Co oznacza DML

Model 1109 otrzymał inicjały Doroty Mglej Leśniak. Na pewno część z Was zna jej prace. A tym, którzy ich jeszcze nie widzieli, polecam obejrzeć bloga Doroty (myselfbymglej.blogspot.com). A ja już teraz Wam zdradzę, że właśnie tworzy się też jej sklep (mlproject.pl/), na który warto poczekać aby przejrzeć piękne rzeczy.

Przygoda z szyciem zaczęła się u Doroty dość nieoczekiwanie. 5 lat temu jej siostra nie dała się przekonać do wykonania kilku przeróbek i tak Dorota spróbowała własnych sił przy maszynie. Dziś twierdzi, że kursy szycia i zmiana zawodu to najlepsze decyzje, jakie podjęła w życiu. Doskonale ją rozumiem. Tak samo jak ja przez 5 lat studiowała zupełnie coś innego i nie wiązała swojej przyszłości z szyciem. I jestem pewna, że Dorota odniesie sukces, na który właśnie ciężko pracuje. Jeszcze usłyszymy o jej pięknych płaszczach nie raz, zobaczycie!

model 1109 3

Kliknij aby powiększyć

Dlaczego zaprosiłam Dorotę do współpracy?

Odpowiedź na to pytanie kryje się tak naprawdę na zdjęciach powyżej. Czyli tych ze strony Doroty. Nie znałyśmy się wcześniej, nigdy ze sobą nie rozmawiałyśmy. Nawet nie wiem, czy Dorota znała wcześniej papavero.pl. Ale ja widziałam jej zdjęcia na szyciowych forach i bardzo mi się podobały. Lubię je przez to, że prezentują taki niewymuszony prosty szyk. Dla mnie ich urok tkwi w naturalności. Dorota się nie przebiera, nie udaje kogoś innego. Wygląda bardzo naturalnie i kobieco. Jej rzeczy są często proste a przez to ponadczasowe. Lubię takie ubrania i pewnie dlatego blog Doroty wpadł mi w oko. I tak model 1109 znalazł się w mojej książce, którą na poniższych zdjęciach widzicie na kolanach Doroty!

model 1109 3

Kliknij aby powiększyć

Gotowy szablon czy praca z książką?

Szyjąc ten model Dorota mogła dokonać drobnych zmian. Wybrać rozmiar mniej lub bardziej dopasowany, długość rękawa, czy długość samej bluzki. Również materiał, z której został wykonany ten fason to była jej decyzja. To sprawiło, że bluzka ta przybrała nieco inny charakter, niż ten, który wyobrażałam sobie podczas konstrukcji. I muszę przyznać, że byłam mile zaskoczona oglądając zdjęcia z przymiarki. Bluzka stała się kobiecą bluzą o pięknym neutralnym kolorze.

Ty również możesz uszyć podobną koszulkę lub bluzę. Jeśli tylko zechcesz, możesz samodzielnie przygotować szablon z pomocą mojej książki. A jeśli jeszcze się boisz (zapewniam, że niesłusznie), to możesz też pobrać szablon z mojej strony (www.papavero.pl/model/1109). A w komentarzach daj znać, czy podoba Ci się Super T-shirt uszyty przez Dorotę!

model 1109 3

Kliknij aby powiększyć

Szycie to pasja

Z ogromną przyjemnością przyglądam się kolejnym projektom tworzonym przez Dorotę. Wam również polecam ją śledzić na FB www.facebook.com/ml.projectdml lub instagramie https://www.instagram.com/dorotamglejlesniak/ A jeśli uszyjecie model 1109 to koniecznie dajcie nam o tym znać!