaj się nie tylko takiego prostego, oczekuj znacznie bardziej wyrafinowanych fasonów. Takich, które na pierwszy rzut oka nie przypominają tego prostego fasonu. W tej książce pokażę, jak wiele możesz zdziałać z formą prostego T-shirta oraz umiejętnościami, w które Cię uzbroję! Dlatego zachęcam do przeczytania poniższego artykułu w całości.

 

Kliknij aby powiększyć

 

Książka o szyciu i modelowaniu

Uważam, że szycie i modelowanie powinny być nierozłącznymi umiejętnościami. Takimi, które nabywamy od samego początku przygody z krawiectwem. Niezależnie od tego, czy pragniemy szyć hobbystycznie czy snujemy plany zawodowe na temat własnej wielkiej firmy odzieżowej. Praca z rysunkiem technicznym to coś, co jest po prostu niezbędne. I nie twierdzę tak z jakiegoś wydumanego powodu. Podchodzę do tematu czysto praktycznie, logicznie. Ja wiem, że umiejętność ta wpływa bardzo pozytywnie na jakość szycia. To nie tylko oszczędność czasu spędzonego na poszukiwaniu wykrojów, ale także zminimalizowanie prucia, poprawek i żmudnych korekt na przymiarkach. Dzięki samodzielnemu przygotowaniu szablonu szycie staje się też przyjemniejsze, łatwiejsze, szybsze. A możliwość realizacji własnych projektów daje naprawdę ogrom satysfakcji.

Dlatego od dziś, od dnia w którym przedstawię światu "Super T-shirt" biorę sobie za cel w zawodowym życiu przeciągnięcie jak największej liczby osób na stronę zakochanych w modelowaniu. A to tylko krok od uzależnienia od konstrukcji! Super T-shirt będzie mi w tym pomagał. Opisuję w nim 45 modeli, których bazą jest najzwyklejszy na świecie T-shirt. Opowieść o każdym z nich rozpoczynam od modelowania, czyli kilku prostych trików mających na celu zamianę formy prostego T-shirta na coś zupełnie innego. Na coś, co będzie wielokrotnie zaskakiwało, że zostało stworzone jedynie z pomocą tej prostej koszulki. A gdy kończę opowieść o modelowaniu od razu pokazuję wszystko, co potrzebne jest do szycia.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Szycie

O szyciu opowiadam przy każdym poszczególnym modelu. Staram się to robić prosto, przejrzyście i w możliwie łatwy sposób. Tak, aby nawet początkujące osoby mogły sobie poradzić ze wszystkimi opisanymi fasonami. Pół pierwszego rozdziału poświęcam szyciu (drugą jego połowę modelowaniu). Ale szycie jest tutaj najważniejsze z dwóch powodów. Po pierwsze bez niego sam rysunek techniczny nie ma po prostu znaczenia. Bez szycia nie jesteśmy w stanie wykonać nowej bluzki, sukienki czy bluzy. A drugi powód, to mój podstęp. Szycie opisuję bardzo dokładnie, rzetelnie i z ogromną cierpliwością. Kierując moje opowieści do osób początkujących. I chociaż wiem, że większość z nich będzie się na początku bała pracy z formą. Będzie się broniła przed rysunkiem technicznym. To ja będę na nich czyhała przy każdym modelu udowadniając, że to jest łatwe. Że dadzą radę, jeśli tylko spróbują zmierzyć się z modelowaniem. I właśnie po to jest mi potrzebne szycie, aby do konstrukcji zwabić tych, którzy myślą, że szycie im wystarczy. Tych którzy boją się modelowania. I tych, którzy myślą, że to dla nich za trudne. Dlatego cały drugi rozdział został poświęcony szyciu. Krawieckim drobiazgom, które na początku mogą sprawiać trudność i wymagają nieco szerszego omówienia.

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Modelowanie

Gdy wymyślę sobie fason, który chciałabym uszyć nie muszę szukać odpowiedniego szablonu. Ja po prostu siadam, rozkładam przybory do konstrukcji i przygotowuję odpowiednią formę. I to jest najpiękniejsza część krawiectwa. Taka, która daje Ci wolność. Dzięki modelowaniu możesz zaprojektować a następnie samodzielnie zrealizować nawet najśmielsze projekty. I właśnie z tego powodu będę Cię namawiać do przyswojenia tej części książki, którą poświęciłam modelowaniu. Każdy z 45 modeli powstał na bazie prostego T-shirta. I przy każdym starałam Ci się pokazać etapy pracy z rysunkiem technicznym w tak prosty sposób, że nie da się tego nie zrozumieć. Nie jest to część obowiązkowa. Jeżeli boisz się modelowania, to do książki w każdym momencie będziesz mieć możliwość wykupienia pakietu pobrań. Z nimi pobierzesz szablon ze strony i uszyjesz wybrany fason. Ale ja trzymam kciuki za to, aby odwaga dodała Ci wiary w swoje możliwości. Pamiętaj, że ja w Ciebie wierzę i liczę na to, że zamiast nabywać wykroje, wykorzystasz formy koszulki dołączone do książki, przemodelujesz je z moimi wskazówkami i wkroczysz na świetną krawiecką drogę. Taką, w której modelowanie jest częścią szycia. 

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Przeczytaj jedną część książki już teraz!

Chciałabym Ci pokazać jak proste i przyjemne jest modelowanie i szycie wraz z moją książką. Dlatego zachęcam do pobrania i przeczytania opisu powstawania jednego z modeli. Zapewniam, że jeśli dasz radę zrozumieć jak powstaje forma tego przykładowego, to z pozostałymi również sobie poradzisz. A jeśli prześledzisz etapy powstawania 45 opisanych fasonów, to przed Tobą otworzą się znacznie większe możliwości. A za jakiś czas żaden model nie będzie skrywał przed Tobą tajemnicy. Czy możesz sobie teraz wyobrazić, że nie musisz szukać i kupować kolejnych wykrojów tylko siadasz i z przyjemnością tworzysz je samodzielnie? Ja jestem pewna, że dasz radę! A teraz kliknij na poniższy obrazek aby zajrzeć do środka książki.

 

Kliknij aby powiększyć

 

Trzeci rozdział

Ostatnią część książki poświęcam przedstawieniu Ci odrobiny technicznych informacji. Opowiem o luzie, przedstawię tabelę rozmiarów. Spiszę kilka istotnych linków, które pomogą Ci w nauce. I chociaż książka nie opisuje konstrukcji, przygotowania siatki konstrukcyjnej, wzorów i wyliczeń, to odsyła do odpowiedniego miejsca, które Ci w tym pomoże. Nie bój się tego rozdziału. Super T-shirt jest dla osób początkujących w szyciu lub modelowaniu. Ilość technicznych, trudnych informacji ograniczyłam do tych niezbędnych, najważniejszych. Na pewno sobie z nimi poradzisz.

Zdjęcia modeli

Poniżej widzisz dwa modele zawarte w książce. Prosty, najzwyklejszy T-shirt prezentuję dla Ciebie osobiście. Ola na zdjęciu obok ma na sobie dresową narzutkę, która również została zbudowana z pomocą formy T-shirta. A jeśli masz ochotę zobaczyć wszystkie modele opisane w książce, zapraszam Cię na stronę www.SuperT-shirt.pl

Kliknij aby powiększyć

Kliknij aby powiększyć

Na koniec niespodzianka

Do każdej książki dołączony zostanie wielki arkusz widoczny poniżej. Na nim znajdziesz T-shirt męski, damski oraz dziecięcy. Każdy z nich w kilku najpopularniejszych rozmiarach. W książce, w trzecim rozdziale, zostawiłam dla Ciebie wskazówki w jaki sposób możesz samodzielnie przygotować inne potrzebne do Twojej pracy rozmiary.  Z tym arkuszem oraz "Super T-shirtem" przygotujesz wiele pięknych modeli odzieży. Pamiętaj, aby że ja z przyjemnością je obejrzę.

 

Kliknij aby powiększyć

 

Kup książkę

Będzie mi bardzo miło, jeżeli zechcesz uczyć się szycia i modelowania wraz z moją książką. Możesz jąkupić na stronie www.SuperT-shirt.pl