Na początek przypomnę Wam, jakie kroje sukienek pomogą Wam wydłużyć optycznie sylwetkę. Rysunki inspirowane są pewną mądrą książeczką oraz moim wieloletnim doświadczeniem w ubieraniu kobiet. A więc zobaczcie czego należy szukać w sklepach. Przede wszystkim ze wszystkich rysunków, powinnyście wybrać te, które pasują do Was. Dziś o niskich kobietkach, jednak rysunki odnoszą się do wszystkich sylwetek i każda z Was może za ich pomocą wybrać sukienkę dla siebie. Sprawdźcie więc jaki fason Was wydłuży a jaki wyszczupli lub pogrubi w razie potrzeby. Następnie kierujcie się instynktem wzbogaconym o tę wiedzę w sklepowych przymierzalniach. Oto cenne wskazówki.

 Jak krój sukienki wpływa na nasza sylwetkę?Jak krój sukienki wpływa na nasza sylwetkę?

 Jak krój sukienki wpływa na nasza sylwetkę?Jak krój sukienki wpływa na nasza sylwetkę?

 Jak krój sukienki wpływa na nasza sylwetkę?Jak krój sukienki wpływa na nasza sylwetkę?

Jeśli oswoiłyście się już z powyższymi schematycznymi wskazówkami, to opowiedzieć chciałabym jeszcze nieco o sukienkach dla niskich kobietek. O wiele łatwiej niestety w przypadku niskich kobiet manewrować złudzeniem i oszukiwać zakładając strój dwuczęściowy. Jednak sukienka według mnie nie powinna przez to zostać wyrzucona przez żadną z Was. Są bowiem takie, które możecie nosić, więc śmiało należy powieścić je we własnej garderobie. Oto takie, które Wam polecam.

Jednokolorowa sukienka. Nawet sobie nie wyobrażacie, jak wiele potrafi zatuszować sukienka z obrazka obok. Jeśli wybierzecie taką, uszytą z jednokolorowej tkaniny na pewno ją pokochacie. Zobaczcie na powyższych rysunkach, iż krój taki przede wszystkim, dzięki pionowej linii zapięcia biegnącej przez środek, wydłuży Waszą sylwetkę. Ale to nie wszystko, co potrafi zdziałać ten model. Wybierając taką z dość sztywnego materiału, przed kolanko, z niezbyt dużym kołnierzem oraz rękawami niemal do łokcia zatuszujecie jeszcze kilka mankamentów urody. Osoby szczupłe wybierając jasne lub żywe kolory odwrócą uwagę ze swoich kosteczek, natomiast panie o krąglejszych kształtach oszukają wzrok ciekawskich stonowanymi kolorami tej kreacji. Wypróbujcie ją, ona naprawdę zostanie Waszą przyjaciółką na dłużej. Możecie ją nosić zarówno latem jak i w czasie nieco chłodniejszych pór roku. Wybierzcie odpowiedni materiał a będzie lekką i przewiewną sukienką lub ciepłą częścią garderoby. W ten sposób stanie się ona całorocznym elementem naszej szafy. Pamiętać należy jednak, że fason ten również wyszczupla, przez co osoby bardzo szczupłe powinny ostrożnie się z nią zaprzyjaźniać. Możecie również wypróbować ten fason w wersji bez rękawów za to o długości niemal do kostek.

Sukienka dla osoby szczupłej

 

Kolejny krój dla Was, to sukienka na ramiaczkach. Najlepiej, gdyby była dodatkowo cięta z klinów z widocznymi pionowymi szwami. Na zdjęciu obok pokazujemy Wam sukienkę ekstra krótką, jednak ten fason będzie idealny dla kobiet niskich również w wersji do kostek, szczególnie, gdy pionowe cięcia będą widoczne, dzięki czemu dodacie sobie kilku centymetrów wzrostu. Sukienka nie może być dołem zbyt dużo rozkloszowana, gdyż to skróci, a tego nie chcemy. Zadbajcie o to, aby sukienka była dopasowana od samej góry aż do pasa, a dopiero później nieco się rozszerzała. Ten fason jest niestety wymagający w stosunku do Waszej sylwetki, będzie wyglądał idealnie, jeśli jesteś osobą szczupłą i nie masz zbyt obfitych bioder. Osoby bardzo chude mogą z niego również skorzystać, jeśli wybiorą wersję długą lub nad kolano, krótka odsłoni bardzo chude nogi i podkreśli niedowagę.

A poniżej przedstawiam jeszcze kilka drobiazgów, które mogą wydłużyć Waszą sylwetkę. Sprawdzajcie więc w przymierzalni, czy w rzeczach, które zabraliście kryje się coś z tych sztuczek. Oto więc guziki przyszyte pionowo, po to aby nadać pionowych wydłużających linii oraz pionowe wzory. Na koniec kwiecista kiecka, która nie jest odpowiednia dla niskich osób. Jest za dużo poszerzona na dole oraz ma wyraziste czerwone poziome wzory, wszystko to w połączeniu z niską osobą niekorzystnie wpłynie na wizerunek i sprawi, że będziesz jeszcze niższa. Pamiętaj o tym.

 

 Sukienka optycznie wydłużającaWyszczuplające pionowe wzorySukienka optycznie skracająca!!!

 

Komentarze

papavero
#4 papavero 2012-07-25 12:43
Cytuję lavendarna1:
Co to za mądra książeczka? Papavero czy możesz podać źródła?

Rysunki sukienek? Nabazgrałam je własnoręcznie, ale pomysł zaczerpnięty z książeczki o tytule rysunek postaci w projektowaniu mody... ale ta książka nie jest pozycją, którą należy zakupić do przestudiowania analizy sylwetki. Nie są to bowiem porady stylisty w zakresie ubioru a nauka rysunku.
lavendarna1
#3 lavendarna1 2012-07-25 11:28
Co to za mądra książeczka? Papavero czy możesz podać źródła?
lavendarna1
#2 lavendarna1 2012-07-25 11:27
bardzo potrzebny artykuł. Proponuję kontynuację tematu - np. jak optycznie zwęzić talię, jak poszerzyć ramiona czy nogi. Pozdrawiam:)
atachaja
#1 atachaja 2011-02-16 11:29
Dziękuję za wskazówki. na pewno sie przydadzą, bo sama jestem dość niska :)